Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie telewizji do PC

redtubety 07 Kwi 2014 13:47 6843 31
  • #1 07 Kwi 2014 13:47
    redtubety
    Poziom 7  

Witam ! Posiadam Tuner DTV (telewizja kablowa) i Telewizor 32" LCD SAMSUNG UE32D5500 i co mi jest potrzebne abym mógł nagrywać filmy na PC ? Jak to podłączyć tv z pc czy tuner dvb-t z pc ?

0 29
  • #2 07 Kwi 2014 13:56
    narkoholik
    Poziom 30  

Oj. a masz jakieś wejście w PC dedykowane ? Potrzebny ci chyba jakiś video/audio grabber do przechwytywania i konwersji lub karta graficzna z tunerem i obsługą w/w.

0
  • #3 07 Kwi 2014 16:03
    redtubety
    Poziom 7  

płyte mam Gigabyte P55A-UD3 , karte graficzną GeForce NVIDIA GT320 1GB DDR3

właśnie wiem zeby kupić jakąś karte AverTV lub tą grabber ale nie wiem dokładnie jaką, wiec poprosze o pomoc :)

0
  • #4 08 Kwi 2014 00:28
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

redtubety napisał:
    Witam ! Posiadam Tuner DTV (telewizja kablowa)

Jaka to dokładnie kablówka, firma, nazwa?.

0
  • #6 08 Kwi 2014 21:35
    redtubety
    Poziom 7  

czy wystarczy podłączenie za pomocą kabla HDMI ?

0
  • #7 08 Kwi 2014 21:37
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Czego z czym, bo się już pogubiłem.

0
  • #8 08 Kwi 2014 23:12
    robertsonn80
    Poziom 9  

Między grafiką a TV może nie być komunikacji dwukierunkowej więc widzę to czarno, prędzej zobaczysz ekran laptopa na TV niż odwrotnie, ale możesz spróbować

0
  • #10 09 Kwi 2014 07:56
    grubs
    Poziom 32  

redtubety napisał:
    Mój tuner ma wyjście HDMI i połączył bym z karta graficzną bo tez ma wejście HDMI tylko czy by zadziałało?

Karta graficzna zazwyczaj ma wyjście HDMI a nie wejście więc to na 99% nie zadziała.
    Raczej są dodatkowe karty przechwytujące z wejściami HDMI na PCI-E.
    2 rozwiązanie już prędzej

0
  • #11 09 Kwi 2014 13:17
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

redtubety
    To co proponujesz nadaje się do kosza, a nie do tego co chcesz zrobić.
    Jakość nagrywanego materiału (jeśli w ogóle coś z tego wyjdzie) będziesz mógł porównać, do nagrywania tego materiału gwoździem.
    Tylko karty na PCI, PCI-E mają sens.
    A dekoder z kablówki, co to dokładnie za sprzęt, typ, model, firma?.

0
  • #12 09 Kwi 2014 14:14
    redtubety
    Poziom 7  

Mam taki pomysł, ale nie wiem czy da rade... Nie zależy mi na odbiorze cyfrowym tylko analogowym, więc w tunerze jest wyjście YPbPr (video) złącze to z przejściówką S-VIDEO 9 PIN + osobne wejścia na audio 2 kabelki i to wszystko z tym graberem na USB. Czy będę mógł nagrywać/odbierać TV z tunera na PC ?

KOCUREK1970 : Firma - Multimedia Polska, sprzęt: model ADB 5810CD

0
  • #13 09 Kwi 2014 14:26
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

redtubety napisał:
    Nie zależy mi na odbiorze cyfrowym tylko analogowym, więc w tunerze jest wyjście YPbPr (video) złącze to z przejściówką S-VIDEO 9 PIN + osobne wejścia na audio 2 kabelki i to wszystko z tym graberem na USB. Czy będę mógł nagrywać/odbierać TV z tunera na PC ?

To nadal będzie przekaz cyfrowy.
    Cokolwiek poda tuner, to sygnał cyfrowy.
    By odebrać sygnał analogowy, potrzebujesz zwykły tuner telewizyjny w systemie PAL, albo jakąś starą kartę telewizyjną, lub stary magnetowid.

0
  • #14 09 Kwi 2014 15:48
    redtubety
    Poziom 7  

Może źle to napisałem ale może być odbiór analogowy lub cyfrowy. Pytam czy takie połączenie będzie funkcjonować, czy to będzie analog czy cyfrowa to już bez różnicy.

0
  • #15 09 Kwi 2014 18:01
    grubs
    Poziom 32  

Do połączenia YBbPr z s-video nie wystarczy przejściówka - potrzebny jest konwerter a ten swoje kosztuje. Chyba że na złączu component da się wystawić sygnał composite ale jakość oglądania spadnie.

0
  • #16 09 Kwi 2014 19:40
    redtubety
    Poziom 7  

Ok dzięki ale dalej nie wiem jak mam to podłączyć, skoro telewizor odbiera sygnał DVB-T/C to może kupie karte do pc DVB-T/C ??? Ale poprosze o porady jaką ?

0
  • #18 09 Kwi 2014 22:49
    redtubety
    Poziom 7  

Właśnie nie wiem, a jak to sprawdzić? I jeśli by kodowała to podobno tuner musi być DVB-C ?
    Bo ten co podałeś wygląda całkiem całkiem :)

0
  • #19 09 Kwi 2014 23:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

redtubety napisał:
    Właśnie nie wiem, a jak to sprawdzić?

Najlepiej u zródła,
    z tego co wiem, to mają tv analogową (to nie taka sama oferta jak cyfrówka!), ale czy udostępniają to bezpłatnie dla tych co już mają tv cyfrowa od nich, to Ci nie powiem, to tylko od nich zależy.
    redtubety napisał:
    I jeśli by kodowała to podobno tuner musi być DVB-C ?

Niestety, ale jeszcze potrzebujesz moduł dostępu warunkowego i kartę kodową (więc dodatkowy abonament by był), tylko, że oni takiego kompletu nie oferują, tylko i wyłącznie swoje dekodery.
    redtubety napisał:
    Bo ten co podałeś wygląda całkiem całkiem

Odbiera DVB-T MPEG4 i tv analogową (więc i analogową Twoją kablówkę), tylko musisz się upewnić, na jakich warunkach ta tv jest udostępniana aktywnym klientom.

0
  • #20 10 Kwi 2014 17:02
    redtubety
    Poziom 7  

Pożyczyłem od kolegi starą kartę video AVERTV która ma z 8 lat i podłączyłem wyjściem YPbPr z tunera do tej karty aver z wejsciem s-video i co ciekawe obraz jest, więc jednak da się to podłączyć tak jak myślałem.

0
  • #21 10 Kwi 2014 17:39
    grubs
    Poziom 32  

To ciekawe. A jaki to model karty?
    Czy jest jakaś specjalna przejściówka do tego?
    Jakby było przez scart to bym zrozumiał a przez component to jest dziwne.

0
  • #22 10 Kwi 2014 19:09
    redtubety
    Poziom 7  

grubs napisał:
    To ciekawe. A jaki to model karty?
    Czy jest jakaś specjalna przejściówka do tego?
    Jakby było przez scart to bym zrozumiał a przez component to jest dziwne.

Aver media 302 m168-k, przez scart podejrzewam ze też by poszło ale niestety nie mam takiej przejściówki.

0
  • #23 10 Kwi 2014 20:31
    grubs
    Poziom 32  

Cóż nie potrafię tego wyjaśnić. Może ktoś oświeci :)
    Jak dla mnie odbiór mógłby być ale bez pełnej barwy kolorów. Może w przejściówce coś jest.
    No ale jak działa to tylko się cieszyć.

0
  • #24 10 Kwi 2014 21:06
    redtubety
    Poziom 7  

No zgadza się poleciał obraz ale czarno-biały ale dlatego że jeden kabel był podłączony, a czy jak bede miał przejściówke component na S-VIDEO czy będzie kolorowy obraz?

0
  • #25 10 Kwi 2014 22:49
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

redtubety napisał:
    czy jak bede miał przejściówke component na S-VIDEO czy będzie kolorowy obraz?

Nie będziesz miał żadnego obrazu, taka przejściówka nie istnieje.

0
  • #27 11 Kwi 2014 00:53
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

redtubety napisał:
    A to co

A czytać kolega UWAŻNIE potrafi?.
    Z opisu aukcji:
    "S-VIDEO 9 PIN NA GNIAZDA TYPU CINCH (COMPONENT YPbPr)"
    Czyli sygnał wchodzi od strony S-VIDEO......,
    po drugie S-VIDEO ma TYLKO 4 piny:
    Podłączenie telewizji do PC
    A tutaj trochę o S-VIDEO:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/S-Video

0
  • #28 11 Kwi 2014 07:37
    grubs
    Poziom 32  

To nieprawda sygnał s-video jest podawany często na różne wtyki din 7 din 9 nie tylko din 4.
    To zależy od karty graficznej.
    W przypadku kolegi urządzenie działa jako czarnobiałe bo sygnał component to 3 składowe 1 obrazu a 2 od koloru natomiast s-video to 2 składowe 1 obraz i jedna kolor. Więc żeby to działało z kolorem to kolega powinien mieć jakiś układ elektroniczny który połączy składowe.
    Ale rozwiązaniem w przypadku takiej karty może być przejściówka lub kabel euro na s-video. Tylko rozdzielczość nie będzie HD tylko SD.

0
  • #29 11 Kwi 2014 10:59
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

grubs napisał:
    To zależy od karty graficznej.

Tylko, że tutaj mamy odwrotną drogę, dekoder -> .....
    I karta graficzna, lub grabber MUSI mieć wtedy odpowiednie wejście na taką 4, lub więcej bolcową wtyczkę.
    grubs napisał:
    Tylko nie rozdzielczość nie będzie HD tylko SD.

To oczywiste.

0
  • #30 11 Kwi 2014 11:32
    grubs
    Poziom 32  

Myślałem że napisałeś ogólnie a Tobie chodziło o wtyczkę z aukcji, mój błąd.

0