Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Abaxo MC-710C - Dołożenie dzwięku przycisku wywołania dzwonka

filu 07 Apr 2014 18:58 1383 4
    filu
    Level 16  
    Chciałbym dorobić brzęczyk przycisku wywołania dzwonka (coś takiego jak jest w domofonach blokowych).

Z większością tematu już sobie poradziłem. Brzęczyk zasilam napięciem 12V przychodzącym z monitora.

Problemem jest to ,że to napięcie z monitora pojawia się na Panelu zewnętrznym dopiero po puszczeniu Przycisku wywołania (reaguje na zbocze opadające). Co powoduje ,że brzęczyk nie działa w momencie przyciśnięcia Przycisku wywołania.

Jak sobie z tym poradzić ?
    andziabb
    Level 21  
    Przycisk wywołania w większości zestawów wideodomofonowych zwiera żyłę
    audio do masy. Można pójść tym tropem.

Pozdrawiam
    filu
    Level 16  
    Sprawdzałem na kabelku AUDIO mam 4,5V . Jak podłączam brzęczyk to brzęczy ale bardzo obciąża i napięcie spada do 1V. Boje się żeby nie spalić układu.

Zastanawiam się czy, do tego wyjścia AUDIO można by podłączyć mały głośniczek i jakiś element elektroniczny, który by brzęczał w tym głośniku ?
    zybex
    Helpful for users
    andziabb wrote:
    Przycisk wywołania w większości zestawów wideodomofonowych zwiera żyłę
    audio do masy. Można pójść tym tropem.

No i autor tematu poszedł tym tropem i podłączył tam brzęczyk, który cały czas brzęczy. Chyba zaszło małe nieporozumienie.
    filu
    Level 16  
    zybex wrote:

No i autor tematu poszedł tym tropem i podłączył tam brzęczyk, który cały czas brzęczy. Chyba zaszło małe nieporozumienie.

Wszystko jest w porządku. Dziękuje andziabb za pomysł z AUDIO. Po prostu do firmowego domofonu będzie dołożony dodatkowy przycisk wywołania, który ma 2 styki N.O. A i jeden styk chyba wystarczy.

Tylko nadal nie wiem co podłączyć do tego Audio żeby tak nie obciążać.