Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrypt do prowadzenia sklepu internetowego

benekpp 08 Kwi 2014 06:47 2142 8
 • #1 08 Kwi 2014 06:47
  benekpp
  Poziom 15  

  Piszę, bo nie znalazłem jeszcze takiego tematu - a jest on dla mnie bardzo ważny. Zastanawiamy się ze wspólnikiem nad uruchomieniem e-sklepu. Jakie skrypty są najbardziej popularne (słyszałem o prestashop i magento oraz o joomla). Jakie koszta są związane z wdrożeniem i funkcjonowaniem takiego e-sklepu?

  0 8
 • #2 08 Kwi 2014 11:56
  narkoholik
  Poziom 30  

  Prowadziłem 1 sklep na presta - ubogo i ostatnio 2 na iai-shop.
  IAI to kolos i ciężkie wsparcie ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Polecam cierpliwym laikom.
  Koszt zależny od umowy i sprzedaży. Możliwość darmowych testów i sprzedaży poprzez panel (punkty sprzedażowe oparte na www).. Ale żeby było jasne - ja ich nie lubię :). Słabe możliwości wyjścia poza ramy i konieczność stosowania standardowej maski chyba że się zgłosi/ustali zmiany.

  0
 • #3 08 Kwi 2014 13:19
  Kajkametr
  Poziom 13  

  Presta faktycznie jest uboga i uniwersalna - a często potrzebne są dodatkowe, indywidualne moduły.
  Obsługiwałam e-sklep na skrypcie 2ClickShop. Całkiem fajny i intuicyjny w działaniu. Gdy czegoś nie wiedzieliśmy, to zgłaszaliśmy się do obsługi - oni tam rzeczowo wyjaśniali nam co i jak. To co było fajne w tym skrypcie to responsywność czyli przyjazny wygląd na urządzeniach mobilnych, dwustronna w pełni automatyczna integracja z Allegro oraz możliwość integracji z systemai ERP, eHurtowniami i innymi kanałami sprzedaży.

  Tutaj masz przykład e-sklepu na 2ClickShop: black-lashes.pl (w RWD). Dobrze będzie Ci się na nim sprzedawało.

  0
 • #4 08 Kwi 2014 13:36
  narkoholik
  Poziom 30  

  Ważne - w IAI nie udało się przez rok ustawić integracji z magazynem (informerzy z IAI nie potrafili dostosować modułu pomimo zapewnień) CDNXL Optima. Dodatkowe opcje płatne, powyżej pewnego poziomu sprzedaży - płatne, kliknięcia i odsyłacze - płatne............. ale podstawka około 65,-/m

  1
 • #5 24 Kwi 2014 11:08
  benekpp
  Poziom 15  

  Dzięki za porady - wysłałem już kilka zapytań.

  0
 • #6 26 Kwi 2014 09:17
  lukaszz88
  Poziom 2  

  Wszystko zależy od tego ile chcesz inwestować w sklep od strony marketingu. Jeśli nie zamierzasz wiele inwestować to nie ma sensu kupować skryptu za 5 tysięcy bo taka inwestycja będzie miała ciężko się zwrócić. Moim zdaniem na start w zupełności wystarczy skrypt typu osCommerce. Minusem tego skryptu jest uboga szata graficzna po instalacji – jednak jest sporo modułów do niego i zawsze można coś dodać/zmienić. Koszt skryptu wyniesie Cię zero z instalacją poradzisz sobie sam bo jest łatwa i jest sporo poradników w sieci na ten temat.

  0
 • #9 25 Mar 2015 21:27
  prestamod
  Poziom 1  

  Polecam zdecydowanie PrestaShop. Jestem autorem wielu modułów które importują produkty z hurtowni.

  Przełamując się przez polski rynek udostępniam niektóre moduły za darmo w razie zainteresowania proszę pisać. Chętnie pomogę w tematyce Presty.

  http://presta-mod.pl

  1