Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna II - Zalanie silnika olejem, nierówna praca

08 Kwi 2014 19:10 2319 7
  • Poziom 7  
    Witam. Sprawa dotyczy Laguny 2002 rok, 1.8 benzyna + gaz.
    Ostatnio podczas jazdy po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów i zatrzymaniu się zauważyłem że z pod maski unosi się para(dym). Po otworzeniu się maski zauważyłem że korek się odkręcił a olej zalał kawałek silnika i wszystkie czujniki wokół. Nagle okazuje się że silnik pracuje nierówno. Może ktoś wie jaka może być przyczyna nierównej pracy silnika?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    Silnik 1,8 nie posiada pokrywy górnej więc bardzo łatwo zalać cewki zapłonowe. I pewno to nastąpiło. Czyli narzędzia w garść, wymontowujemy cewki po kolei, czyścimy itp.
    A na marginesie to z jakich powodów korek odkręcił się?
  • Poziom 14  
    najlepiej jedź gdzieś gdzie ci dobrze umyją cały silnik i wtedy sprawdź czy równo chodzi i jak kolega mczpski pisze z jakiego powodu się korek odkręcił
  • Poziom 7  
    Dzięki za pomoc koledzy :) Zacznę od cewek i świec, a co do korka to nie wiem jak to możliwe ale sam się odkręcił. Masakra.
  • Poziom 30  
    Jeszcze pytanie jaki to silnik. Jeśli masz obok korka oleju takie cos przykrecone razem z cewka to temu tez poświęć trochę uwagi bo jak to nie będzie działać dobrze to silnik nie będzie pracował najlepiej. To elektrozawor koła zmiennych faz.
  • Poziom 7  
    Super, dziękuje jeszcze raz za liczne podpowiedzi i pomoc. Panowie cewki wyczyszczone, świece również. Silnik pracuje teraz okej, lecz pojawił się inny problem albowiem na biegu jałowym podczas strzelenia gazem (raptowne wciśnięcie gazu) silnik tak jakby zasysa lewe powietrze i lekko dławi. Okolice filtru powietrza. Jakieś pomysły? Dodam że może tam być olej czy to może być tego przyczyna?
  • Poziom 13  
    Wyczyść przepustnicę i wtyczki