Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobranie innego pilota do gniazd zdalnie sterowanych.

09 Kwi 2014 11:04 3165 2
  • Poziom 15  
    Witam !

Mam 4 gniazdka z lidla zestaw Silver Crest (IAN 91210) sterowane radiowo na 433Mhz i chciałbym dobrać do nich innego pilota (jednokanałowego) tak, abym mógł sterować jednym gniazdkiem i jednym pilotem a nie tak jak do tej pory jednym pilotem (4 kanałowym) i wszystkimi gniazdami na raz. Jedno z tych gniazdek chcę użyć w zupełnie innej lokalizacji i przydał by mi się osobny pilot do sterowania tylko tym gniazdkiem. Wymontowałem układ elektroniki i odbiornik jaki tam jest to: KT-JSMK-7B Próbowałem różnych pilotów niestety żaden nie da się zapamiętać i nie steruje przekaźnikiem. Widać, ze sygnał dociera do odbiornika bo dioda podczas uczenia się mryga wolniej niestety nie zapamiętuje. Wszystkie oznaczenia układów scalonych zarówno w odbiorniki jak i nadajniku są wytarte. Urzadzenia te dla lidla wykonuje niemiecki Brennenstuhl - zwróciłem się nawet do nich o pomoc odpowiedzieli, że niema innych pilotów współpracujących prócz te 4 - kanałowe.
    Cała nadzieja w Was.
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    No i napisali Ci prawdę. Odbiornik i pilot ma pewnie ustawiony odpowiedni kod dla każdego kanału i bez tego się nie obejdzie. Trzeba by to wszystko przerabiać a mija się to trochę z celem. Wrzuć zdjęcia tego co masz. Jest też opcja zakupu trzech pilotów ekstra od producenta lub wykonanie kopii ale to już trzeba kogoś komu się nudzi.