Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyciek z automatycznej skrzyni ASD w Mercedesie w124

KSK78 06 Kwi 2014 20:01 3231 2
  • #1 06 Kwi 2014 20:01
    KSK78
    Poziom 2  

Witam.
    Mam problem z automatyczną skrzynią biegów ASD w Mercedesie w124 a konkretnie wyciek.
    Cieknie z takiej zaślepki (?), czarnego "korka" na górze (widać na załączonym zdjęciu, to nie moje - zdjęcie z neta).
    Nie wiem co to jest i jak to naprawić?
    Do lokalnych "specjalistów" nie oddam bo już dwie skrzynie w innym aucie mi zmarnowali.
    Poza tym skrzynia suchutka, uszczelki trzymają.
    Wyciek tylko podczas jazdy, na postoju ani kropelki.
    Skrzynia też nie jest nigdzie pęknięta, została wyjęta i dokładnie sprawdzona.
    Ktoś może wie o co chodzi?
    Proszę o pomoc.
    Wyciek z automatycznej skrzyni ASD w Mercedesie w124

0 2
  • #2 06 Kwi 2014 21:53
    merc124t
    Poziom 17  

Witam ,czy dużo cieknie z tego czarnego korka ? wg mnie jest to odpowietrzenie skrzyni i jak jest z poziomem oleju w skrzyni ? w jaki sposób go sprawdzałeś ?

0
  • #3 07 Kwi 2014 13:00
    KSK78
    Poziom 2  

Jest stały ubytek oleju. Cieknie sporo - cały blok silnika jest ochlapany i mokry, ale nic nie kapie na postoju. Dolewam nawet ostatnio 2 litry ponad, dwa dni jest ok, a potem skrzynia zaczyna mieć problem ze zmianą biegów, sprawdzam - i jest na minimum. Sprawdzam wg instrukcji na pracującym silniku przy ok. 80 stopni - wtedy powinno być przy max na wskaźniku, a nie jest. Właśnie wiem, że to może być skutek przelania, ale dopóki nie zaczęły się problemy ze zmianą biegów, skrzynia praktycznie nie była ruszana, poziom oleju zawsze był ok. Czy pomoże wymiana tego odpowietrznika? Może jest tam jakaś uszczelka uszkodzona?

0