Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS T100 - Brak połączenia HDMI z monitorem LG M2780D

wund3r 06 Kwi 2014 14:20 2862 5
  • #1 06 Kwi 2014 14:20
    wund3r
    Poziom 2  

Witam, posiadam laptopa Asusa T100 (Model: t100ta - DK002H), monitor LG M2780D oraz kabel microhdmi -> hdmi o długości 1,5m (wersja: 1.4a) i mam problem z połączeniem dwóch w.w urządzeń. Otóż jak podłączam urządzenia kablem hdmi to żadne z urządzeń siebie nie widzi. Nawet po użyciu skrótu FN + F8. Sytuacja się zmienia gdy WYŁĄCZAM (tak wyłączam) telewizor. Wtedy laptop odnajduje monitor i prawdopodobnie przesyła sygnał. Od serwisu LGE dowiedziałem się, że telewizor jest kompatybilny z kablem w wersji 1.4a.

podjęte próby rozwiązania problemu:
    reset do ustawień fabrycznych monitora i tabletu,
    zmiana rozdzielczości,
    test kabla na innym telewizorze (działa).

0 5
  • #2 29 Maj 2014 20:35
    carismax
    Poziom 8  

Witaj. Znalazłeś rozwiązanie problemu??

Mam identyczny problem

0
  • #3 01 Cze 2014 14:57
    wund3r
    Poziom 2  

Cześć, no niestety nawet po aktualizacji sterowników mam dalej ten sam problem.

0
  • #4 01 Cze 2014 15:16
    Polon_us
    Poziom 40  

Cóż, przejrzałem instrukcję tego telewizora. Telewizor - jego gniazdo HDMI akceptuje tylko i wyłącznie "telewizyjny" standard obrazu. Inne rozmiary nie są akceptowane.

Czemu kolega nie użyje wejścia VGA (D-Sub) w tym TV?
    Akceptuje ono sygnały do Full HD (1920 x 1080).

Nie sadzę, aby kolega zauważył różnicę jakościową pomiędzy sygnałem HDMI a VGA.

0
  • #5 01 Cze 2014 19:56
    wund3r
    Poziom 2  

Witam, dzięki za odpowiedź. Sprawa jest prosta - vga nie przenosi audio, a pod TV mam podłączony cały sprzęt grający. Za pomocą sterownika zmieniałem rozdzielczość wyświetlanego obrazu dla wyjścia hdmi i ta opcja nic nie zmienia w mojej sytuacji.

0
  • #6 12 Cze 2014 09:36
    carismax
    Poziom 8  

Wczoraj udało mi się zdobyć inny monitor z hdmi (jakiś starszy Hitachi). Tym razem obraz wyświetlił się (dopiero po przełączeniu w panelu Intel) ale obraz był przycięty z każdej strony i był naprawdę paskudnej jakości. Zmiana trybów odświeżania nie pomogła.

Co ciekawe, w T100 z windowsem 8.1 po podłączeniu hdmi słychać dźwięk windowsa informującego o podłączonym urządzeniu. Po podłączaniu monitora LG tego dźwięku nie ma. Czyli komputer w ogóle nie widzi tego monitora.

Podłączając się do telewizorów Samsunga (typowe 42 a drugi chyba 52 cale)) obraz wyświetla się jak najbardziej prawidłowo stąd wiem że kabel oraz Asus działają prawidłowo.

Problem leży jak najbardziej po stronie samego monitora.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo