Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CITROEN C5 II break 2006 - Klapa bagażnika nie zawsze się otwiera

08 Kwi 2014 20:37 4560 5
  • Poziom 10  
    Witam

Będę wdzięczny za pomoc w znalezieniu przyczyny i sposobu jej usunięcia.
    Problem polega na bardzo częstym kłopocie z otwarciem tylnej klapy bagażnika. Nie ma znaczenia czy samochód jest po myjni, czy też nagrzany. Trzeba chwilę cierpliwości by naciskanie przycisku wreszcie spowodowało odblokowanie zamka.
    Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem będę wdzięczny za pomoc, jak szybko i sprawnie dobrać się do mechanizmu odpowiedzialnego za zwolnienie zamka klapy.
  • Poziom 22  
    Proszę sprawdzić,czy nie jest przerwany któryś z przewodów łączących klapę z nadwoziem(przewody w gumowej rurce).
  • Poziom 43  
    Zgnity,zielony mikrostyk pod przyciskiem.
  • Poziom 10  
    Dzięki za informację, w wolnej chwili dobiorę się do mechanizmu. Oczywiście po całej operacji podzielę się co było przyczyną problemów z otwieraniem klapy.
  • Poziom 10  
    Miałem podobny problem, przyczyną była źle zamknięty bagażnik. Spróbuj docisnąć klapę i wtedy otwórz.
  • Poziom 10  
    Problem rozwiązany.
    Dla wszystkich chętnych, polecam sprawdzenie samemu przyczyny zanim udamy się do serwisu.
    W moim przypadku wystarczyło dobrać się do mikrostyku znajdującego się w klapie. Oczyściłem, nasmarowałem i działa jak nowy.
    Polecam zabezpieczyć styk przed działaniem wilgoci smarem silikonowym, mamy problem z głowy na kilka lat.
    Przy okazji zajrzałem również do styku od otwierania szyby w klapie. Problem był podobny. Wyczyszczenie i zabezpieczenie pomogło. W przypadku szyby bardzo łatwo się do niego dostać, gdyż wystarczy podważyć maskownicę znajdującą się bezpośrednio na zewnątrz. Styk jeśli mamy szczęście tylko mógł zaśniedzieć. Warto go również zakonserwować czymś w rodzaju smaru silikonowego w spreju co pomoże dokładnie go spenetrować w środku i zabezpieczyć przed wilgocią, na którą jest narażony.