Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 8 i dziwne akcje od jakiegoś czasu

tomaszz000 09 Kwi 2014 14:45 3612 40
  • #1 09 Kwi 2014 14:45
    tomaszz000
    Poziom 6  

Witam,
    kupiłem lapka (sony Vaio AMD E2-2000 APU with Radeon(tm) HD Graphics 1.75GHz x64, RAM 4GB,indeks wydajności 3,9) w grudniu 2013 z windowsem 8 i do połowy marca było dobrze,
    od jakiś 2-3 tygodni mam następujące problemy:
    1. tną się filmy na YT i wszystkich możliwych stronach odtwarzających cokolwiek
    (na Youtube idzie do 5 sek i bez znaczenia czy film ma 5 min czy 1,5h nic dalej się nie dzieje)
    2. obrazy, obrazki nie otwierają się do końca lub są zniekształcone.
    3. pobieranie plików (obojętnie czy ze stron typu dobreprogramy czy bezpośrednio od producentów) zacina się dosłownie przed samym końcem czy to 1 sek czy 1 % do pobrania (czasami pobierają się po długim zawieszeniu do końca)
    4. próba instalacji czegokolwiek prowadzi do pojawiania się komunikatów o niezgodnościach, certyfikatach lub nie dzieje się nic (aktualizacja windowsa z 8 do 8.1 pomimo 10 prób utyka w martwym punkcie, flash player 13 podaje coś o certyfikatach, Java - wogóle nic się nie dzieje, próbuję uruchamiać jako administrator i nic)
    Na początku tych problemów przeinstalowałem (po wielu trudach ze ściągnięciem) Firefoxa i Chrome oraz zainstalowałem Ccleanera który wyczyścił mi sporo śmieci,
    zrobiłem pełne skanowania Avastem który coś tam wykrył - 2 pliki - i usunął.
    IE tnie tak samo jak Firefox i Chrome, do tego nagminnie pojawiają się jakieś upierdliwe reklamy, od boku od dołu okna, lub włączają się nie wiadomo dlaczego po 2 -3 okna z reklamami.
    Net: Livebox TP i T-mobile LTE na których do marca 1,5 godz film szedł często w jakości HD, na drugim kompie ok 3letnim z WN7, wszystko hula.

Sorki za tak męczący wywód ale po zmarnowaniu kilku dni na grzebaniu po forach i próbach działania wg nich nie mam już żadnej koncepcji jak sprawić by wszystko śmigało tak jak miesiąc temu (myślałem że to wszystko zwaliło się po aktualizacji flash playera 16 marca 2014)...

0 29
  • Pomocny post
    #2 09 Kwi 2014 14:51
    hagi81
    Poziom 10  

spróbuj przywrócić system do stanu fabrycznego z poziomu recovery dysk ale wcześniej dane sobie skopiuj abyś nic nie stracił , powinno pomóc , przez takie zabiegi nie tracisz gwarancji a po za tym to gwarancja jest na sprzęt a nigdy na system zawsze możesz zmienić na jakikolwiek , pozdrawiam :P

0
  • #3 09 Kwi 2014 23:11
    tomaszz000
    Poziom 6  

tak sobie kombinowałem z punktem przywracania systemu z przed jakiegoś czasu ale nie mogłem znaleźć takiej opcji,
    co to jest recovery disc?
    rozumiem że przed zrobieniem ustawień fabrycznych trzeba zgrać na płyty windowsa?
    myślałem też o formacie kompa i wgraniu windowsa od początku.

0
  • Pomocny post
    #4 09 Kwi 2014 23:46
    hagi81
    Poziom 10  

jak uruchamia się system na pierwszych pokazujących się oknach masz napisane na dole np.: F12 lub F10 recovery na to naciskasz i dalej system pokieruje cię za rączkę z ustawieniami takimi jakie chcesz a chcesz przywrócić do stanu jak go kupiłeś. I jeszcze jedno Tuż po włączeniu komputera, podczas gdy na ekranie wyświetla się napis VAIO, naciskaj klawisz F10

Dodano po 2 [minuty]:

Jeżeli dysk nie był wcześniej formatowany przez osobę która nie za bardzo ma pojęcie o partycjach recovery to obraz systemu jest na ukrytej partycji :P i nie są potrzebne już płyty , tak teraz producenci robią aby zaoszczędzić na wysyłaniu płyt itp... :P

0
  • #5 10 Kwi 2014 12:29
    tomaszz000
    Poziom 6  

Z grubsza rozumiem już o co chodzi z tym recovery disc,
    byłem jednak święcie przekonany że windows musi być na płytach w razie czego bo jak się sformatuje dysk to wszystko zostanie wymiecione (lata użytkowania windowsa XP;)

Dzięki za podpowiedzi,
    w obecnej sytuacji formatowanie lub też przywracanie ustawień fabrycznych uważam za jedyną sensowną próbę rozwiązania problemu,
    będę miał czas to się z tym pobawię.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Kwi 2014 13:53
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Ale po co odrazu system stawiać na nowo? wystarczy go posprzątać o ile dysk ci się nie posypał.
    Pierwsze najważniejsze to podaj zrzut z programu Crystal Disc Info - sprawdzimy w jakiej kondycji jest dysk twardy, czy nie ma uszkodzonych sektorów. Jeżeli są jakieś uszkodzenia to robiąc recovery możesz sobie narobić problemów.
    Wykonaj skany Malwarebytes Anti Malware (pełny skan) oraz ADW Cleaner.
    Pokaż co masz w autostarcie - zrzut z menadżera zadań zakładki uruchamianie, tylko tak żeby wszystko było ładnie widać.

0
  • #7 10 Kwi 2014 15:11
    hagi81
    Poziom 10  

Tak tylko czy On da sobie radę , sprzęt jest nowy raczej awaria dysku odpada , jeżeli nie ma dużo danych można je skopiować i postawić system na nowo nie wiadomo co sobie narobił może jakiś wirus , jak by nie był na gwarancji wypiąłbym dysk i skanował na zewnętrznym systemie aby wyeliminować wirusy i błędy dysku z poziomu Windowsa w takim stanie myślę że za dużo nie zdziała :P

Dodano po 3 [minuty]:

A tak po za tym to W8 nie polecam , może W9 będzie ok bo Microsoft co drugi system wypuszcza dobry :P taka moja uwaga :P

0
  • #8 10 Kwi 2014 15:21
    kasiunia7777
    Poziom 39  

hagi81 napisał:
    sprzęt jest nowy raczej awaria dysku odpada

A czemu to niby odpada?!! To trzeba sprawdzić. Nie stawia się systemu bez wcześniejszego sprawdzenia dysku. Mi nowy dysk padł po 17godzinach pracy, wadliwa sztuka się trafiła i co? uważasz, że jak coś jest nowe to nie może być popsute? gorszej bzdury nie słyszałam.
    Przymulający system, wieszający się to nie zawsze wina infekcji a bardzo często także jest to wina uszkodzeń dysku, dlatego sprawdza się dysk przez reinstalacją systemu.
    hagi81 napisał:
    A tak po za tym to W8 nie polecam

Bo...? Właśnie, chyba nigdy z niego nie korzystałeś i wypisujesz to co inni w komentarzach na onecie, wp, interi wypisują :D
    Ja polecam to bardzo szybki i stabilny system. Wystarczy nie używać pulpitu kafelkowego. Menu start można sobie w minutę doinstalować (program Classic Shell) , jak komuś przeszkadza jego brak.
    hagi81 napisał:
    bo Microsoft co drugi system wypuszcza dobry

Stereotypy polaczków. Jak można takie głupoty wypisywać.

hagi81 napisał:
    Tak tylko czy On da sobie radę

A czemu miał by sobie nie dać rady? dać kilka zrzutów ekranowych i przeskanować programami dysk 99,9% ludzi piszących na tym forum, proszących o pomoc potrafi to wykonać.

0
  • #9 10 Kwi 2014 15:25
    TomekxD
    Poziom 29  

Daj screena z cristal disc info.

0
  • #10 10 Kwi 2014 15:26
    kasiunia7777
    Poziom 39  

hagi81 napisał:
    jak by nie był na gwarancji wypiąłbym dysk i skanował na zewnętrznym systemie

A to musisz, aż dysk wyjmować żeby skanować w innym systemie? Nagrywa się na płytkę (czy na pendeive) iso z bootowalnym skanerem i się skanuje z jego poziomu, nie spod poziomu windowsa.
    Przykład np. Kaspersky Rescue Disc.

0
  • #12 10 Kwi 2014 15:28
    kasiunia7777
    Poziom 39  

TomekxD napisał:
    Daj screena z cristal disc info.

Na reszcie ktoś mnie wsparł.

0
  • #13 10 Kwi 2014 15:42
    hagi81
    Poziom 10  

Używam obecnie W7 professional 64bit ma moduł XP w sobie i jest stabilny oraz szybki ale ile ludzi tyle opinii :P

0
  • #14 10 Kwi 2014 15:43
    kasiunia7777
    Poziom 39  

hagi81 napisał:
    A Kaspersky dobry pomysł boot z płyty

Raczej zbędny. System pracuje, więc można robić skany tym co wyżej podane. Pokazałam ci przykład, że nie trzeba wyjmować dysku z pc.
    hagi81 napisał:
    i nie podoba mi się

A jakieś konkrety, argumenty? no właśnie. Nie podoba się, bo 90% ludzi tam mówi i ty tak za nimi.

0
  • #15 10 Kwi 2014 15:50
    hagi81
    Poziom 10  

Aplikacje nie zawsze są zoptymalizowane i czasami zwalniają. Nie da się oglądać filmów i jednocześnie pracować na np. drugim pulpicie i robić co innego :P

Dodano po 2 [minuty]:

Dlaczego tak szybko jest aktualizacja do W8.1 bo w nim naprawili co wadliwego było w W8 :P

0
  • #16 10 Kwi 2014 15:56
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Każdy system wymaga poprawek. Wspaniały już odeszły na emeryturę XP bez dodatków SP nie był już taki fajny, tylko ludzie o tym zapomnieli.

hagi81 napisał:
    Nie da się oglądać filmów i jednocześnie pracować na np. drugim pulpicie i robić co innego

Hihi trochę śmieszne chcesz oglądać film, nie oglądając go? albo się go ogląda albo się nie ogląda tylko robi co innego.

Trochę odbiegliśmy od tematu, teraz czekamy na autora tematu niech się w końcu wypowie.

0
  • #17 10 Kwi 2014 16:03
    hagi81
    Poziom 10  

Ludzie dopiero zaczęli przechodzić na W7 a tu pojawił się W8 i W8.1 , myślę że statystycznie około 5lat zajmuje ludziom i firmom przejście na inny system jeżeli W8.1 dalej będzie w niezmienionej formie to ma szansę przetrwać

Dodano po 43 [sekundy]:

ok , nie odbiegajmy od tematu :P pozdrawiam :P

0
  • #18 10 Kwi 2014 16:28
    kasiunia7777
    Poziom 39  

hagi81 napisał:
    Ludzie dopiero zaczęli przechodzić na W7

Już około 50% komputerów na świecie pracuje na windows 7, więc nie takie dopiero co. System ma aż 4lata to nie mało.

Dobra nie odbiegamy.

0
  • #19 11 Kwi 2014 09:43
    tomaszz000
    Poziom 6  

kasiunia7777 napisał:
    Ale po co odrazu system stawiać na nowo? wystarczy go posprzątać o ile dysk ci się nie posypał.
    Pierwsze najważniejsze to podaj zrzut z programu Crystal Disc Info - sprawdzimy w jakiej kondycji jest dysk twardy, czy nie ma uszkodzonych sektorów. Jeżeli są jakieś uszkodzenia to robiąc recovery możesz sobie narobić problemów.
    Wykonaj skany Malwarebytes Anti Malware (pełny skan) oraz ADW Cleaner.
    Pokaż co masz w autostarcie - zrzut z menadżera zadań zakładki uruchamianie, tylko tak żeby wszystko było ładnie widać.

Witam,
    jak na razie mam zrzut "uruchamiania"
    instalatora adw cleaner ściągnąłem, malwarebytes i crystal jak na razie nie chcą się pobrać, poinformuję o postępach.
    Dzęki

0
  • #20 11 Kwi 2014 10:01
    kasiunia7777
    Poziom 39  

W uruchamianiu w sumie widzę, że nie ma co wyłączać. Radzę zmienić antywirusa Avasta na bardziej skutecznego może być avira free i do tego jeszcze jakiś firewall np. comodo czy odrazu zainstalować pakiet 2w1 antywirus + firewall Comodo internet security (używam 2lata i mnie nie zawiódł póki co).
    Avast jest tragiczny, popatrz na testy:
    http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-8/novdec-2013/

0
  • Pomocny post
    #22 11 Kwi 2014 10:04
    kasiunia7777
    Poziom 39  

W ADW Clener użyj opcji usuń.

0
  • #23 11 Kwi 2014 10:08
    tomaszz000
    Poziom 6  

na tym kompie nie ma nic poza podstawowymi rzeczami, jako przechowalnia służy mi stary stacjonarny.
    Zaraz spróbuję jeszcze raz pobrać pozostałe dwa programy które mi polecasz i... zaraz do pracy.

0
  • #24 11 Kwi 2014 10:14
    kasiunia7777
    Poziom 39  

tomaszz000 napisał:
    na tym kompie nie ma nic poza podstawowymi rzeczami, jako przechowalnia służy mi stary stacjonarny.

I co z tego? Nie znaczy, że ma być zainfekowany przez co pracuje jak pracuje.

0
  • #25 11 Kwi 2014 10:21
    tomaszz000
    Poziom 6  

ciekawa sprawa, po zrobieniu tego co mi tu piszesz adwcleanerem i uruchomieniu kompa wg instrukcji programu, pobrałem bez problemu i zainstalowałem crystala co do tej pory było nie możliwością

0
  • #26 11 Kwi 2014 10:31
    tomaszz000
    Poziom 6  

pobrał i zainstalował się malwarebytes i robi się właśnie skan,
    przy okazji otworzyło sie coś takiego jak Reg Clean Pro i to zrobiło skanowanie,
    pytanie czy to jest normalny program czy jakaś "reklamówka" i czy wybrać opcję popraw błędy?

0
  • #27 11 Kwi 2014 10:37
    tomaszz000
    Poziom 6  

kasiunia7777 napisał:
    tomaszz000 napisał:

I co z tego? Nie znaczy, że ma być zainfekowany przez co pracuje jak pracuje.

rzuć okiem na to co mi wyszło z crystala...

0
  • #28 11 Kwi 2014 11:20
    hagi81
    Poziom 10  

Spróbuj jeszcze programem advanced system care , dobry program może pomorze :-)

0
  • Pomocny post
    #29 11 Kwi 2014 13:15
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Zrzut z Crystala u dołu kawałek zasłonięte, ale z tego co tu widać to nie jest źle.

tomaszz000 napisał:
    przy okazji otworzyło sie coś takiego jak Reg Clean Pro i to zrobiło skanowanie,
    pytanie czy to jest normalny program czy jakaś "reklamówka" i czy wybrać opcję popraw błędy?

To badziewie, nie naprawiaj nic.
    Odinstaluj ten program. Jak cokolwiek instalujesz to patrz czy ci instalator nie wciska innych śmieciowych programów, a nie tylko next, next. W ten sposób zaśmiecasz system.

tomaszz000 napisał:
    ciekawa sprawa, po zrobieniu tego co mi tu piszesz adwcleanerem i uruchomieniu kompa wg instrukcji programu, pobrałem bez problemu i zainstalowałem crystala co do tej pory było nie możliwością

No widzisz coraz lepiej.
    Pamiętaj właśnie o tym żeby przy instalacji jakichkolwiek programów nie klikać cały czas next, next tylko brać instalację zaawansowaną/ niestandardową o ile istnieje taka możliwość i czytać po kolei, często instalują się dodatkowe programy i paski do przeglądarki wystarczy je odznaczać.

To teraz rób skan Malwarebytes Anti Malware, oczywiście pełny skan. Usuniesz infekcje jak znajdzie.
    Następnie możesz wyczyścić system programem Ccleaner, przybędzie ci trochę miejsca na dysku.
    Na koniec defragmentacja dysku może być przez Auslogisc Disc Defrag (w opcjach programu w zakładce Algorithms zaznacz "Move system files to the beginning of the disc"). Podczas defragmentacji nie kopiuj nic na dysku, ani nie usuwaj.

hagi81 napisał:
    advanced system care

Tego nie próbuj nie mam z tym doświadczenia i nie wiem jak to dokładnie działa :)

Po skanie Malwarebytes i dalszych czynnościach dobrze by było gdybyś zrobił skan przez FRST (Farbar Recovery Scan Tool). To szybko robi skan minutkę, czy dwie. Zamieścisz log z programu na forum. Ja dobrze się na tym nie znam, ale są inny użytkownicy forum, którzy to bardzo dobrze analizują i zobaczą czy nie ma jakiś paskudnych pozostałości po infekcjach.

0
  • #30 11 Kwi 2014 14:18
    hagi81
    Poziom 10  

Advanced system care , bardzo dobry program i jest też tam opcja aktualizacji sterowników za free oraz usuwanie Malware też za free polecam w 100% , przyspiesza też kompa

Dodano po 1 [minuty]:

Advanced system care 7 pobierz z dobre programy Link

Aplikacja oferuje takie funkcje jak wyszukiwanie i rozwiązywanie problemów związanych z błędnymi wpisami w rejestrze, naprawianie konfiguracji systemu, usuwanie komponentów szpiegowskich i reklamowych z komputera czy zwalnianie miejsca na dysku poprzez kasowanie zbędnych plików. W Advanced SystemCare Free znaleźć można ponadto moduły odpowiedzialne za zarządzanie pamięcią RAM, zainstalowanymi programami w systemie, plikami cookies, czy uruchomionymi procesami i usługami.

Program oferuje również opcję wyświetlania szczegółowych informacji na temat zainstalowanych w systemie komponentów (procesor, pamięć, karta graficzna itp.).

0