Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pioneer PDP-504PE - Plazma pioneer nie włącza sie.

lord232! 08 Apr 2014 10:45 3189 19
    lord232!
    Level 27  
    Witam. Posiadam plazme Pioneer PDP-504PE która się nie włącza. Objaw taki sam jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1198726.html . Płyta zasilacza - PP1819-30 REV.AD. Czy ktoś rozwiązał już ten problem? Może ktoś posiada schemat zasilacza tej plazmy? Pozd.
    lord232!
    Level 27  
    Problem w tym iż nie posiadam oryginalnego pilota.
    lord232!
    Level 27  
    Kolego mirex podałem link do tego samego problemu co jest u mnie, pomiary są tam podane i są takie same jak u mnie. To co mam jeszcze podać? A pilota nie mam bo plazme nabyłem okazjonalnie. Aha dodam tylko iż diody świecą cały czas i nie migają pokazując jakiś kod błędu.
    mirex
    Level 43  
    lord232! wrote:
    Objaw taki sam jak w tym temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1198726.html .

I to tyle na ten temat.
    Skoro nie odróżniasz objawów od faktów elektronicznych, to o czym rozmawiać? ;)
    Dlaczego mam domniemywać, że wszystko jest tak samo? A może mam analizować tamten temat i dopytywać ciebie, jak to wygląda?
    Komuś robisz łaskę, że opiszesz swoją pracę nad telewizorem??
    LXT
    Level 26  
    mirex wrote:
    Nie posiadam pilota, nie mogę nic zmierzyć ...
    To po co się bierzesz za naprawę?

Po co schemat zasilacza na początek, skoro podstawy bez niego są do sprawdzenia?!
    Zresztą i tak nie ma.
    Blokowy musi ci wystarczyć ... albo odstąp od naprawy.

W tym typie jak wpadł w "pułapkę serwisową" to bez pilota dalej nie ruszy.
    mirex
    Level 43  
    Tak bywa, gdy naprawy rozpoczyna się od oglądania wnętrza, zamiast analizy dokumentacji serwisowej. ;)
    Tyle tylko, że pewnie jest kolejnym naiwnym, który dał się złapać "na okazję", bo nic nie pisze, że ma ten TV i działał dobrze, aż tu nagle ....

Ale ten patent chyba nie blokuje zasilacza? ;)
    lord232!
    Level 27  
    Nie! Kupiłem go za grosze. Zainwestuje w pilot i zobaczymy co będzie dalej. A z tym naiwnym to bym kolego mirex troszkę uważał a nie wypowiadał się o kimś kogo się nie zna. To tyle. A koledze LXT dziękuję za pomoc, bo na razie tylko jego posty cos wnoszą do tematu.
    mirex
    Level 43  
    lord232! wrote:
    Nie! Kupiłem go za grosze

Czyli wyszło na moje. ;)
    lord232! wrote:
    A z tym naiwnym to bym kolego mirex troszkę uważał a nie wypowiadał się o kimś kogo się nie zna. To tyle.

Inewstuj! Zobaczymy, czy to będą kolejne grosze, czy trochę więcej. I czy to okazja była, czy jednak naiwność. ;)

Na teraz masz okazję wykazać się. Więc czytaj, mierz, kombinuj. A że "papiery" skąpe do tego TV, to masz okazję podwójną pokazać, co potrafisz. ;)

A temat (i ciebie) sobie poobserwuję na wypadek, gdybyś wpadł na pomysł, aby przez elektrodę sprzedać jego moduły. ;)
    LXT
    Level 26  
    mirex wrote:
    Ale ten patent chyba nie blokuje zasilacza? ;)

No właśnie, że blokuje. Ustawia się w stand-by i czeka ....na odpowiednią sekwencję z pilota. Wszystkie inne ma w głębokim poważaniu ;)
    Święcą się obydwie LED-y naraz.
    lord232!
    Level 27  
    A jeszcze jedno mam pytanie, czy można kombinacje klawiszy wklepać z uniwersalnego pilota? Mam piloty: Harmony 300 i EMTEC H600.
    LXT
    Level 26  
    Nie próbowałem, ale jeśli klawisze dokładnie odpowiadają oryginałowi to pewnie tak.
    lord232!
    Level 27  
    Tak lecz nie znam dokładnie kolejności jakie klawisze wklepać, są różne metody. W jednej pisze że trzeba pierw wcisnąć klawisz display w innym klawisz info itd. Problemem jest jak się dowiedzieć który to klawisz display na pilocie bo są one inaczej oznaczone. I czy to zadziała i czy ta funkcja jest.
    LXT
    Level 26  
    Na oryginalnym wciska się ten opisany Info potem ok.7 sekund przerwy i kolejne.
    lord232!
    Level 27  
    Czyli klawisz info strzałka w lewo, góra, lewo, prawo i power?
    LXT
    Level 26  
    Tak i wtedy powinien zaświecić. Potem w tym modelu chyba cztery razy mute.
    lord232!
    Level 27  
    No i nic z tego próbowałem uniwersalnym i cisza. Może jednak musi być oryginalny pilot?
    LXT
    Level 26  
    Może. Tak przecież nie masz nawet pewności, że ten właściwie się "wstroił " i czy wciskałeś odpowiednie przyciski. A switcha zablokowałeś ?
    lord232!
    Level 27  
    Tak zablokowałem. Poszukam oryginału i się odezwę, na razie dziękuję za pomoc. Pozd.