Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ati Radeon 1650 pro - Znikające ikony na pulpicie

08 Kwi 2014 06:33 1197 11
  • Poziom 17  
    Witam, postanowiłem ostatnio złożyć sobie drugi komputer z części jakie mi zostały po modernizacji starego komputera. Sprzęt ma mi służyć jako jednostka mediacenter ( słuchanie muzyki, oglądanie filmów, przeglądanie internetu) .Żeby nie pchać się w koszty, dokupiłem tylko dysk i bardzo tanią obudowę( 10zł) , a kartę grafiki dostałem za darmo od kumpla , i właśnie problem dotyczy tej karty. Pominął bym już fakt że przy oglądaniu filmów online nie działa synchronizacja pionowa, ale wczoraj zaczęły mi znikać ikonki na pulpicie, tzn. na ułamek sekundy znikają i pojawiają się ponownie, więc postanowiłem zrobić test w occt, a dokładniej test gpu, no i niestety albo występuje błąd albo komputer się zawiesza. Specyfikacja : Procesor Athlon 2 x2 255, płyta główna: Gigabyte M68M s2p, dysk samsung 160 gb, grafika Ati Radeon 1650 pro 512 mb pci, pamięć Kingstone 2x 4 gb ddr2, ZASILACZ TRACER 500W wiem wiem, czarna lista, chociaż wcześniej bez zarzutu pracował w takiej samej konfiguracji tylko z gts 450. Moje pytanie brzmi, czy grafika raczej do wymiany, czy może zasilacz, czy jedno i drugie?
  • Poziom 36  
    Witam

Zamieść cały screen z programu CrystalDiskInfo.

Cytat:
    ZASILACZ TRACER 500W

Ten złom mógł przyczynić się do uszkodzenia karty graficznej. Sprawdź zachowanie komputera na markowym zasilaczu. Sprawdź też stan kondensatorów na płycie głównej.

http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/
  • Poziom 25  
    SMART koledzy uznali za dobry, więc z dyskiem masz spokój, a zarazem gratuluję ponad 300 tyś godzin bezawaryjnego działania dysku :)

Jeżeli ten komputer ma działać nako MediaCenter jak najdłuższy czas to polecał bym zmianę zasilacza na jakiegoś najtańszego używanego 350W Fortrona, Chiefteca, Deltę lub Modecoma MC, koszt 40-60 zł max z wysyłką.

Kartę graficzną możesz sprawdzić na twoim obecnym komputerze (o ile masz sprawny zasilacz) i będziesz miał pewność czy to na pewno karta graficzna.
    Do takiego zastosowania możesz zawsze kupić jakąś mniej wydajną grafikę do 50 zł, która przy w.w. zasilaczach będzie spokojnie działać.
  • Poziom 17  
    Więc, pozostaje tylko zbierać kasę na nową kartę i zasilacz, i dziękuje za rozwianie wątpliwości co do użyteczności obecnego zasilacza.
  • Poziom 17  
    Podłączyłem tv pod zintegrowaną kartę graficzną, i o dziwo w testach nic się nie działo, ale zintegrowana karta ma tylko wyjście vga, więc kwestia korzystania z niej całkowicie odpada ze względu na to że do tv pociągnięty i zabudowany mam już kabel hdmi. Oczywiście rozglądam się już za zasilaczem, i nawet licytuję już kartę graficzną, pozostaje tylko kwestia nazbierania gotówki i przekonania żony o słuszności dokonania kolejnego zakupu :D .
  • Poziom 17  
    Czy zasilacz ModeCom FEEL 300w by się nadawał do mojego zestawu? Obecny Tracer mierzony multimetrem trzyma na lini 12V bez obciążenia 12.3V po obciąrzeniu 12.2V .
  • Poziom 25  
    Nie polecał bym pozostawienia FEEL'a, awet jeżeli trzyma napięcia zgodne z normami ATX, w takich zasilaczach często występują piki napięć, których multimetr/miernik nie wychwyci, zmiana na któryś z powyższych jest jak najbardziej wskazana.
  • Poziom 17  
    Szkoda że ten modecom to też szrot, bo kumpel odstąpił by mi go za darmo, a z kupnem nowego muszę się jeszcze wstrzymać :cry:
  • Moderator na urlopie...
    Aby korzystać w pełni z tego Radka, należy usunąć sterowniki widniejące w systemie po poprzedniej karcie graficznej. Potem należy użyć DriverSweeper'a i usunąć to, co znalazł. Następnie trzeba przeinstalować sterowniki do chipsetu i uruchomić komputer.
    Następnie ściągasz Catalyst 7.2 lub 8.9 i ręcznie instalujesz sterowniki do grafiki.
    Po tym zabiegu sprawdzasz, czy problem nadal z ta kartą występuje.
    Daj zrzut z GPU-Z oraz z HWmonitor po odpaleniu jakiejś obciążającej grafikę aplikacji.
  • Poziom 17  
    Zrobiłem porządek ze sterownikami, już wcześniej tzn. Odinstalowałem sterowniki nVidia, oraz Omega, potem wyczyściłem rejestr CC Clener, oraz ściągnąem sterowniki Catalyst i zainstalowałem w systemie, po tym zabiegu system nie mógł wykryć jednego z urządzeń, więc wsadziłem płytę instalacyjną od płyty głównej i system wykrył odpowiednie sterowniki i zainstalował.Daję zrzut z gpu-z Ati Radeon 1650 pro - Znikające ikony na pulpicie Test przeprowadzałem programem OCCT, bo po uruchomieniu Burna komputer zwiesił się gdzieś po około 10 sek. W karcie grafiki wymieniłem też lekko napuchnięte kondensatory, oraz pastę pod GPU, ale nie przyniosło to poprawy w działaniu, lecz obniżyło temp. o około 10 stopni.

Dodano po 7 [minuty]:

Dodam jeszcze że problem z znikającymi ikonkami ustąpił, jedyny problem w tej chwili to to że karta graficzna nie przechodzi testów obciążeniowych, co nie przeszkadza mi w oglądaniu filmów, przeglądaniu internetu oraz słuchaniu muzyki,bo do tego służy mi komputer, do gier mam drugi sprzęt, o wiele bardziej wydajny, z porządnym zasilaczem OCZ StealtXtream2 600w :D