Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta asus-Spuchnięty kondensator od USB/czy można używać płyty bez tych portów

08 Kwi 2014 17:30 1359 11
  • Poziom 2  
    Witam.

Dzisiaj robiąc mały przegląd zauważyłem jeden spuchnięty kondensator. Wydaje mi się, że jest on odpowiedzialny za porty USB. Teraz pytanie - czy po przepięciu urządzeń tam podłączonych na przedni panel, mogę nadal korzystać z tej płyty. Czy przy nieużywanych tylnych portach ten spuchnięty kondensator ma jakiś negatywny wpływ. I jeszcze pytanie czy on odpowiada za 4 porty zaznaczone nr 1 i 2 czy może tylko za porty oznaczone jedynką. Wtedy pod dwójkę być może nadal mógłbym coś podłączać.

Proszę o poradę.

Płyta asus-Spuchnięty kondensator od USB/czy można używać płyty bez tych portów
  • Poziom 43  
    Skąd Ci przyszło do głowy, że odpowiada za USB?

Do wymiany kondensator + wszystkie w tej linii zasilającej.

Pełna konfiguracja komputera z uwzględnieniem marki i modelu zasilacza?!
  • Poziom 2  
    W takim razie skoro nie ma to nic z USB wspólnego, to przepinanie urządzeń tam podpiętych nie ma sensu. Wymiana przy starej płycie to chyba też za dużo zachodu. Pomysł że to od USB przyszedł mi bo jest w tym miejscu napis 1394 + USB

Zasilacz to jakiś chieftec 400W sprawny plus core dwa duo E4500 a płyta to asus p5lp-le
  • Poziom 31  
    Kondensatory kosztują grosze + trochę zdolności manualnych do operowania lutownicą i gotowe. Stara płyta, czy nie, wymiana takich elementów to nie jest dużo zachodu. A płyta przy prawidłowej wymianie jeszcze dość długo pośmiga o ile wcześniej uszkodzeniu nie ulegnie coś innego, ale to raczej mało prawdopodobne.
  • Poziom 15  
    A czy masz problemy z komputerem?
    Bywa ze ze spuchniętym kondkiem płyta chodzi wiele lat i nic się nie dzieje.
    Nie namawiam tylko dzielę się swoim doświadczeniem w tym temacie.
    PS. Szybciej słaby zasilacz uwali płytę.
  • Poziom 14  
    Od czego kondensatory puchną?
  • Poziom 31  
    Kondensatory puchną zazwyczaj ze starości ewentualnie z powodu niestabilnych napięć jakie podaje produkt zasilaczopodobny.
  • Poziom 14  
    A co powodują spuchnięte kondki?
  • Poziom 43  
    basiabb-80 napisał:
    A co powodują spuchnięte kondki?

To:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1221090.html
  • Poziom 2  
    Adarkar napisał:
    A czy masz problemy z komputerem?

Płyta to ma sumując blisko 5 lat pracy non stop. Także swoje już odsłużyła. Pytałem o te USB bo mam tam podpięty tuner tv z modem i jak zobaczyłem że kondensator spuchł to od razu pomyślałem czy ich nie uszkodzi. Bo poprzedni modem bez własnego zasilania ( bateria ) często mi rozłączał i ogólnie fiksował aż padł, tak jakby miał niestabilne napięcia z tego portu co mu nie służyło. Ten z własną baterią też potrafił się zawiesić lub wyłączyć, ale bardzo rzadko. Dlatego jakoś tak skojarzyłem, że to ten kondek ma coś wspólnego z tylnym panelem USB.
  • Poziom 31  
    Nieważne jest to od czego on jest. Skoro jest to widocznie musi tam być i jeżeli spuchł to należy go wymienić. Tyle w tym temacie. Powyżej masz lektury do czytania, więc chyba wszystko jest jasne...
  • Poziom 2  
    Aseri15 napisał:
    Nieważne jest to od czego on jest

Mija pól roku jak płyta działa i nic się nie dzieje. Jednak w jakimś stopniu jest to ważne od czego jest dany kondensator. Gdyby ten był istotny to by już płyta padła. Tu nie dowiedziałem się od czego on jest, ale jak laik dalej twierdze, że od 2 portów USB, których przestałem używać.