Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

laptop Samsung NP5500P7C - Po formacie jest połowa siły dźwięku

08 Kwi 2014 17:21 903 4
  • Poziom 9  
    Witam
    laptop Samsung NP5500P7C
    Windows 7 home premium

Jakiś czas temu zrobiłam format. Nie mogę dojść do ładu z dźwiękiem. Ogólnie niby wszystko jest ok, ale mam połowę dawnej siły dźwięku (głosu).
    Czy ktoś mógłby mi coś doradzić, podpowiedzieć? Proszę :)
  • Poziom 35  
    Próbowałeś ustawić większą siłę dźwięku?

System stawiałeś z recovery czy innego nośnika?
  • Poziom 9  
    Tak, próbowałam chyba wszystkiego dostępnego dla laika - realtek ustawienia, głośniczek na pasku - ustawienia, itd itp - kupiłam tego lapka właśnie ze względu na mocne głośniki, do formatu było wszystko oki, po formacie wszystko gra, w menadżerze nie mam wykrzykników itp, ale siłę - moc mam co najmniej połowę słabszą - mam wrażenie, że teraz jak dam z ikonki siłe na max to jest tak, jak przed formatem na 50%.
    Tak, z org. płyty CD załączonej do laptopa przy zakupie.
  • Poziom 13  
    Po reinstalacji systemu były wgrywane sterowniki audio, czy korzystasz z tych systemowych?
    Jeśli to drugie to proponuję pobrać je ze strony producenta i zainstalować.
  • Poziom 9  
    Pobrałam przed chwilą to:
    Windows 7(32bit,64bit) 6.0.1.6716 Sound(Audio
    ze str. http://www.samsung.com/pl/support/model/NP550P7C-S02PL-downloads
    zaraz po formacie już z tym kombinowałam, bez efektów, ale spr. jeszcze raz.
    Nie jestem fachowcem, ale ...
    zrobiłam format, wsio sie zgrało, wczytało itd itp bez problem, co było zdziwieniem, żadnych błędów itp. Wsadziłam płytkę CD do kieszeni i szłam po kolei wg komunikatów na ekranie.
    Tak teraz sobie przypomniałam - może tu jest problem? ale ja i tak nie wiem jak do tego dojść. Przed formatem jak wchodziłam w realteka (ikona brązowa głośnika) miałam różne ustawienia, w tym m.in. i ??rodzaje dźwięków (wav itp), teraz czegoś takiego nie mam, mam jakieś inne okno realteka, proste, praktycznie bez możliwości ustawień, podobnie jak wchodzę w ikonę głośnika z paska podobnie - mam tylko ciszej/głośniej, ale nie widzę opcji wejścia podobnie jak w realteku w wav-y itp, a kojarzę, że wcześniej cos takiego było - cos przełączałam, jak podpinałam np. tv.

EDIT:
    po zainstalowaniu powyższego, tym razem jest różnica, lepiej jak wcześniej, ale do stanu przed formatem jeszcze troche brakuje.