Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LG 42 LK 430 - gubi programy

07 Kwi 2014 14:55 3003 4
  • Poziom 12  
    Witam.
    LG 42 LK 430 gubi kolejność programów. Po ustawieniu kilka dni jest ok a potem programy są kompletnie poprzestawiane. Nie było w tym czasie wyłączeń prądu.
    Wracanie co chwilę do ustawienia typu "program 1" pod jedynką jest dość czasochłonne.
    Czy coś da się z tym zrobić ?
    Ewentualne idzie zapisać kolejność na pendrivie a później wgrać do telewizora ?
    Może soft jakiś nowszy ? (nie wiem nawet czy jest taka możliwość z poziomu użytkownika)

pozdrawiam
  • Specjalista Sieci, Internet
    Zresetuj tv, wyłącz LCN, potem RĘCZNIE zaprogramuj Swój tv.
  • Poziom 12  
    Pięknie. Tylko jak zresetować ? Co to LCN ?
    TV to zupełnie nie moja działka więc trzeba jak dziecku tłumaczyć :)
  • Poziom 37  
    LCN to kolejność kanałów na multipleksie według widzimisię operatora. Włączenie funkcji zwalnia użytkownika z programowania ręcznego. Ponieważ każdy ma swoje upodobania, a lista programów nie jest długa, można funkcję wyłączyć, zaprogramować odbiornik po swojemu. Aby to zrobić, trzeba go wpierw zresetować, aby skasować poprzednie ustawienia. Oczywiście "troskliwy" telewizor spyta "czy na pewno...", potwierdzamy, programujemy ręcznie i mamy kanały jak chcemy. Nie wiem, jak to jest w LG, ja w Toshibie musiałem dodatkowo po zaprogramowaniu ręcznym posortować kanały jeszcze raz (takie dodatkowe wbijanie do pamięci), aby przestał co jakiś czas głupieć. Nadmienię, że ostatnio przy każdej zmianie oferty programowej, czyli dokładaniu nowych kanałów, telewizor "głupiał", to znaczy zmieniał kolejność kanałów według ustawień operatora, a tych nowych nie widział. Trzeba było wymuszać szukanie, przy czym pomocna była znajomość częstotliwości nadawania. Trzeba niestety chwilę powalczyć, posiłkując się instrukcją obsługi.
  • Poziom 12  
    Problem w tym, że ja kanały mam ręcznie ustawione. Wczoraj wgrałem nowy soft i zobaczę czy pomoże. Poczytałem w międzyczasie o LG i nie jestem odosobniony z problemem choć rozwiązania na 100% pewnego brak.
    Tematu nie zamykam - poczekam jakiś czas czy nowe oprogramowanie pomogło.