Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki programator do EEPROM i FLASH

afterparty 07 Apr 2014 12:51 2550 10
    afterparty
    Level 12  
    Witam, poszukuję taniego programatora do około 150zł, jednak jest to absolutne maksimum, i wolałbym raczej wydać mniej niż ta kwota.

Miałby on być używany do programowania pamięci EPROM z rodzin 27CXXX oraz 29CXXX, i FLASH (szczególnie tutaj zależy mi na układach 29F016/32). Zależy mi tylko na tym żeby działał, i tak będzie używany sporadycznie.

Spodobał mi się WILLEM (samoróbka z gotową płytką wyszłaby stosunkowo tanio), ale chciałem spytać czy są w tej cenie jakieś inne warte uwagi programatory?
    marek216

Level 43  
    W tej cenie nic innego nie kupisz. Jednak podstawka dla willema do 29F016 też kosztuje.
    afterparty
    Level 12  
    @marek216 - Dzięki, w takim razie decyduje się na WILLEM. Co do podstawki to nie szkodzi, i tak będę programował układy na płytkach-przejściówkach na DIL.
    Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    afterparty
    Level 12  
    Tak, przecież pisałem. Nie chce wydawać więcej, boi tak będzie on używany sporadycznie.
    marek216

Level 43  
    afterparty wrote:
    Co do podstawki to nie szkodzi, i tak będę programował układy na płytkach-przejściówkach na DIL.

Inne opcji nie ma. Tyle tylko że jak masz tego więcej to adaptery w których układ się lutuje się nie sprawdzą. Podstawka TSOP do willema kosztuje 200 zł.
    afterparty
    Level 12  
    A czym się różnią TL866A i TL866CS? Można wlutować do tego drugiego złącze 6-pinowe i wgrać firmware od TL866A?
    marek216

Level 43  
    Różnią się złączem - można dolutować i wgrać oprogramowanie.
    afterparty
    Level 12  
    Dobra, kupiłem już tego TL866CS. Co prawda nie wspiera on oficjalnie 29F032, ale widzę, że są sposoby na zaprogramowanie tego układu.
    Temat nieaktualny.