Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Moduł przekaźnikowy sterowany SMS

aragog 11 Apr 2014 07:36 34323 66
 • #31
  aragog
  Level 10  
  Chodzi mi właśnie o baterię w telefonie, bez niej T610 nawet się nie uruchamia pomimo podłączenia napięcia ładowania. Chyba że spróbujesz bezpośrednio do pinów od baterii przylutować odpowiednie zasilanie.
 • OptexOptex
 • #32
  Tomekddd
  Level 23  
  Raczej to drugie, zrobię całość na 3.3V i wepnę się wprost pod styki baterii. Zniknie problem niedopasowania napięć.
 • #33
  zi2po91
  Level 2  
  Witam

  Fajny projekt, tylko schemat jak dla mnie dziwnie wygląda i te ścieżki na PCB prowadzone pod kątem 90 stopni rzuciły mi się w oczy. Co do DTMF używałem kiedyś scalaka mt8870 i wszystko dobrze działało, gdzieś czytałem też odnośnie algorytmu Goertzela ale to już inna bajka.
 • #34
  szczodros
  Level 18  
  Tomekddd wrote:
  Raczej to dugie, zrobie całość na 3.3V i wepne sie wprost pod styki baterii. Zniknie problem niedopasowania napieć.


  Proponowałbym zasilać telefon i urządzenie z baterii telefonu i ładować ładowarką telefonu. Gratis mamy podtrzymanie bateryjne.
  Telefon poniżej 3,5-3,6V na baterii nie ruszy. 3,3 to już całkiem za mało.
 • #35
  aragog
  Level 10  
  Dokładnie testowałem dziś zasilanie 3.3V telefon niby odpala ale się od razu resetuje z powodu zbyt niskiego napiecia.
 • OptexOptex
 • #36
  User removed account
  User removed account  
 • #37
  Tomekddd
  Level 23  
  szczodros wrote:
  Tomekddd wrote:
  Raczej to dugie, zrobie całość na 3.3V i wepne sie wprost pod styki baterii. Zniknie problem niedopasowania napieć.


  Proponowałbym zasilać telefon i urządzenie z baterii telefonu i ładować ładowarką telefonu. Gratis mamy podtrzymanie bateryjne.
  Telefon poniżej 3,5-3,6V na baterii nie ruszy. 3,3 to już całkiem za mało.
  .


  Przy tak małej pojemności bateri to podtrzymanie długo nie wytrzyma. Wykombinowałem że zrobie podtrzymanie na ogniwach 18650 tylko musze znaleźć dobry schemat.


  Edit:

  Czy wie ktoś ile prądu może pobierać T630 w trakcie czuwania i wysyłania smsa? Niestety nie mam go pod ręką i nie mogę zmierzyć.
 • #38
  Jacek Rutkowski
  Level 27  
  aragog wrote:
  Dokładnie testowałem dziś zasilanie 3.3V telefon niby odpala ale się od razu resetuje z powodu zbyt niskiego napięcia.

  Na jakim zasilaniu kolego testowałeś? Tzn. o jakiej wydajności zasilacz i jakiej długości i grubości przewody zasilające użyłeś?
  Robiłem podobny projekt na Siemensie C35. Pobór prądu w stanie czuwania jest średnio ok 1mA natomiast w chwili wysyłania SMS-a czy łapania zasięgu przy słabym sygnale pobór chwilowy przekracza 3A (bocznik 0,1Ω i pomiar oscyloskopem).
  Miałem tylko OS351 do dyspozycji a to jest analogowy oscyloskop więc dokładne wartości ciężko mi podać.
  Rozwiązaniem na restarty telefonu bez baterii było zastosowanie LM2576 ustawionego na 3,96V oraz 3000µF kondensatora na wyjściu przy kabelku 30cm 0,3mm² dolutowanym do zacisków baterii.
  Gdybym jeszcze raz wykonywał ten projekt zastosował bym zasilacz buforowy 13,8V na LM2575 i akumulator żelowy 7,2Ah 12V do tego zasilacz 500mA 3,9V na jakimś mały step-down-ie oraz 2 super kondensatory DRE226S0EK25RRDAP 22F; 2,5V; Ipracy:5,5A; THT; Ø16x30mm; -25÷70°C.
  Cena takiego akumulatora żelowego jest porównywalna do ceny jednego ogniwa 18560.
 • #39
  aragog
  Level 10  
  Zasilanie z ATX'a przewody chyba 0.8 więc restarty to raczej wina niskiego napięcia bo większych poborów prądu na amperomierzu nie zauważyłem.
 • #40
  Jacek Rutkowski
  Level 27  
  Jakim amperomierzem i na jaki zakresie mierzyłeś? Multimetrem cyfrowym na zakresie 200-300mA czy wskazówkowym i na jakim zakresie? Ja dopiero po przypięciu oscyloskopu na bocznik 0,1Ω zobaczyłem z czy walczę, wcześniej myślałem iż LM2575 jest z naddatkiem a potem się okazało to pomyłką.
 • #41
  scooba
  Level 15  
  Fajnie, ze sam zrobiłeś i za to plus,
  tylko czy nie łatwiej byłoby kupic gprs-t2 ?
 • #42
  aragog
  Level 10  
  Jacek Rutkowski wskazówkowy zakres 20A :D Taki mam w zasilaczu, ale chyba atx ma dość mocy jak na szpilki 3A i nie powinno być spadków, ale zmierzę jeszcze dziś cyfrowym.

  scooba taki gotowy moduł kosztuje pewnie kolo 300zł a to wykracza poza moje możliwości finansowe na hobby zwłaszcza że nie pracuje tylko chodzę do szkoły, to co zrobiłem ja kosztowało mnie w granicach 30zł a zdobyte doświadczenie i umiejętności są bezcenne :D
 • #43
  Atlantis86
  Level 19  
  aragog wrote:
  Zniknie ale SIM900 kosztuje koło 70zł z tego co patrze a to trochę wykracza poza mój wkład finansowy w ten czysto hobbistyczny projekt :D


  Na Allegro można też dostać tańsze moduły GSM. ;)
 • #44
  Tomekddd
  Level 23  
  Panowie jakim stanem jest włączany telefon? Muszę zrobić włączanie z procesora a nie mam jeszcze telefonu żeby zmierzyć. Na jaki prąd projektować zasilanie tzn ile może pobrać telefon i atmega8?
 • #45
  aragog
  Level 10  
  Stanem nickim na przycisku włączania u mnie, co do zasilania to u mnie wystarcza oryginalna ładowarka czyli 5V 450mA, ale telefon podczas logowania do sieci czy wysyłania sms pobiera większe prądy więc jeśli chcesz zrezygnować z baterii to coś mocniejszego by się przydało.
 • #47
  mgiro
  Level 22  
  aragog w jaki sposób łączysz mikrokontroler z telefonem SE T610 ? Rozumiem, że z telefonem jest kabel USB, przez który wysyłasz komendy AT za pomocą RS-232? Czy inaczej to wygląda?
 • #48
  Tomekddd
  Level 23  
  mgiro wrote:
  aragog w jaki sposób łączysz mikrokontroler z telefonem SE T610 ? Rozumiem, że z telefonem jest kabel USB, przez który wysyłasz komendy AT za pomocą RS-232? Czy inaczej to wygląda?  Wystarczy się podpiąć pod piny RxD i TxD w telefonie.
 • #51
  kindlar
  Level 40  
  Jak w bascomie wysłać komendę PRINT zawierającą " (cudzysłów)? Jeśli komunikaty są zawarte pomiędzy znakami "".
  Drugie pytanie jak wysłać komendę: Print "At + CMGR =" ; Nr ; Chr(13);
  w której Nr to numer smsa w pamięci telefonu do odczytu? Terminal odczyta to poprawnie lecz telefon napotykając znak ; odczytuje to jako clrl.
 • #52
  mgiro
  Level 22  
  aragog dzięki za rozkład pinów. A w jaki sposób podłączyć się do nich? Jest do kupienia jakaś specjalna wtyczka do której można przylutować kable?
 • #53
  aragog
  Level 10  
  kindlar Chr(34) to ".Co do 2 pytania to z tego co wiem średnik nie jest znakiem który się wysyła tylko oddzielającym kolejne znaki czy zmienne ale mogę się mylić.

  mgiro ja przylutowałem bezpośrednio do telefonu.
 • #54
  bobojad
  Level 13  
  Jeśli dobrze rozumiem to użycie telefonu ma pewne ograniczenia. Można wysyłać i odbierać proste komunikaty itp ale np użycie go jako trackera gps żeby wysyłał pozycję np po porwaniu samochodu będzie męczące przez sms. Da się skorzystać z gotowego rozwiązania, siemens ma modemy MC35i i ES75, pracują po gprs. Używki w dobrej cenie się trafiają. Mam kilka starych telefonów co prawda, a ktoś rozpracowywał już może czy da się wymusić komunikację gprs poprzez uart na telefonie? Wtedy pozycje gps wrzucałyby się bezpośrednio na serwer :).
 • #55
  Tomekddd
  Level 23  
  mgiro wrote:
  aragog dzięki za rozkład pinów. A w jaki sposób podłączyć się do nich? Jest do kupienia jakaś specjalna wtyczka do której można przylutować kable?  Są gotowe kable poszukaj w sieci, Moduł przekaźnikowy sterowany SMS
 • #56
  dragon_25
  Level 11  
  Witam, na jakiej prędkości transmisji pracuje RS232 w Twoim projekcie? ;)
 • #57
  aragog
  Level 10  
  4800 ale telefon sam wykrywa prędkość i się dostosowuje więc można dać więcej albo mniej
 • #59
  Kjan
  Level 11  
  Pierwsza wersja podobnego projektu została wykonana już w 2002r!!!
  Link
 • #60
  Marico
  Level 20  
  Jak się używa telefon, to warto go jednocześnie ładować z układu sterującego, jeśli braknie zasilania, telefon zasila moduł ze swojej baterii. Takie rozwiązanie jest wygodniejsze od dedykowanego modułu (np. sim900) bo mamy za "darmochę" backupowe źródło energii (bateria telefonu).