Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saunier Duval Opalia - "Wybucha" przy uruchamianiu

gallows-pole 07 Kwi 2014 21:32 4149 6
  • #1 07 Kwi 2014 21:32
    gallows-pole
    Poziom 2  

Witam forumowiczów,

Posiadam na mieszkaniu świeżo zamontowany piec Saunier Duval Opalia, został on zamontowany przez właściciela mieszkania (jestem najemcą) po tym jak poprzedni miał problemy z odpaleniem. Nowy piec działa, ale czasami (częściej niż rzadziej) wybucha przy uruchamianiu, i to tak że szyby w oknach się trzęsą. Znajomy właściciela ("złota rączka" ponoć) przyszedł i stwierdził, że sprawa nadaje się na gwarancję. Natknąłem się jednak tutaj na ten temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic642977.html z którego wynika, że jest to poniekąd normalne zachowanie pieca. Zanim zrobię z siebie idiotę przed serwisem chciałbym prosić o jakieś wskazówki. Piec jest zupełnie nowy, początkowo sądziłem, że jest to tylko kwestia regulacji jakiejś śrubki w środku, ale jestem w tych tematach zupełnym laikiem i wolałbym nie grzebać w środku. Czy zgłaszanie tego w ramach gwarancji ma w ogóle sens?

Pozdrawiam,
    K.P.

• #2 07 Kwi 2014 22:24
    grzesiek234
    Specjalista - systemy grzewcze

Jeżeli podgrzewacz był niedawno montowany trzeba zadzwonić do osoby która to zrobiła i poprosić o sprawdzenie. Miałem kilka takich które po zamontowaniu ostro dawały po garach-zazwyczaj wystarczyło sprawdzić ciśnienia na palniku oraz odpowiednio ustawić elektrody.

• #3 18 Kwi 2014 08:20
    J and J
    Poziom 2  

Czy ten temat masz rozwiązany? Ja mam u siebie ten sam problem i gazownik twierdzi, że trzeba obniżyć piecyk o 20 cm. Po wielomiesięcznym remoncie do tego nie jestem skłonny. :/
    Daj znać jak sobie z tym poradziłeś!

• #4 18 Kwi 2014 20:41
    irus.m

grzesiek234 ma rację.
    To kwestia regulacji. Gazownik służy do skręcania rur gazowych, do regulacji zaproś serwisanta Sauniera. Jest odpowiednio przeszkolony, ma dostęp do instrukcji serwisowych (nie mylić z instrukcją obsługi), posiada odpowiednią wiedzę i sprzęt pomiarowy.
    Serwisant nie będzie odprawiał guseł pod tytułem ,,przesuń pan o 20cm i włóż trzy jajka wielkanocne do kraciastej chusty".
    pozdrawiam

• #5 26 Kwi 2014 11:50
    J and J
    Poziom 2  

Źle się wyraziłem - to był serwisant z Opalii, znaleziony na ich stronce. To od niego była rada o obniżeniu piecyka. Kominiarze odbiór zatwierdzili, widząc już zamontowany (ale nie połączony) piecyk. I nie wiem co robić, a piecyk wciąż wybucha.

• #6 26 Kwi 2014 12:44
    grzesiek234

W takim razie zgłoś u tego serwisanta reklamacje. A jeżeli ci ten nie odpowiada zadzwoń do innego ale za jego usługę zapłacisz gdyż to czynność przy uruchomieniu po montażu.

• #7 27 Kwi 2014 16:04
    Zbigniew Rusek
    Poziom 33  

Być może potrzeba regulacji zaworu powolnego zapalanie (akurat piecyków Opalia nie znam, ale w każdym piecyku powinien być taki zawór w zespole wodnym). Może też świeczka jest źle ustawiona w stosunku do elektrody jonizacyjnej (nawet piecyk "bezświeczkowy" ma świeczkę, przy czym w tych tzw. bezświeczkowych zapala się ona na bardzo krótko, tyle, by zapalił się główny palnik i potem gaśnie).

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME