Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Beko WBF 6005 C - Pralka nie odpompowuje wody

07 Kwi 2014 19:12 5217 19
  • Poziom 9  
    Witam,

Mam problem z pralką Beko WBF 6005 C, która po odwirowaniu prania nie odpompowuje wody. Chciałem wczoraj wyczyścić filtr, ale zdziwiłem się, kiedy w miejscu gdzie być powinien, zobaczyłem tylko blachę 8-O . Jak odnalazłem instrukcję, to nie było w niej nic wspomniane nt. sposobu czyszczenia odpływu, tylko bzdurne "w takim wypadku skontaktuj się z serwisem". Czy ktoś z Was ma pomysł dlaczego tak zostało to ujęte i gdzie szukać tego odpływu? Rozkręcać całość? Macie jakąś instrukcję serwisową?
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    RamRamirez napisał:
    Witam,

Mam problem z pralką Beko WBF 6005 C, która po odwirowaniu prania nie odpompowuje wody. Chciałem wczoraj wyczyścić filtr, ale zdziwiłem się, kiedy w miejscu gdzie być powinien, zobaczyłem tylko blachę 8-O . Jak odnalazłem instrukcję, to nie było w niej nic wspomniane nt. sposobu czyszczenia odpływu, tylko bzdurne "w takim wypadku skontaktuj się z serwisem". Czy ktoś z Was ma pomysł dlaczego tak zostało to ujęte i gdzie szukać tego odpływu? Rozkręcać całość? Macie jakąś instrukcję serwisową?

Pompa jest przykręcona bezpośrednio do zbiornika. Filtra brak. Aby dostać się do pompy należy, rozkręcić przedni front.
  • Poziom 9  
    Próbowałem zdjąć panel przedni(odkręciłem dolną, plastikową pokrywę i trzy śruby), ale utknąłem na gumowej uszczelce łączącej bęben z drzwiczkami. Jej zdjęcie sprawi mi sporo kłopotów, muszę to robić, czy można się do zbiornik dostać w jakiś inny sposób?
  • Poziom 25  
    Jakie kłopoty? Zdejmujesz obejmę ze sprężynką podwijając trochę gumę na krawędzi i ściągasz fartuch. Zakładasz w odwrotnej kolejności
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    RamRamirez napisał:
    Jej zdjęcie sprawi mi sporo kłopotów, muszę to robić, czy można się do zbiornik dostać w jakiś inny sposób?
    Dlatego też w instrukcji piesze
    RamRamirez napisał:
    "w takim wypadku skontaktuj się z serwisem"
    I teraz okazuje się że to wcale takie
    RamRamirez napisał:
    bzdurne
    nie jest. A cały numer polega jeszcze na tym że to jeszcze trzeba poskładać i ma działać bo jak coś pomaścisz to można spalić moduł sterujący a to już sporo kosztuje ale próbuj może potem serwis zarobi więcej.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    egon42 napisał:
    bo jak coś pomaścisz to można spalić moduł sterujący a to już sporo kosztuje

Tam nie ma żadnego modułu, tylko obyczajny, krzywkowy mechaniczny programator.
    Więc jak coś spali, to pewnie tylko bezpiecznik w domu :)
  • Poziom 9  
    domacik napisał:

Tam nie ma żadnego modułu, tylko obyczajny, krzywkowy mechaniczny programator.
    Więc jak coś spali, to pewnie tylko bezpiecznik w domu :)

No dobrze. Pralkę rozkręciłem, filtra faktycznie brak, a wszystkie rury i elementy odpływowe wydają mi się być drożne. Co dalej mogę sprawdzić i jak? Tą Pompkę?
  • Poziom 25  
    Zobacz czy działa, pompa jest zasilana z 220V, spokojnie możesz ja podpiąć do gniazdka sieciowego.
  • Poziom 9  
    viiking napisał:
    Zobacz czy działa, pompa jest zasilana z 220V, spokojnie możesz ja podpiąć do gniazdka sieciowego.

Jak mam podpiąć tą pompę z "wiatrakiem" do gniazdka? Na ostro?
  • Poziom 25  
    Tak na ostro, najlepiej kabel z wtyczką to będziesz miał wolną rękę żeby przytrzymać pompę i posłuchać jak pracuje o ile pracuje.

Moderowany przez ROBSON33:

3.1.11. Zabronione jest publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu

Niestety Ostrzeżenie :|

• Poziom 9  
    viiking napisał:
    Tak na ostro, najlepiej kabel z wtyczką to będziesz miał wolną rękę żeby przytrzymać pompę i posłuchać jak pracuje o ile pracuje.

Wybacz, ale ciągle jestem trochę sceptycznie do tego nastawiony. Jeśli podłącze prąd, do tych dwóch zaznaczonych kabli, to pompa po prostu zacznie pracować i jej nie spale?
  • Poziom 25  
    Nie do kabli! odepnij pompę od nich.
  • Poziom 9  
    viiking napisał:
    Nie do kabli! odepnij pompę od nich.

No wiem, że nie do kabli, to był taki skrót myślowy. W sensie zamiast tych dwóch, zaznaczonych kabli ;)
  • Poziom 25  
    dokładnie tak, nic jej się nie stanie. Jak jest sprawna będzie pracować.

Moderowany przez ROBSON33:

:sm31:

• Specjalista AGD
    viiking napisał:
    Jak jest sprawna będzie pracować.

Niekoniecznie, będzie pracować nawet jak będzie niesprawna czyt. niewydajna pod obciążeniem (pompa magnetyczna tak ma).
  • Specjalista AGD
    viiking napisał:
    Jak jest sprawna będzie pracować.

Pracować, to zawsze będzie (chyba, że cewka się spaliła, to wtedy nastanie głucha cisza). Np. w lewo i w prawo; i nazad... :)
    Nie znaczy to, ze pompa jest sprawna. Do tego trzeba doświadczenia.
    Jeżeli ciała obcego nie ma w okolicy pompy, to należy ją z powrotem przytwierdzić. Okolice spustu sprawdzić (ciała obce) i tyle.
    Nie będziemy tworzyć poematu zasady działania pompy magnetycznej. Google nie boli.
  • Specjalista AGD
    Temat do zamknięcia, niektóre rady grożą porażeniem elektrycznym.
  • Poziom 9  
    Ej, no nie zamykajcie, bo ja jeszcze nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.
  • Poziom 25  
    To tylko sprawdzenie pompy po za układem, jak pracuje równo i bez chałasu to powinna być dobra.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    RamRamirez napisał:
    Ej, no nie zamykajcie, bo ja jeszcze nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Wymien ta pompke jest stara i kiepskiej jakosci kup plaset i po klopocie .

wyjmij wirnik pompki(podwaz czarna pokrywe pod lopatkami wirnika ) to zobaczysz :D dlaczego