Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

simson s50 - Zablokowana skrzynia

byrt_s50 09 Apr 2014 21:29 3441 11
 • #1
  byrt_s50
  Level 8  
  Siemka. Zablokowała mi się skrzynia biegów na trójcę w simaku s50. I ani rusz nie mogę wbić żadnego biegu. :( Pomóżcie Proszę :D
 • Helpful post
  #2
  pylos
  Level 25  
  Zdejmij pokrywę i sprawdź wodzik, układ dźwigniowy, sprężynę. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to musisz dobrać się do kulek na wałku z kołami zębatymi (tzw.choinka).
 • #3
  byrt_s50
  Level 8  
  Drugiej części twojej odpowiedzi nie ogarniam :), prosił bym prościej :D
 • Helpful post
  #4
  kwrobert17
  Level 13  
  Witam. Chodzi o to, że jak po zdjęciu pokrywy sprzęgła wszystko będzie wyglądało w porządku. Tzn przy próbie zmiany biegu wszystko będzie chciało się prawidłowo ruszać oprócz wodzika wchodzącego wgłąb wałka to oznacza to że konieczne będzie rozpołowienie silnika i zobaczeniu co się z tym wodzikiem dzieje nie tak. Tzn. dlaczego nie chce się przesuwać. Wodzik ten pracuje wewnątrz tzw "choinki" z kołami zębatymi, przesuwa się wewnątrz wałka. Wewnątrz niej znajdują się kulki które są naciskane przez owy wodzik załączając odpowiedni bieg. Tzn głębokość wsunięcia i wysunięcia wodzika decyduje jaki bieg jest zapięty w danej chwili. Pozdrawiam
 • #5
  BANANvanDYK
  Level 40  
  Simson S50 ma silnik M53 ze skrzynią biegów opartą na sprzęgłach kłowych (przesuwane koła zębate), chyba że został tam zamontowany silnik M541 od S51 lecz autor o tym nic nie wspominał. Zwracam uwagę dla dwóch odpowiadających osób.
  Naprawa skrzyni biegów i automatu zmiany biegów w tym silniku (M53) wymaga niestety rozpołowienia silnika. Istnieje jeszcze szansa że pęknięciu uległa dźwignia łącząca automat z dźwignią zmiany biegów, to wówczas wystarczy tylko odkręcić pokrywę sprzęgła.
 • #6
  byrt_s50
  Level 8  
  Jeden napisał prościej i od razu zaczaiłem :D Dzięki bardzo , ale to jest całkowicie zblokowane. Jak złożyłem kartery to normalnie biegi były, dokręciłem wszystko, próbuję wybić z biegu i zoonk. Dźwignia od zmiany biegów się okręca a tam w środku nic nawet nie drgnie :D :cry:
 • #7
  byrt_s50
  Level 8  
  Rozpołowiłem wczoraj silnik i jak na moje oko to jest wszystko dobrze, ale nie jestem pewien. Później dodam zdj albo filmik jak to tam chodzi wszystko :) I sami ocenicie co jest zrąbane :)
 • #8
  tonsilfan
  Level 9  
  Przepraszam że nie na temat ale czy w Simsonie s50 B2 jest w ogóle regulacja biegów? Ponieważ szukam dobre dwa dni i o regulacji biegów w silniku m53 nie ma nic konkretnego, na wyłączonym silniku mam niby wszystkie biegi a jeśli zapalę i chcę jechać to mam tylko jedynkę (która wchodzi bez problemu) a jeśli chcę zmienić na inny bieg to jest albo luz albo po kilku próbach i kilku zgrzytnięciach wskakuje chyba trójka. Proszę o pomoc!
 • #10
  tonsilfan
  Level 9  
  W takim razie dla czego jedynka wchodzi bez zgrzytów? a jeszcze propo regulacji czym i jak reguluję się biegi w silniku M53?
 • #12
  tonsilfan
  Level 9  
  Czyli poza tymi śrubami innej regulacji nie ma?