Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Brings & strattom quantum xm 5.5 KM naprawa

jajasiu33 08 Apr 2014 07:57 1599 5
    jajasiu33
    Level 10  
    Witam! Mam motoglebogryzarkę Robi z silnikiem Bringsa 5.5 Km. podczas pracy pękł korbowód. rozebrałem silnik ale nie wiem jak go złożyć, konkretnie chodzi mi o rozrząd i przylegające do niego urządzenie które wypadło przy rozbieraniu, a które również ma tryb więc powinno być napędzane z wału. proszę o pomoc.
    pylos
    Level 25  
    To przylegające urządzenie to pompa smarująca, ustawienie koła zębatego pompy nie ma znaczenia. Na kole zębatym wału korbowego i wałka rozrządu są znaki i powinny się pokrywać.
    jajasiu33
    Level 10  
    Dziękuję bardzo za podpowiedź . A co z tymi blaszkami które pracują na tej pompce, w korpusie silnika jest wodzik który idzie do gaźnika czy ma się z nimi jakoś stykać. I jeszcze pytanie odnośnie tłoka i korbowodu. W silnikach motorowerów zakładało się tłok strzałką na wydech a jak jest z symbolami w kosiarkach bo u mnie korbowód jest w czterech częściach i tłok mógł się obrócić w cylindrze , na tłoku są symbole x i a przy tuleji. Jeśli możesz podpowiedz.
    User removed account
    User removed account  
    jajasiu33
    Level 10  
    No to jak zamontować ten regulator?

Dodano po 5 [minuty]:

Domyślam się że napędzany jest z koła rozrządu ale nie wiem jaką rolę odgrywa wodzik odchodzący od gaźnika znajdujący się w korpusie tuż obok tego regulatora . Czy musi jakoś na niego oddziaływać?
    tonsil1111
    Level 1  
    Te silniki Bringsa to jakaś parodia najtanszy chłam już kolejne urządzenie mam zatarte z tym silnikiem mimo że regularnie był wymieniany olej i się dbało o sprzętu. Tym razem urwany korbowód w glebogryzarce producent źle założył uszczelkę pod głowicę że nadmiar uszczelki był w cylindrze i strasznie porysowana została ścianka cylindra jak i tłok. Jest to nie tania glebogryzarka Huskwarny z napędem chyba wszędzie dają te dziadowskie silniki nie można wymienić cylindra bo odlew silnika i cylinder to całość. Z częściami też trudno.kosiarka z napędem o silnikiem brinksa to samo.