Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nauka programowania - C++, JavaScript czy może coś innego.

Special525525 10 Apr 2014 20:31 4890 33
 • #31
  McMonster
  Level 32  
  Kajkametr wrote:
  Z tego co wiem, to obecnie warto inwestować w Java. W tym języku koduje się aplikacje mobilne - a w tej branży panuje obecnie prawdziwe eldorado. Zacząć można zawsze i wszędzie :) Dobrym wprowadzeniem jest to.


  Jak będziecie inwestować w języki i platformy, to daleko nie zajdziecie. Uczyć się trzeba programowania, a nie języków i platform. Androida kilka lat temu w ogóle nie było i tak samo za kilka lat może zniknąć. Większość modnych technologii żyje tak krótko, że można nie zdążyć się ich nauczyć przed ich wymarciem.
 • #32
  User removed account
  User removed account  
 • #33
  _coder
  Level 12  
  Język programowania to tylko i wyłącznie narzędzie !!! Jak myślicie czemu powstają języki typu java, c#? Z prostej przyczyny, bo można szybciej napisać program, nie martwiąc się o zwalnianie pamięci itd. Nie zakładaj następnych tematów tylko weź się za kodzenie od czytania elektrody jeszcze nikt nie nauczyć się kodować :D
 • #34
  sivex
  Level 27  
  Special525525 wrote:
  Wiem też, że jest wiele języków, np. C++, JavaScript itd, ale nie mogę znaleźć opisu, który język do czego najbardziej służy.


  A ja tylko w tej kwestii coś dodam.
  I myślę że od tego trzeba zacząć. To niektóre jezyki i opis (+/-):

  serwisy www po stronie klienta np:
  - HTML - na podstawie tego przegladarka buduje stronę
  - CSS - na podstawie tego przeglądarka ubierze strona w "wygląd"
  - javascript - możesz dodać dynamiczne funkcjonalności do strony

  serwisy www po stronie serwera:
  Te języki w sumie dynamicznie utworzą to co wyżej i
  serwer wyśle utworzone dane do przeglądarki kliena
  np. PHP, Python-DJANGO.

  Komunikacja z Bazą danych np:
  - SQL - najprościej jak zacytuje wiki ( i tam jest wszystko ładnie opisane) "strukturalny język zapytań używany do tworzenia, modyfikowania baz danych oraz do umieszczania i pobierania danych z baz danych."

  Języki do programowania konkretnego typu procesorów lub urządzeń je zawierających...
  I tu podstawą jest zrozumienie że jezyki i ich kompilatory są nakładką generującą "kod maszynowy" (czy tam bajtowy...zwał jak zwał) dla procesora lub urządzeń je zawierających albo mogą też generować kod dla systemu operacyjnego, który on dopiero przetworzy na kod maszynowy lub wywoła jakieś zdarzenia w samym sobie.

  Gdyby PC były maszyną o jednej konstrukcji było by prosto (dla programisty) ale tak nie jest (i dobrze!)

  System operacyjny (OS) - ogarnia całego kompa, nie trzeba sie zastanawiać jaki jest procesor, jaki system plików na dysku, itp (kopiuj wklej i już)
  Dlatego programista zamiast programować wszystko co w kompie od zera wykorzystuje OS bo on juz wszystko ogarnął. Każdy OS udostępnia do tego własne narzędzia. I dlatego również z tego powodu programowanie na każdy system operacyjny się różni.

  Wymyślono więc żeby zrobić tak, najpierw na każdym systemie zainstaluje się oprogramowanie żeby ujednolicić komendy dla programisty oraz język do tego, żeby programista nie musiał wnikać jaki to system operacyjny. Mowa teraz głównie o JAVA
  Ale tez nie jest tak pięknie, wszystko kosztem dodatkowego obciążenia, nie zawsze da się ją zainstalować, no i różnorodność urządzeń ma wpływ na to ze kod nie zawsze jest "przenoszalny"

  Języki takie jak C, C++, C#, VB... głównie są składnią, czyli jak wydawać komendy (+/-) a dopiero od kompilatora zależy czy uda mu sie zamienić to na konkretny "kod maszynowy" dla konkretnej platformy.

  Przeważnie jest tak że łatwa składnia wiąże sie z mniejszymi możliwościami.
  Jest to zwiazane z tym że są to często nakładki na inny język majace juz gotowe rozwiazania-funkcje i nie mozesz nic więcej niż to co one potrafią

  Więc jakiego jezyka chcesz się uczyć zależy od tego co chcesz programować a następnie jaki jezyk najbardziej odpowiada temu zadaniu a dalej jaki jest lub ma szanse być popularny jak już dojdziesz do wprawy.

  pozdr.

  Blacharz i spec od silników to inna robota ale kazdy z nich jest mechanikiem.