Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka SAMSUNG WF-F125AV - Wyświetlanie błędu 5E

Sakell25 09 Kwi 2014 18:43 21504 5
  • #1 09 Kwi 2014 18:43
    Sakell25
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z wyzej wymienionym modelem pralki firmy SAMSUNG, a mianowicie:
    Po włączeniu pralka pobiera wode i zaczyna pranie po pewnym etapie powinna odprowadzić wodę lecz tak się nie dzieje... Proszę o pomoc oraz wskazówki odnośnie przeprowadzenia ewentualnej naprawy oraz co może być przyczyną tej usterki.

3 5
  • #3 09 Kwi 2014 20:19
    Sakell25
    Poziom 2  

Tzn jak ją sprawdzić? Filtr oraz pompka zostaly przeczyszczone zgodnie z zaleceniem producenta (instrukcja obsługi- zakładka "błędy").

0
  • #4 09 Kwi 2014 21:08
    viiking
    Poziom 25  

Najlepiej miernikiem.

0
  • #5 10 Kwi 2014 08:58
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

viiking napisał:
    Sprawdź grzałkę.

Tylko po co ?
    Sprawdź silniczek pompki czy nie jest przypadkiem zablokowany lub kwalifikuje się do wymiany, trochę o tym było na Forum
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11521465&highlight=#11521465
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8001964&highlight=#8001964

0
  • #6 03 Sie 2014 22:16
    fiodor_fikus
    Poziom 1  

Miałem podobny problem - pralka Samsung WF8602NGV (ale to nie ma znaczenia) w czasie, gdy program dochodził do odwirowywania, zatrzymywała się, a błędy były różne - raz 4E (błąd ciśnienia), a raz 5UD (czy jak kto woli SUD - nadmiar piany). Poczytałem w necie, już chciałem kupić okazyjnie na Allegro programator, ale zerknąłem jeszcze na ELEKTRODĘ - 2 godziny pracy i gotowe - DZIAŁA. Jak naprawić? Właściwie to nic do naprawy nie ma - po prostu trzeba ją wyczyścić. Ja zacząłem od wnętrza zbiornika pompki po odkręceniu korka filtra, parę razy przelałem wodą bęben i pozbierałem śmieci (CIAŁA NIEOBCE ;-) guziczki, kawałki osadu) wypływające z niego, następnie w samym korku-zakrętce udrożnione zostały małe otwory i wszystko dokładnie opłukane tak, aby filtr spełniał swoją funkcję. Następny krok to oczyszczenie gumowego łącznika (łączącego bęben, pompkę i rurkę/plastik do hydrostatu) oraz !!!! udrożnienie węża i przedłużki do węża !!!! , którą kiedyś dokupiłem. CZOP śmieci w wężu odpowiadał prawdopodobnie za błędy, bo wzrastało ciśnienie podczas wypompowywania i pralka się zatrzymywała. Obecnie praleczka brzęczy posłusznie piorąc bambetle, a ja zaoszczędziłem 4 dychy (plus przesyłka) za niezakupiony programator oraz nie przeszkadzałem żadnemu serwisowi, który ostrzy sobie ząbki na naszą kasę zaraz po zakończeniu gwarancji sprzętu AGD.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów w czasie dawania nowego życia swoim urządzeniom.

19