Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka proaction - woda kapie spod szuflady na proszek

zot 06 Kwi 2014 23:01 2061 9
  • #1 06 Kwi 2014 23:01
    zot
    Poziom 6  

Witam wszystkich.
    Chciałabym prosić o poradę, z mojej pralki (bardzo prosty model) kapie woda (nie jest to jakiś mocny strumień no ale leje się) dokładnie spod szuflady na proszek. Szufladę wyjęłam, wyczyściłam, z resztą nie była brudna ani zalepiona proszkiem, bo zazwyczaj proszek idzie prosto do bębna. Najciekawsze jest to, że nawet po skończeniu prania i jak pralka stoi nie używana nawet ze dwa dni, to woda nadal się zbiera pod szufladą i kapie.
    Czy ktoś mógłby mi doradzić i poradzić jak to rozwiązać?
    Z góry dziękuję

0 9
  • #2 06 Kwi 2014 23:22
    viiking
    Poziom 25  

Nie bardzo wiem o co chodzi z tym kapaniem, może bardziej szczegółowo. Gdzie kapie tzn. gdzie ta woda się pojawia? Spływa po obudowie?

0
  • #3 06 Kwi 2014 23:27
    niewolno2
    Poziom 39  

Zasada podstawowa, po zakończeniu prania należy zakręcić główny zawór zasilający pralkę, oszczędzi Ci to wiele kłopotów. Jeżeli woda pojawia się w komorze zbiornika po zakończeniu prania znakiem tego elektrozawory do sprawdzenia.

0
  • #4 07 Kwi 2014 10:44
    zot
    Poziom 6  

Woda wypływa spod dozownika i spływa po obudowie pralki.

Dodano po 3 [minuty]:

A z zakręcaniem zaworu wody też już próbowałam, ale niestety dalej spływa. W bębnie nie zauważyłam, żeby się zbierała. Tak jak napisałam, nieważne czy pralka pracuje czy nie, to woda się po niej leje. Tylko że jeśli akurat pierze, no to oczywiście tej wody jest więcej.

0
  • #5 07 Kwi 2014 11:31
    viiking
    Poziom 25  

Sprawdź czy nie ma pęknięcia na dystrybutorze wody. Chyba trzeba zdjąć górną pokrywę.

0
  • #6 07 Kwi 2014 23:33
    zot
    Poziom 6  

Jutro rozkręcę i sprawdzę... mam takie pytanie - czy mogę zdjąć pokrywę górną i włączyć wtedy pralkę, bo to prawdopodobnie mogło by pomóc zobaczyć gdzie ta woda kapie??

1
  • #7 07 Kwi 2014 23:48
    viiking
    Poziom 25  

Możesz, jak włączysz to się zorientujesz gdzie nie wkładać rąk jak pralka pracuje :-)

0
  • #8 07 Kwi 2014 23:55
    zot
    Poziom 6  

Dobre, dzięki, :) to jutro się pochwalę efektami, dzięki raz jeszcze :D

0
  • #9 08 Kwi 2014 23:01
    zot
    Poziom 6  

To tak, rozkręciłam, oglądnęłam, węże posprawdzałam i szczerze mówiąc nic tam nie widać tzn. żadnego przecieku. I szczerze mówiąc - tylko nie wiem czy to możliwe - wydaje mi się że to obudowa nie jest szczelna. Bo zdjęłam pokrywę, i przedni panel (ten plastikowy) i tak mi się wydaje że jak pobiera wodę to tymi szczelinkami w obudowie przecieka.. Spotkał się może ktoś z czymś takim??

0
  • #10 09 Kwi 2014 00:29
    viiking
    Poziom 25  

Jeśli możesz zamieść foto bo nie wiem o jakich szczelinkach piszesz. Po za tym mogą być pozatykane kanały wodne i przebuja Ci wodę przez pokrywę.

0