Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Adapter OBD - Rozpoznanie sposobu komunikacji

mateusz_umcyk 09 Kwi 2014 13:02 1599 1
  • #1 09 Kwi 2014 13:02
    mateusz_umcyk
    Poziom 8  

Witam

Tworzę właśnie komputer odpytujący OBD po CAN i zapisujący na kartę SD wybrane parametry. W założeniach sersem układu jest ATmega32, komunikować z OBD miało się za pośrednictwem układu ELM327 i w tym celu kupiłem na znanym portalu aukcyjnym przejściówkę OBD z bluetooth, pomyślałem skoro na kostce jest napisane "ELM 327 interface" zapewne siedzi w środku właśnie ten układ a bluetooth będzie do czegoś innego. Po rozebraniu kostki okazało się że w środku siedzi układ PIC18F25K80 i pozamiatane.... Moje pytanie jest takie czy można się komunikować z PICem tak samo jak z ELM poprzez UART, może ktoś z was miał do czynienia z tym układem bądź z podobnym problemem. Jeżeli napisałem z złym miejscu proszę o przeniesienie tematu.
    Poniżej zdjęcia.
    Adapter OBD - Rozpoznanie sposobu komunikacji Adapter OBD - Rozpoznanie sposobu komunikacji Adapter OBD - Rozpoznanie sposobu komunikacji Adapter OBD - Rozpoznanie sposobu komunikacji [/img]

0 1
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 23 Kwi 2014 08:34
    niziak
    Poziom 13  

ELM327 to taka nazwa handlowa zaprogramowanego procesora PIC sprzedawanego przez ELM electronics. Oryginalne ELM327 bazowały na PIC18F2480 i były dość drogie. Kod procesora został skradziony i teraz mamy tanie klony. Komunikować możesz się normalnie UART-em. Zmierz tylko na jakich napięciach pracuje Twój ELM (pewnie 3,3V).

1