Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS T100 - Brak połączenia HDMI z monitorem LG M2780D

06 Kwi 2014 14:20 3234 5
 • Poziom 2  
  Witam, posiadam laptopa Asusa T100 (Model: t100ta - DK002H), monitor LG M2780D oraz kabel microhdmi -> hdmi o długości 1,5m (wersja: 1.4a) i mam problem z połączeniem dwóch w.w urządzeń. Otóż jak podłączam urządzenia kablem hdmi to żadne z urządzeń siebie nie widzi. Nawet po użyciu skrótu FN + F8. Sytuacja się zmienia gdy WYŁĄCZAM (tak wyłączam) telewizor. Wtedy laptop odnajduje monitor i prawdopodobnie przesyła sygnał. Od serwisu LGE dowiedziałem się, że telewizor jest kompatybilny z kablem w wersji 1.4a.

  podjęte próby rozwiązania problemu:
  reset do ustawień fabrycznych monitora i tabletu,
  zmiana rozdzielczości,
  test kabla na innym telewizorze (działa).
 • Poziom 9  
  Witaj. Znalazłeś rozwiązanie problemu??

  Mam identyczny problem
 • Poziom 2  
  Cześć, no niestety nawet po aktualizacji sterowników mam dalej ten sam problem.
 • Poziom 41  
  Cóż, przejrzałem instrukcję tego telewizora. Telewizor - jego gniazdo HDMI akceptuje tylko i wyłącznie "telewizyjny" standard obrazu. Inne rozmiary nie są akceptowane.

  Czemu kolega nie użyje wejścia VGA (D-Sub) w tym TV?
  Akceptuje ono sygnały do Full HD (1920 x 1080).

  Nie sadzę, aby kolega zauważył różnicę jakościową pomiędzy sygnałem HDMI a VGA.
 • Poziom 2  
  Witam, dzięki za odpowiedź. Sprawa jest prosta - vga nie przenosi audio, a pod TV mam podłączony cały sprzęt grający. Za pomocą sterownika zmieniałem rozdzielczość wyświetlanego obrazu dla wyjścia hdmi i ta opcja nic nie zmienia w mojej sytuacji.
 • Poziom 9  
  Wczoraj udało mi się zdobyć inny monitor z hdmi (jakiś starszy Hitachi). Tym razem obraz wyświetlił się (dopiero po przełączeniu w panelu Intel) ale obraz był przycięty z każdej strony i był naprawdę paskudnej jakości. Zmiana trybów odświeżania nie pomogła.

  Co ciekawe, w T100 z windowsem 8.1 po podłączeniu hdmi słychać dźwięk windowsa informującego o podłączonym urządzeniu. Po podłączaniu monitora LG tego dźwięku nie ma. Czyli komputer w ogóle nie widzi tego monitora.

  Podłączając się do telewizorów Samsunga (typowe 42 a drugi chyba 52 cale)) obraz wyświetla się jak najbardziej prawidłowo stąd wiem że kabel oraz Asus działają prawidłowo.

  Problem leży jak najbardziej po stronie samego monitora.