Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"mulenie" mojego komputera - wolno sie ukazuje, na partyc. brak wieksz

nysontension 06 Kwi 2014 21:36 915 13
  • #1 06 Kwi 2014 21:36
    nysontension
    Poziom 13  

Hej,

"Mój komputer" wolno się ładuje, pasek postępu na górze dochodzi do ok 80% i staje - zatrzymuje krzyżykiem. Dyski się ukazują (jeden hdd, 5 partycji). Po wejściu na dowolną partycję (wejście jest bez opóźnienia), brakuję większości ikon - szczególnie folderów, nazwy są. Wszystko szybko chodzi na dyskach. Gdy wracam do "mój komputer" jest pusto - ani dysków, ani napędów optycznych, usb.

Czytnik kart usb (podpięty do płyty) jest szary choć na nie w nim karty (bez karty powinien być niewidoczny).

Korzystam z darmowej wersji Comodo. Wydaje mi się, że po aktualizacji do nowej wersji tak się stało. Może przypadek... Wyłączenie aplikacji comodo nie naprawia problemu.

i5-4570 3.20, 8GB Geil, wd green, win7 64.

Co może się dziać ?

Czy potrzebujecie jeszcze jakiś informacji ?

0 13
  • #2 06 Kwi 2014 21:38
    Kasek21
    Poziom 43  

Daj screen z programu CrystalDiskInfo.

0
  • #3 06 Kwi 2014 23:32
    nysontension
    Poziom 13  

Dzięki za szybką odpowiedź.

Oto scr

Scr z comodo, może się przyda

Pragnę dodać że podczas np zapisywanie pliku z internetu wszystkie dyski, ikony, mój komputer wyświetla się prawidłowo.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Kwi 2014 08:40
    2413761
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 07 Kwi 2014 10:44
    kasiunia7777
    Poziom 39  

nysontension napisał:
    Korzystam z darmowej wersji Comodo. Wydaje mi się, że po aktualizacji do nowej wersji tak się stało

Także używam i u mnie wszystko ok po ostatniej aktualizacji.
    Zrób skan Malwarebytes Anti Malware i ADW Cleaner.
    W Comodo w ustawieniach włącz sobie ochronę HIPS, domyślnie jest wyłączona bez tego pakiet jest mniej skuteczny. Comodo jest ok jeżeli odpowiednio skonfigurujemy. W ostatnim teście AV-test bardzo dobrze wypadł pakiet CIS pod względem ochrony.

0
  • #6 07 Kwi 2014 19:16
    nysontension
    Poziom 13  

Dziękuje za zwrócenie uwagi na przeskanowanie pod kątem malware'ów- pomogło. Wyglada na to, że wszystko jest w porządku.

kasiunia7777 - znalazłem poradnik o poprawnej konfiguracji Comodo, za którym poszedłem. Chciałbym zapytać ile masz "połączeń wychodzących" w Comodo ? W moim przypadku, podczas włączonego firefoxa (dwie zakladki), aqq, mam 87 - podczas uruchamiania ff,aqq pikuje do 130.

0
  • #7 07 Kwi 2014 19:47
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Masz pakiet Comodo Internet Security?
    Ja mam w tym momencie 28 wychodzących. Podłączony internet przez wiif, włączona opera, WTW, networx, działająca sieć lokalna.

0
  • #8 07 Kwi 2014 20:08
    nysontension
    Poziom 13  

Mam aktywowany Proactive Security.

Właśnie moje 60-70 wydaje mi się dość duże. Z tego co widzę najwięcej wychodzi z FF - do różnych "celów". Jest możliwość sprawdzenia czy są one zbędne/niebezpieczne ?

0
  • #9 07 Kwi 2014 20:14
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Szczerze to nie mam pojęcia czy to dużo bo nigdy nie zwracałam na to uwagi.
    Pokaż jeszcze co masz w msconfig zakładce uruchamianie.

0
  • #11 07 Kwi 2014 20:56
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Nie dałeś jeszcze widzę wszystkiego. Coś na dole jeszcze zostało.
    Możesz odznaczyć wszystko od adobe, apple push, java, open office, daemon tools.

Dodano po 1 [minuty]:

Teraz mam wychodzących w Comodo aż 64, a w sumie nic nowego nie otwierałam :D

0
  • #12 07 Kwi 2014 21:01
    nysontension
    Poziom 13  

Poniżej są wyłączone aplikacje.

O ilość połączeń już jestem spokojny :)

Czy na pewno mogę wyłączyć deamona ? Nie wpłynie to na wirtualny napęd ?

0
  • #13 07 Kwi 2014 21:11
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Jeżeli bardzo często go używasz to nie wyłączaj. Po prostu tak by się nie włączał przy starcie windowsa i system szybciej się wtedy włącza. Im mniej w autostarcie tym lepiej. Nic się nie stanie jak wyłączysz tylko później w razie potrzeby będziesz musiał sam uruchomić program.

0
  • #14 26 Wrz 2014 00:16
    nysontension
    Poziom 13  

Wszystko ok

0