Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Monitor LG E2370 - samoczyne uruchamianie DDC/CI on/off monitor settings on/off

hitokiri 09 Apr 2014 11:43 5367 2
    hitokiri
    Level 8  
    Witam

Mam przez kilka ostatnich dni duży problem z monitorem LG E2370. Bardzo często na ekranie pojawia się i przełącza z on/off komunikat DDC/CI albo uruchamia się monitor setting (z ustawieniami ostrości, jasności itp). Często problem występuje na przemian.

Nie wiem czy problem jest po stronie karty graficznej czy monitora. Poszukałem trochę w sieci i nie znalazłem rozwiązania chociaż zauważyłem że usterka często występuje ale opinie są różne, niektórzy uważają że wina po stronie karty/systemu a inni że po stronie monitora. Podobnie jest jak dzwoniłem do kilku serwisów komputerowych, zdania podzielone

Wczoraj przedmuchałem komputer jak i monitor sprężonym powietrzem i zostawiłem na pół dnia, później musiałem napisać coś do pracy i wszystko śmigało bez problemu przez kilka godzin kiedy korzystałem z office'a, wieczorem uruchomiłem film było ok, później grę i problem się pojawił po około godzinie w zmniejszonym natężeniu tzn przez około 2 godziny grania co kilka minut na przemian monitor settings i DDC/CI on/off

Od razu zaznaczam że na komputerach się nie znam więc jak mam coś sprawdzić/ustawić prosiłbym o dokładne wytłumaczenie

Zależy mi głównie na tym żeby się dowiedzieć po której stronie jest problem, niestety nie jestem w stanie podłączyć przez najbliższe dni innego monitora czy innego komputera

Pozdrawiam z góry dziękuje za pomoc
    matisblu
    Level 18  
    Witam!
    Skoro kolega pisze że na komputerach się nie zna to niestety zostaje serwis.
    A moim zdaniem uszkodzony jest moduł klawiatury, trzeba się do niego dobrać i odłączyć od płyty, wtedy będzie wiadomo czy monitor głupieje dalej czy już nie.
    scalok
    Level 30  
    Wystarczy poszukać na naszym forum.
    Odłącz klawiaturę (przyciski) w monitorze.