Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite A200 - Podłączenie do telewizora Panasonic Viera TX-p42s20e

zukovsky 08 Kwi 2014 23:44 2199 6
  • #1 08 Kwi 2014 23:44
    zukovsky
    Poziom 2  

Dobry wieczór. Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem Toshiba Sattelite A200 i chciałbym to cudo podłączyć pod plazmę Panasonica TX-P42S20E.

laptop ma takie wyjścia:4 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, 1 S-Video

Telewizor takie:
    Ilość złącz HDMI: 3
    S-Video: tak
    Wyjście audio: tak
    Wyjście słuchawkowe: tak
    Pozostałe wejścia/wyjścia: Cyfrowe wyjście audio, Kompozytowe wejście wideo, Wejście audio (dla HDMI; PC; Component), Wejście audio (dla wideo).

No i pytanie: Jak to połączyć by obraz z laptopa pojawił się na TV?

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Kwi 2014 00:05
    133182
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    #3 09 Kwi 2014 06:30
    Polon_us
    Poziom 41  

Bogdan K napisał:
    ... tych złączach A200 S-Video -> TV S-Video ...

Tak się składa, że ten telewizor nie ma gniazda S-Video. Ten typ sygnału można wprowadzić poprzez gniazdo SCART AV2.

Sądzę, zę wciąż można pójść tą drogą. Kolega zukovsky mógłby spróbować następującego rozwiązania:

1 - przewód S-VHS -> SCART - np aukcja 4112694348 na popularnym portalu aukcyjnym -> video
    2 - przewód minijack -> 2 x CINCH Female np. aukcja 4047545325 na tym samym portalu -> audio - z gniazda słuchawkowego laptopa

Po połączeniu telewizora z laptopem w ustawieniach telewizora w ustawieniach sygnału wejściowego należy wybrać AV2S - bardzo istotne!

Uwagi:
    Jeżeli kolega zdecyduje się na te rozwiązanie to proszę pamiętać o:

- kabelek S-VHS (S-Video) -> Scart musi być w tę stronę tzn. S-VHS (wyjście), a SCART wejście. Można znaleźć przejściówki w drugą stronę.
    - jakość obrazu będzie na poziomie DVD lub stacji telewizyjnej o standardowej rozdzielczości.

Jeżeli to nie odpowiada, to trzeba będzie rozejrzeć się za porządnym konwerterem VGA -> HDMI. Piszę porządnym, bo kabelki VGA-> HDMI które można znaleźć na wspomnianym portalu to tylko wyciąganie pieniędzy.

0
  • #4 09 Kwi 2014 19:10
    zukovsky
    Poziom 2  

Dzięki wielkie za pomoc.
    Jeszcze tylko jedno pytanie - które z tych rozwiązań jest najlepsze, tj. gdzie zostanie zachowana względnie najlepsza jakość obrazu?
    Pozdrawiam.

0
  • #5 10 Kwi 2014 06:04
    Polon_us
    Poziom 41  

Nie ulega wątpliwości, że konwersja VGA na HDMI powinna mieć najlepszą jakość obrazu. Dźwięk przy takiej konwersji na ogół jest tylko stereo.

Jeżeli kolega zdecyduje się na takie rozwiązanie, to może przed zakupem onego konwertera umieści dane (adres), gdzie zamierza kupić. Tak na wszelki wypadek.

0
  • #6 10 Kwi 2014 23:33
    133182
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 11 Kwi 2014 02:08
    Polon_us
    Poziom 41  

@ Bogdan K -> przejrzałem specyfikację podaną przez kolegę. Być może nie dowidzę, ale nie zauważyłem wzmianki o wejściu S-Video. Jest wzmianka o możliwości podłączenia komputera PC, lecz to jest możliwe tylko przez gniazdo HDMI.

Poniżej zamieszczam instrukcję tego telewizora, na której bazowałem moje wpisy.

Wpis kolegi Bogdana K spowodował, że dokładnie przyjrzałem się możliwościom podłączenia komputera do tego telewizora, jak również możliwościom laptopa Toshiba A200. Konkluzja jest taka, że kolega zukowsky raczej nie może liczyć na to, aby uzyskać obraz HD z laptopa na tym telewizorze. Karta graficzna w tym laptopie może zapewnić maksymalną rozdzielczość 1200 x 800, a natywnie wspiera sygnał 720P.

W instrukcji telewizora jest powiedziane, że sygnał z komputera jest akceptowany, o ile jest on zbliżony do standardu sygnału telewizyjnego - str. 63. Z tego co napisałem wynika, że tylko sygnał 720P (lub niższy 480P) będzie prawidłowo odtworzony na ekranie telewizora. O sygnale 1920 x 1080 można zapomnieć, bo laptop nie ma takich możliwości.

Ale sygnał 720P jest wciąż zdecydowanie lepszy niż S-Video. Także, kolega zukowsky sam musi zdecydować. Czy konwersja VGA -> HDMI, czy połączenie S-Video.

0