Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kierunek polecacie?:D

Hubertos007 08 Apr 2014 19:38 996 3
    Hubertos007
    Level 2  
    Witam. Niedługo kończę gimnazjum i muszę wybrać szkołę ponadgimnazjalną. :/ Zastanawiam się nad wyborem 3 z 4 kierunków do technikum, a oto one:
    -Technik eksploatacji portów i terminali
    -Technik transportu kolejowego
    -Technik logistyk
    -Technik elektronik
    Moglibyście mi coś powiedzieć na temat tych kierunków, ile się zarabia, który jest bardziej przyszłościowy itd. Albo jaki byście wy wybrali ale proszę nie piszcie, że to mój wybór, tylko co wy sądzicie i który lepszy kierunek.
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Jeśli w wyborze przyszłej profesji kierujesz się tylko finansami, a nie zainteresowaniami i pasjami, to idź na księdza.
    Hubertos007
    Level 2  
    Nie, to nie dla mnie, jakbym miał się zainteresowaniami kierować, to elektromechanik; ale rodzice mówią, że będę non stop brudny chodził. ;/ A o płace tak pytam, z ciekawości. ;)

Moderated By Mirek Z.:

Proszę pisać staranniej, na razie dużo poprawiam.

buczo11
    Level 28  
    Witam!
    Hubertos007 wrote:
    Moglibyście mi coś powiedzieć na temat tych kierunków, ile się zarabia, który jest bardziej przyszłościowy itd. Albo jaki byście wy wybrali ale proszę nie piszcie, że to mój wybór, tylko co wy sądzicie i który lepszy kierunek.

Moim zdaniem najszerszym kierunkiem z wymienionych jest technik elektronik i najbliższy temu co Cię interesuje (choć tu można polemizować). To się również wiąże z możliwościami znalezienia sensownej pracy, a popyt na ten zawód i dobrych specjalistów jest nadal i nic nie wskazuje, że tendencja będzie spadkowa.
    Hubertos007 wrote:
    jakbym miał się zainteresowaniami kierować, to elektromechanik

Wybierz zatem kierunek, który Cie interesuje. Tu również nie powinieneś narzekać na brak pracy, jeśli będziesz dobrze znał się na rzeczy, a zainteresowania pomogą Ci w tym.
    Hubertos007 wrote:
    ale rodzice mówią, że będę non stop brudny chodził.

To jest jakiś argument przeciw, tylko w przypadku wyboru zawodu z przymusu i bez chęci własnych może się zdarzyć, że będziesz się męczył nad nauką, która Cię nie interesuje, w konsekwencji zrezygnujesz, nie wykazując zaangażowania, tak potrzebnego w prawidłowym zdobywaniu wiedzy i tylko stracisz czas.