Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra Tonsil ZgC 80-8-559 - szukam schematu zwrotnicy

PerlePeleurs 06 Kwi 2014 18:15 3264 5
  • #1 06 Kwi 2014 18:15
    PerlePeleurs
    Poziom 5  

Witajcie. To mój pierwszy wpis na forum. Moja historia z Unitrą zaczyna się podobnie jak w większości - znajduję stare kolumny głośnikowe i zabieram się za ich odnowę. W moim przypadku są to Tonsilki ZgC 80-8-559. Wiem co i jak mam zrobić, wiem jak podłączyć czy odnowić same głośniki.. jedyną rzeczą jaką szukałem i nie odnalazłem to schemat ideowy tego modelu. Odnalazłem wiele mniej lub bardziej podobnych schematów, ale nie do ZgC 80-8-559. Potrzebuję tego tak szczerze tylko w celach informacyjnych, a samemu nie jestem w stanie tego zrobić, bo nie znam się na tym ani troszkę.

Tutaj podobny schemat do ZgB 140-8-907.

Proszę o pomoc w odnalezieniu takiego schematu do moich tonsilków(lecz z tego co wiem w sieci nigdzie tego nie ma), albo w miarę chęci przerobienie tego podesłanego czy stworzenie go od podstaw. Dziękuję i pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 9 [minuty]:

Czy to będzie ten sam schemat co do modelu ZgC 100-8-98?
    Unitra Tonsil ZgC 80-8-559 - szukam schematu zwrotnicy

Dodano po 2 [godziny] 29 [minuty]:

Chciałem również zapytać o indukcyjność cewek.

• #2 11 Kwi 2014 21:03
    PerlePeleurs
    Poziom 5  

Poszperałem troszeczkę, pochodziłem po ludziach, popytałem, pomierzyłem, policzyłem.. wyszło mi coś takiego:
    Unitra Tonsil ZgC 80-8-559 - szukam schematu zwrotnicy Unitra Tonsil ZgC 80-8-559 - szukam schematu zwrotnicy

Głośniki to: ZgC 80-8-559, natomiast zwrotnice to: ZgB 45-8-59 wyk2.

Czy ktoś oceni, czy jest dobrze?

• #3 07 Kwi 2016 22:31
    Tomek_Schulz
    Poziom 12  

Nie wiem jaki masz cel w zrobienie dokladnie tak "jak było z fabryki" ale niekoniecznie to najlepszy pomysl w tym przypadku.
    Jesli rysunek odreczny jest prawdziwy to jest tam tylko filtr pierwszego rzedu w postaci kondensatora na wysokotonówce co jest niezbyt szczesliwym rozwiazaniem. Niewielkim kosztem, mozesz uzyskac ciut lepsze efekty brzmieniowe. Juz lepiej oprzyj sie na pierwszym schemacie z filtrem 2 rzedu ktory zamiesciles, czy zblizonym do niego zgc 120 8 59. Unitra Tonsil ZgC 80-8-559 - szukam schematu zwrotnicy
    W ostateczności na zwrotnicy z jednym GDNem 8Ohm np zgb 70 8 693 (pomijając przelaczniki ) czy chocby zgb 80 8 903

• #4 08 Kwi 2016 06:00
    wkj
    Poziom 34  

PerlePeleurs napisał:

Głośniki to: ZgC 80-8-559, natomiast zwrotnice to: ZgB 45-8-59 wyk2.

Czy ktoś oceni, czy jest dobrze?

Są drobne różnice między nimi. Jak zwrotnice masz nie ruszane to zostaw je, tam nie ma prawa się nic uszkodzić. Sprawdzę wieczorem czy się zgadza schemat.

Tomek_Schulz te wymieniane typy mają inne zwrotnice.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME