Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner Cyfrowego Polsatu - podłączenie do laptopa

bartekh2o 07 Kwi 2014 12:01 2436 5
  • #1 07 Kwi 2014 12:01
    bartekh2o
    Poziom 9  

Witam!

Temat był wielokrotnie poruszany, ale odpowiedzi nie są jednoznaczne.

Mam tuner Polsatu (i antenę) z wyjściem SCART (lub EURO, jak kto woli). Chcę to podłączyć do laptopa z USB.

Potrzebuję:

- Kartę TV do laptopa z USB z wyjściem typu "Chinch"
    - Przejściówkę Euro-> Chinch+Jack

Wtedy sygnał TV idzie z dekodera, przez kabel EURO-Chinch do karty TV w laptopie, a dźwięk Jackiem trafia do karty dźwiękowiej.

Czy to zadziała? Pojawiały się głosy, że jakiś standard nie jest zgodny i że są z tym problemy.

Jeśli nie zadziała, czego potrzebuję?

Pozdrawiam

0 5
  • #2 07 Kwi 2014 12:26
    irekr
    Moderator

Jeżeli do dekodera na wyjściu video (CVBS) podłączysz monitor to musi działać.
    Jeżeli karta w laptopie będzie obsługiwać sygnał video (CVBS) w rozdzielczości 576i i standardzie PAL to obraz powinien być poprawny. Laptop pracuje wówczas w trybie monitora TV.

Co to za karta?

0
  • #3 07 Kwi 2014 12:36
    bartekh2o
    Poziom 9  

Takie cudo:

(ODBIORNIK TV CYFROWEJ DVB-T DO KOMPUTERA PC HDTV DIGITAL TV FullHD 1920 x 1080 2.0 USB)

0
  • #4 07 Kwi 2014 12:50
    irekr
    Moderator

Z opisu wynika że jest to dekoder DVB-T a nie karta z wejściem Video.....

Na czymś taki sygnału z dekodera Polsatu Cyfrowego - tak satelitarnego jak i naziemnego - nie odbierzesz....

Mam poważne wątpliwości czy przez USB-2.0 w sposób poprawny będziesz oglądał sygnał HD. Z doświadczenia wiem, że są z tym dość poważne problemy dla wolniejszych komputerów.

I usuń link do aledrogo, jest sprzeczny z Regulaminem Elektrody.

0
  • #5 07 Kwi 2014 13:56
    bartekh2o
    Poziom 9  

W takim razie w jaki sposób powinienem to zrealizować? Celem jest podłączenie cyfrowego Polsatu do laptopa.

Przekopuję forum i pojawiają się informacje (jeśli dobrze je interpretuje), że takie połączenie jest możliwe, np. cytat użytkownika avatar w temacie (https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic696126.html)

"Jezeli masz juz tuner Polsatu cyfrowego to nie potrzebojesz karty digital..ba nie potrzbojesz karty sat a zwykla TV
    Polsat nadaje cyfrowo ale "Z satelity do tunera cyfrowego polsatu" a tenze tuner posiada wyjscie analogowe ... np wyjscie eruo/czincz
    a to wyjscie podlaczasz do karty telewizyjnej w laptopie"

Bądź generalnie cały temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1512555.html

Problem w tym, że każdy podaje różne informacje nt. tego co jest faktycznie potrzebne do uruchomienia takiego sprzętu, a ja nie chcę kupować w ciemno :)

0
  • #6 07 Kwi 2014 14:32
    irekr
    Moderator

Wszystko co jest napisane w tematach i postach jakie podałeś jest jak najbardziej aktualne.

Problem polega tylko na tym że wiele z pozycji tam wymienionych jest już niedostępna lub nieaktualna.

Aby oglądać obraz na laptopie dołączonym do dekodera Polsatu musisz mieć laptop wyposażony w zwykła kartę analogowego sygnału wizyjnego. Są co prawda karty (pod USB) z WEJŚCIEM HDMI, ale ich cena przekracza wartość Twojego laptopa i to wielokrotnie.

Poszukaj w sklepie lub na alledrogo kartę do przegrywania obrazu z kaset VHS, jest tam wejście wizyjne i audio z poziomami takimi jak w dekoderze cyfrowym.

0