Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie diody do noktowizora?

harryhrm 06 Kwi 2014 16:16 1203 8
  • #1 06 Kwi 2014 16:16
    harryhrm
    Poziom 6  

Mam zamiar zrobić pseudo noktowizor który bd używał podświetlenia diodami IR. Jakie diody zastosować i ile żeby wynik był w miarę zadawalający. Ile by to było metrów wmiare wyraźnego obrazu? Mam zamiar zastosować kamerkę internetową 16 lub 20 MPIX i połączyć to z wizjerami od kamery. Jakiego zasilania użyć, może być jedno do podświetlenia i kamery czy diody potrzebują innego zasilania? Jestem podatny na wszelkie sugestie dotyczące konstrukcji, jedyny warunek to żeby było to w miarę kompaktowe, żebym mógł założyć to na głowe i obserwować otoczenie mając nie zajęte ręce. Byłbym bardzo wdzięczy za podrzucenie jakichś linków do części (szczególnie gdzie i jakie kupić diody). Tylko proszę żeby nie pisać żebym kupił sb normalny noktowizor bo dla innych użytkowników noktowizorów bd świecił. Z góry wielkie dzięki.

• #2 06 Kwi 2014 20:06
    Pawel2420
    Poziom 30  

Czy zdajesz sobie sprawę, że założenia jakie podałeś delikatnie mówiąc przekraczają to co można kupić w sklepie ?
    Eksperymentalne telewizory Ultra HD mają "tylko" 8MPx. Ty chcesz mieć wizjer o 3 razy większej rozdzielczości i kilkadziesiąt razy mniejszy.
    Z kamerami jest nieco lepiej. Jednak cena tych o rzeczywistej rozdzielczości 20MPx ma tak wiele zer, że raczej ich nie kupisz. Co więcej generują one strumień danych na poziomie 500MB/s. Samo przetwarzanie i rejestrowanie obrazu o tak dużej rozdzielczości wymaga potężnego dedykowanego do takich zastosowań komputera.

• #3 06 Kwi 2014 20:40
    harryhrm
    Poziom 6  

To jaką kamere i wizjer proponujesz? I jakie diody?

• #4 06 Kwi 2014 20:57
    Pawel2420
    Poziom 30  

Noktowizor ma stosunkowo prosty i tani wzmacniacz obrazu. Zastąpienie go kamerą i okularami wyświetlającymi obraz jest z technicznego punktu widzenia jest oczywiście możliwe. Nie będzie to jednak ani tanie ani poste. Podstawowy problem to "okulary wyświetlające obraz". Poszukaj na ebay.com np. "google glass".

• #5 06 Kwi 2014 21:07
    cristal2242
    Poziom 25  

Pomysł taki nie wypali koszty takie,że napewno zrezygnujesz z budowy.Kamera taka ma zbyt małą rozdzielczość.

• #6 25 Sie 2014 16:01
    dash4
    Poziom 9  

Panowie aby nie zakładać kolejnego tematu podłączę się do tego.
    Również jestem zainteresowany doświetleniem noktowizora.
    Zanim jednak zakupię jakiekolwiek elementy chciałbym prosić zorientowanych o pomoc.
    Chodzi o długość fali jaką odbierze ? noktowizor pierwszej generacji. (co prawda teraz nie pamiętam modelu ale jest to rosyjska konstrukcja - model do uzyskania w ciągu kilku dni)
    Zależy mi na tym aby w nocy nie było widać żadnych czerwonych kropek itp. a jak wiadomo taki efekt dają diody powyżej 900nm- ja zastanawiam się nad latarką na 3W diodzie i długości fali 940nm. -Latareczka do Ultraire WF-501B
    Pytanie czy taki noktowizor to zobaczy??
    Ewentualnie może ktoś się orientuje jaki jest realny zasięg takiego światła?
    Pozdrawiam

• #7 25 Sie 2014 16:46
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Podepnę się pod pytanie. Gdzie w Łodzi, jeśli możliwe blisko Kaliskiej dostanę diody IR? Jakiś sklep lub serwis, majster złota rączka który by odsprzedał choćby z pilota od TV :D Dodatkowo także wziąłbym microswitch jeśliby miał taki jak mi potrzeba, konkretnie wzrokowo musi mi podpasić.

• #8 25 Sie 2014 17:03
    DominTR3B
    Poziom 26  

Diody power led podczerwieni silne, Edixeon Power LED, 1W, IR 850nm, 120mW/Sr @ 700mA, 120st.

Atreyu Makiavel napisał:
    Podepnę się pod pytanie. Gdzie w Łodzi, jeśli możliwe blisko Kaliskiej dostanę diody IR? Jakiś sklep lub serwis, majster złota rączka który by odsprzedał choćby z pilota od TV :D Dodatkowo także wziąłbym microswitch jeśliby miał taki jak mi potrzeba, konkretnie wzrokowo musi mi podpasić.

Bardzo dobry sklep elektroniczny z drobnicą "Zie........icz" jest na początku ul.Rzgowskiej,zaraz za niebieskim biurowcem.

• #9 26 Sie 2014 03:44
    Atreyu Makiavel
    Poziom 34  

Podziękował ;)
    Faktycznie, dostałem tam właśnie taki mikro-styk jaki mi było trzeba i diody IR też. Jeszcze raz wielkie dzięki! Wink

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME