Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EcoTec 2700W - Pompa zatapialna EcoTec, wymiana łożysk i olej.

HONDA1969 09 Kwi 2014 14:03 4308 4
  • #1 09 Kwi 2014 14:03
    HONDA1969
    Poziom 11  

Witam, mam pompę zanurzeniową ecotec wygląda jak ta jest prawie identyczna http://www.omnigena.pl/index.php?action=categories&action_id=324 widzę że jest tu wielu expertów i liczę na waszą pomoc. Rozebrałem pompę z zamiarem wymiany łożysk, i pierwsze pytanie czy mogę wymienić w takiej łożyska? Próbowałem się dostać do wnętrza tej pompy i wylałem z niej olej, olej był bardzo rzadki jak parafina był w nim syf i śmierdział niemiłosiernie :( Zastąpiłem go hipolem bo ten olej używam do naprawy przekładni itd. i to pytanie czy może zostać ten hipol? To się nazywa chyba komora buforowa :D. Wydaje mię że jak w sprzęgłach, skrzyniach, reduktorach się spisuje to będzie OK ? Wujek mówi że zalał do swojej do szamba hipol i śmiga już 3 lata ale z niego straszny cygan więc nie wiem czy go słuchać...

Przepraszam że nie podam dokładnego modelu, ale tabliczka znamionowa urwała się i pływa gdzieś na dnie, zapewne.

Dodano po 1 [godziny] 51 [minuty]:

Możecie mi jeszcze podpowiedzieć jak to rozebrać? Bo nie mam zielonego pojęcia wygląda na to że ten korpus u góry jest tylko włożony ale nie wiem, boję się brać na siłę...

EcoTec 2700W - Pompa zatapialna EcoTec, wymiana łożysk i olej. EcoTec 2700W - Pompa zatapialna EcoTec, wymiana łożysk i olej. EcoTec 2700W - Pompa zatapialna EcoTec, wymiana łożysk i olej. EcoTec 2700W - Pompa zatapialna EcoTec, wymiana łożysk i olej.

1 4
  • Pomocny post
    #2 09 Kwi 2014 15:27
    Krzysztof Reszka
    Moderator Elektrotechnika

Absolutnie nie wlewać oleju silnikowego , bo uszkodzi ci izolację jest " żrący " . Należy wlać olej wazelinowy lub transformatorowy. Każdą rzecz ktoś złożył więc i można rozłożyć to jeśli chodzi o wymianę łożysk, nie znając tej pompy trudno doradzać .

1
  • #3 09 Kwi 2014 15:56
    HONDA1969
    Poziom 11  

Nie wlewam do komory wirnika (silnika) oleju silnikowego :) do spodniej części pompy wlałem hipolu tam jest w środku taka sprężyna. W komorze silnika jest jakiś strasznie śmierdzący olej, śmierdzi jak parafina... Aż głowa boli. MA może ktoś schemat tego i odnośnie tego oleju jeszcze. PRoszę w miarę możliwości o pomoc i odpowiedzi na pytania :)

0
  • #4 11 Kwi 2014 10:54
    jerry1960
    Poziom 34  

Tam gdzie jest ten olej to komora buforowa . Olej hipol może być . Przy demontażu pompy uważaj byś nie uszkodził uszczelnień czołowych. Oczywiście wszystkie uszczelki typu O do wymiany.

-1