Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Electrolux ESL64052 nie myje

domixior 06 Apr 2014 11:59 1938 7
    domixior
    Level 9  
    Mam też inny problem dotyczący zmywarki do zabudowy. Electrolux Model: ESL 64052 Type: 911D53-2T chodzi o to że nie myje, załącza się program i nic, to co pisało w instrukcji na temat błędów zostało wszystko zrobione i nadal nic. Jakieś propozycje ?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    viiking
    Level 26  
    opisz jak się zachowuje od momentu włączenia.
    domixior
    Level 9  
    Wyświetlacz pokazuje 10(zmywarka nie napełnia się wodą) z instrukcji obsługi oznacza: zawór wody jest zablokowany lub zapchany z kamienia, zamknięty zawór wody, zablokowany filtr w wężu doprowadzającym wodę. Raz wyskoczył też komunikat 30(włączyło się zabezpieczenie przed zalaniem) więc nie wiem co z tym zrobić, zawór został wyczyszczony, otwór wody jest otwarty, filtr został oczyszczony, wąż jest podłączony prawidłowo.
    viiking
    Level 26  
    Sprawdź czy elektrozawory mają zasilanie.
    domixior
    Level 9  
    viiking wrote:
    Sprawdź czy elektrozawory mają zasilanie.

A jak się do nich dostać ?
    viiking
    Level 26  
    musisz odkręcić bok zmywarki ten z której strony wchodzi wąż zasilający i znajdziesz tam przyłącze na konektory jeśli zawór jest na wężu jeśli nie to będą wewnątrz zmywarki.
    domixior
    Level 9  
    Przepraszam za długą nieobecność (szkoła) rozkręciłem bok zmywarki i doszedłem do zbiornika w którym następuje zmiękczanie wody która jest następnie przelewana do większego zbiornika i o to jest pytanie, ta woda w tym większym zbiorniku stoi, wygląda to tak jakby coś uniemożliwiało jej dalszy ruch. Wie ktoś może jak dostać się całkowicie do tego zbiornika aby go wyjąć ?

Dodano po 58 [minuty]:

Zbiornik już wyjęty. Jest w nim coś pomarańczowego jakaś dziwna substancja wie ktoś co to może być ?
    viiking
    Level 26  
    Wyjąłeś płaszcz, nie powinno w nim być żadnych substancji może to przebarwienia od wody.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy wyjąłeś zbiornik do zmiękczania? W nim jest wymieniacz jonowy i tak ma być.