Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlink nie łączy mojego laptopa

majorrr86 08 Apr 2014 09:36 1371 11
    majorrr86
    Level 9  
    Witam , mieszkam w norwegii, wynajmuje tu pokój w mieszkaniu. Wlasciciel udostepnia sieć wifi, jednak mojego laptopa albo nie łączy,albo trwa indentyfikowanie.. Podejrzewam że router u wlasciciela jest przeciążony? Jest na nim z 10 laptopów jsk nie lepiej. Jak np moim wspólokatorzy wychodzą to wtedy czasem mnie normalnie łączy z siecią, ale i to nie zawsze. Zresetowanie routera nie pomogło. Co można zrobić? Zabardzo nie mówie po norwesku i nie wiem jaki model routera, prosze pomóżcie
    CHACA
    Level 43  
    Ten Dlink to jakiś nowszy model czy jeden ze starszych?
    gavron
    Level 22  
    Odpal LiveCD z np. Ubuntu i zobacz czy się połączysz...
    majorrr86
    Level 9  
    Nie wiem, podejrzewam ze jakiś starszy. Wiem że już wczesniej ktoś miał tu na mieszkaniu taki sam problem, wtedy ktoś z Polski "włamał sie do tej sieci" coś przestawił i już tamten laptop miał stałe łącze wifi. Wiem wiem podałem za mało szczegółów, w zasadzie żadnego:/. Ubuntu to program? Moge go pobrac z sieci i zainstalowac z pendriva czy jak? Jestem zielony
    pawel0414
    Level 20  
    Ubuntu to system operacyjny , możesz wypalić go na płycie i bezpośrednio uruchomić z niej system bez instalacji.
    viwaldi1
    Level 24  
    Jak bedziesz mial polaczenie z routerem, w wierszu polecen wpisz ipconfig /all i sprawdz adres bramki. Ten adres wpisz w przegladarce i zobacz do jakiego urzadzenia sie logujesz - to twoj router.
    Sciagnij program inssider Link i pokaz poziom sygnalu z routera.

pozdr
    v
    majorrr86
    Level 9  
    Odpalenie przy pomocy ubuntu nie pomoglo
  • Helpful post
    narkoholik
    Level 30  
    Nie dziwię się skoro pierwszy raz słyszysz i nie wiem jak miało by ci to w takiej sytuacji pomóc :).
    Należy poznać model routera, jego ustawienia i ograniczenia.
    Ktoś "włamał" się z Polski na router - to obsługa zdalna aktywna.
    W windows włącz we właściwościach sieci wyświetlanie urządzeń PnP - może pokaże model.
    Podaj model Laptopa i system ale obawiam się że powinien tym się zając ktoś z lokalnej sieci- ustawić sztywne IP dla wszystkich lub podobne opcje.
    majorrr86
    Level 9  
    router D-link DIR-655

laptop lenovo G500s
    windows 7 proffesional
    korzystając z chwilowego dostepu do neta z mojego laptopa( co chwile łapie połączenie , udało mi sie wejsc w ustawienia routera http://192.168.0.1/login.asp) jak mi sie uda uploadować screen to wrzuce za chwile Dlink nie łączy mojego laptopa

i co teraz??

a i to "włamanie" nie było z Polski, tylko ktoś z Polski tłumaczył co robić tutaj, podobnie jak wy teraz
    viwaldi1
    Level 24  
    Uzyj inssidera i pokaz jaki masz poziom sygnalu u siebie na laptopie.
    majorrr86
    Level 9  
    Dlink nie łączy mojego laptopa moj komputer to Mati-komputer, akurat w chwili gdy mialem połączenie. Może komuś na skypie udostępnie obraz ekranu i krok po kroku da sie to ogarnąć, albo coś w tym stylu hmm