Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrypt do prowadzenia sklepu internetowego

benekpp 08 Kwi 2014 06:47 2055 8
  • #1 08 Kwi 2014 06:47
    benekpp
    Poziom 15  

Piszę, bo nie znalazłem jeszcze takiego tematu - a jest on dla mnie bardzo ważny. Zastanawiamy się ze wspólnikiem nad uruchomieniem e-sklepu. Jakie skrypty są najbardziej popularne (słyszałem o prestashop i magento oraz o joomla). Jakie koszta są związane z wdrożeniem i funkcjonowaniem takiego e-sklepu?

0 8
  • #2 08 Kwi 2014 11:56
    narkoholik
    Poziom 30  

Prowadziłem 1 sklep na presta - ubogo i ostatnio 2 na iai-shop.
    IAI to kolos i ciężkie wsparcie ale nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Polecam cierpliwym laikom.
    Koszt zależny od umowy i sprzedaży. Możliwość darmowych testów i sprzedaży poprzez panel (punkty sprzedażowe oparte na www).. Ale żeby było jasne - ja ich nie lubię :). Słabe możliwości wyjścia poza ramy i konieczność stosowania standardowej maski chyba że się zgłosi/ustali zmiany.

0
  • #3 08 Kwi 2014 13:19
    Kajkametr
    Poziom 13  

Presta faktycznie jest uboga i uniwersalna - a często potrzebne są dodatkowe, indywidualne moduły.
    Obsługiwałam e-sklep na skrypcie 2ClickShop. Całkiem fajny i intuicyjny w działaniu. Gdy czegoś nie wiedzieliśmy, to zgłaszaliśmy się do obsługi - oni tam rzeczowo wyjaśniali nam co i jak. To co było fajne w tym skrypcie to responsywność czyli przyjazny wygląd na urządzeniach mobilnych, dwustronna w pełni automatyczna integracja z Allegro oraz możliwość integracji z systemai ERP, eHurtowniami i innymi kanałami sprzedaży.

Tutaj masz przykład e-sklepu na 2ClickShop: black-lashes.pl (w RWD). Dobrze będzie Ci się na nim sprzedawało.

0
  • #4 08 Kwi 2014 13:36
    narkoholik
    Poziom 30  

Ważne - w IAI nie udało się przez rok ustawić integracji z magazynem (informerzy z IAI nie potrafili dostosować modułu pomimo zapewnień) CDNXL Optima. Dodatkowe opcje płatne, powyżej pewnego poziomu sprzedaży - płatne, kliknięcia i odsyłacze - płatne............. ale podstawka około 65,-/m

1
  • #5 24 Kwi 2014 11:08
    benekpp
    Poziom 15  

Dzięki za porady - wysłałem już kilka zapytań.

0
  • #6 26 Kwi 2014 09:17
    lukaszz88
    Poziom 2  

Wszystko zależy od tego ile chcesz inwestować w sklep od strony marketingu. Jeśli nie zamierzasz wiele inwestować to nie ma sensu kupować skryptu za 5 tysięcy bo taka inwestycja będzie miała ciężko się zwrócić. Moim zdaniem na start w zupełności wystarczy skrypt typu osCommerce. Minusem tego skryptu jest uboga szata graficzna po instalacji – jednak jest sporo modułów do niego i zawsze można coś dodać/zmienić. Koszt skryptu wyniesie Cię zero z instalacją poradzisz sobie sam bo jest łatwa i jest sporo poradników w sieci na ten temat.

0
  • #9 25 Mar 2015 21:27
    prestamod
    Poziom 1  

Polecam zdecydowanie PrestaShop. Jestem autorem wielu modułów które importują produkty z hurtowni.

Przełamując się przez polski rynek udostępniam niektóre moduły za darmo w razie zainteresowania proszę pisać. Chętnie pomogę w tematyce Presty.

http://presta-mod.pl

1