Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ONN TL-2638-TP - Nie wlaącza się, świeci dioda standby

08 Kwi 2014 21:46 1365 2
  • Poziom 21  
    Witam, Ostatnio drogą wymiany za czteropak nabyłem uszkodzony tv lcd 26 cali ONN TL-2638-TP. Tv kiedyś miał problemy z włączaniem, na chwilę obecną niestety się nie odpala, świeci jedynie czerwona dioda standby. Na dzień dobry poszyły do wymiany spuchnięte kondensatory w zasilaczu od napięć 5 i 12v, od 24(zasilania inwertera były ok), pomiary napięć w miarę zgodne z tym co napisane na płytach, słychać pracę zasilacza, ale tv nie reaguje na przycisk włącznik, a nie mam pilota żeby sprawdzić jak na nim będzie się zachowywał.
    W telewizorze siedzą 3 moduły: zasilacz, płyta główna i płyta inwertera sterująca świetlówkami. Oznaczenia płyt:
    zasilacz: MLT666 rev 2.8
    płyta główna: CV-LFT B.TR901C
    płyta inwertera: VIT71014.52 Logah rev 2...

Teraz przejdźmy do sedna... co może być jeszcze nie tak? ewentualnie czy może ktoś wie w czym jeszcze można spotkać takie płyty bo schematu do tego tv raczej nie znajdzie się...
  • Poziom 43  
    mardar napisał:
    pomiary napięć w miarę zgodne z tym co napisane na płytach,

W miarę zgodne, czy po prostu poprawne?!
    Cóż to za różnica, czy za stabilizatorem 1,8V jest 1,8 czy też 1,7V - prawda? ;)

Może jednak pilot jest niezbędny? ;)

Skoro jednak, jak powiadasz, zasilacz pracuje i jest 24V, to jednak ten TV się włącza.
    Co prawda nie wiem tak na pewno jaki tam zasilacz, ale jeśli MLT66T, to 24V jest kluczowane PS-ON. ;)
    No chyba, że jednak nie pracuje, ale ... potrzebujesz pomocy, a upraszczasz informacje do ogólnych informacji - jakieś napięcia są. ;)
  • Poziom 21  
    Na płycie zasilacza są 2 złącza, do płyty głównej i inwertera, oto napięcia na nich:
    oznaczenie na pcb -> napięcie

5-> 5.06
    stby ->4.6
    5vsb-> 5.07
    12 -> 12.65
    24 -> 23.8

Dodatkowo z inwertera do płyty głównej idzie przewód oznaczony jako BL/BLON na którym panuje 0V

Jeśli chodzi o pilot to, w tv jest włącznik główny odcinający 220v znajdujący się pod ramką tv, oraz przycisk power znajdujący się na panelu przednim, wydaje mi się że jeśli ten przycisk power łużył tylko do wyłączania to raczej nie byłoby sensu jego montowania, także pilot raczej jest zbędny, chyba że się mylę.

Edit: Trochę poczytałem i udało mi się odpalić sam inwerter poprzez podanie napięcia 5v na przewód BLON inwertera, świetlówki się zaświeciły i niestety ale matryca jednak okazała się pobita :cry: Także dalsza naprawa niema sensu, temat zamykam.