Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Odkurzacz Electrolux ZUS3920 - zepsuty włącznik-jak rozebrać

a_s_i_a 08 Kwi 2014 14:18 11778 15
  • #1 08 Kwi 2014 14:18
    a_s_i_a
    Poziom 2  

Odkurzacz Electrolux ZUS3920 - zepsuty włącznik-jak rozebrać
    Witam
    Staram się otworzyć obudowę odkurzacza, a wiem z innego postu, ze ma kilka śrub
    "Ukryte śruby były pod bocznymi, małymi, szarymi listwami (1x z każdej strony). Pozostałe śruby są we wnęce na worek 4x, z tylu odkurzacza we wnęce na filtr 2x i po podniesieniu rączki 2x.". Jestem w stanie otworzyć prawie całą obudowę, ale nadal coś go trzyma z boku przy kołach. Co robić? Rozepchnąć na siłę zaczepy? Czy może koła jakoś zdjąć? Dzięki :)

3 15
  • #3 08 Kwi 2014 14:22
    a_s_i_a
    Poziom 2  

a co z kołami? czy trzeba je jakoś demontować?

3
  • #4 08 Kwi 2014 14:41
    viiking
    Poziom 25  

Na ogól nie demontuje się kół chyba, że ten model ma inaczej.

0
  • #5 08 Kwi 2014 14:43
    a_s_i_a
    Poziom 2  

ok, użyję więc łomu :D

-1
  • #6 08 Kwi 2014 14:45
    viiking
    Poziom 25  

Z tego co widzę na foto to wyłącznik jest pod ruchomą klapką,. Sądzę, że wystarczy odpiąć zatrzaski id klapy i dostaniesz się do wyłącznika.

0
  • #7 15 Maj 2014 23:16
    Waldi-13
    Poziom 2  

Jest jeszcze jedna śruba za lewym kołem patrząc od tyłu ale jak ją odkręcić też nie mam pojęcia. Powinna zejść górna pokrywa przycisków i elektroniki ale jak ???

2
  • Pomocny post
    #8 20 Maj 2014 23:08
    peter falk
    Specjalista AGD

Trzeba wyjąć ramkę, którą wskazałem czerwoną strzałką. Pod nią są dwa wkręty. Niebieskimi zaznaczyłem miejsca gdzie są zatrzaski - tam trzeba płaskim wkrętakiem nad krawędzią spodu "wparować" we wnętrze odkurzacza.
    Włącznikiem jest microswitch bardzo często psujący się w tych odkurzaczach.

3
  • #9 29 Cze 2014 12:38
    superpienio
    Poziom 1  

Witam,
    Też mam problem z włącznikiem w tym odkurzaczu i próbuję go zdemontować. Nie wiem jednak jak zdjąć tą klapkę którą kolega wyżej zaznaczył czerwoną strzałką. Nie mam wprawy w tego typu naprawach i nie mam pojęcia, jak dużej mogę użyć siły bez niszczenia obudowy.

1
  • #10 29 Cze 2014 12:51
    peter falk
    Specjalista AGD

superpienio napisał:
    Nie wiem jednak jak zdjąć tą klapkę którą kolega wyżej zaznaczył czerwoną strzałką.

Delikatnie podważaj płaskim wkrętakiem od strony jej krótszych krawędzi.

0
  • #11 06 Maj 2015 20:47
    darrot
    Poziom 2  

Witam. Jestem właśnie po wymianie włącznika który jest do kupienia na north.pl
    i trzeba odkręcić tylko cztery wkręty dwa od strony worka pod pokrywą i dwa pod ramką od regulacji ssania.Ramka wychodzi bardzo łatwo, trzeba płaski wkrętak włożyć od strony przycisków włącznika i zwijacza dokładnie na łączeniu i podważyć. Tam właśnie są dwa wkręty. Teraz podważamy od strony filtra HEPA na łączeniu są tam zatrzaski i włącznik mamy na wierzchu.

6
  • #12 07 Maj 2015 02:53
    peter falk
    Specjalista AGD

darrot napisał:
    Teraz podważamy od strony filtra HEPA na łączeniu są tam zatrzaski i włącznik mamy na wierzchu.

Zastanowiłeś się co tutaj piszesz :?: :/ pomijam wczesne:
    darrot napisał:
    trzeba płaski wkrętak włożyć od strony przycisków włącznika i zwijacza dokładnie na łączeniu i podważyć

Tam jest, w Twoim "zeznaniu", drobny szczegół, który trzeba pominąć, by nie doprowadzić do dewastacji sprzętu.
    Tobie się po prostu udało :-? . Bzdur, aby zabłysnąć od siedmiu lat na poważnym forum i ze swoim "dorobkiem" , nie pisz.

-5
  • #13 07 Maj 2015 20:41
    darrot
    Poziom 2  

Zawsze zastanawiało mnie dlaczego na wielu forach ludzie szukają porad a nikt się nie chwali gdy coś naprawi jak to zrobił, jakich narzędzi użył gdzie właśnie podważył itd. I wiesz co ty jesteś najlepszym przykładem że tak jest.Bo ja w przeciwieństwie do ciebie nie krytykowałem twojego sposobu wyjęcia ramki gdzie radziłeś że należy podważyć z krótszych boków. Spróbowałem jak radziłeś i nie dało rady, dlatego spróbowałem sposobem który opisałem i wyszła bez problemu bo przypomniałem sobie że dawno temu przy innym odkurzaczu też tak się wyjmowało. Forum powinno służyć do dzielenia się sprawdzonymi sposobami naprawy a nie gdybaniem jak by było gdyby było. Ale cóż widocznie ty należysz do takich, którzy znają się najlepiej
    i nie lubisz jak ktoś pochwali się że coś mu się udało naprawić i jeszcze opisał jak to zrobił. Szkoda bo forum przez takich krytykantów dużo traci i ja już na pewno nie podzielę się nigdy tym co jakim sposobem naprawię.A i jeszcze jedno nie zależy mi na tym żeby zabłysnąć a dorobek ty masz pewnie większy bo pewnie wszystkich krytykujesz przez całą noc skoro piszesz o 02:53.

6
  • #14 14 Sie 2015 22:25
    grzecholek
    Poziom 2  

Dziś i ja walczyłem z tym wyłącznikiem.
    Co do obudowy, to faktycznie ciężko ją zdjąć. Sprawa ma się tak:
    - trzeba odkręcić tylko 4 śrubki.
    - 2 z nich - prosta sprawa - są pod rączką.
    - kolejne dwie są pod klapką suwaka mocy. Aby zdjąć tą klapkę, można najpierw zdemontować sam suwak ale nie jest to konieczne. Klapka trzyma się na dwóch grubszych kołkach, które są na środku dłuższych boków klapki. Trzeba wsadzić śrubokręt pomiędzy klawisze a klapkę i podważyć mocno. Od tylnej części odkurzacza.
    Potem już łatwo.
    - pod klapką są 2 kolejne śrubki.
    - teraz już tylko trzeba trochę siły. Można jeszcze zdemontować obie boczne zaślepki. Pod nimi jest po jednej śrubce, ale one nie trzymają góry obudowy. Za to całość stanie sie troszkę lużniejsza i łatwiej będzie zdjąć górę.
    - Ostatnia rzecz to trzeba ciągnąć obudowę góra-dół w celu jej rozpięcia. Jak pokazują dwie niebieskie strzałki - tylko tam są zatrzaski. Reszty śrubek nie trzeba odkręcać.

Powodzenia

8
  • #15 18 Mar 2017 00:42
    marcin@
    Poziom 1  

Na podstawie tego dostałem się do włącznika w odkurzaczu ZUS3922R.

Link

3
  • #16 15 Mar 2018 19:57
    Tomasz.K.
    Poziom 7  

Witam kolegow.
    Skorzystalem i zrobilem tak jak pisaliscie.
    U mnie klapke wlacznika tez musialem podwazyc na srodku po stronie przyciskow i poszlo bez problemu.
    Dziekuje i pozdrawiam.
    Tomasz

PS Male uzupelnienie ja mam model 3925db

0