Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

simson s50 - Zablokowana skrzynia

byrt_s50 09 Apr 2014 21:29 3441 11
    byrt_s50
    Level 8  
    Siemka. Zablokowała mi się skrzynia biegów na trójcę w simaku s50. I ani rusz nie mogę wbić żadnego biegu. :( Pomóżcie Proszę :D
  • Helpful post
    pylos
    Level 25  
    Zdejmij pokrywę i sprawdź wodzik, układ dźwigniowy, sprężynę. Jeżeli wszystko będzie dobrze, to musisz dobrać się do kulek na wałku z kołami zębatymi (tzw.choinka).
    byrt_s50
    Level 8  
    Drugiej części twojej odpowiedzi nie ogarniam :), prosił bym prościej :D
  • Helpful post
    kwrobert17
    Level 13  
    Witam. Chodzi o to, że jak po zdjęciu pokrywy sprzęgła wszystko będzie wyglądało w porządku. Tzn przy próbie zmiany biegu wszystko będzie chciało się prawidłowo ruszać oprócz wodzika wchodzącego wgłąb wałka to oznacza to że konieczne będzie rozpołowienie silnika i zobaczeniu co się z tym wodzikiem dzieje nie tak. Tzn. dlaczego nie chce się przesuwać. Wodzik ten pracuje wewnątrz tzw "choinki" z kołami zębatymi, przesuwa się wewnątrz wałka. Wewnątrz niej znajdują się kulki które są naciskane przez owy wodzik załączając odpowiedni bieg. Tzn głębokość wsunięcia i wysunięcia wodzika decyduje jaki bieg jest zapięty w danej chwili. Pozdrawiam
    BANANvanDYK
    Level 40  
    Simson S50 ma silnik M53 ze skrzynią biegów opartą na sprzęgłach kłowych (przesuwane koła zębate), chyba że został tam zamontowany silnik M541 od S51 lecz autor o tym nic nie wspominał. Zwracam uwagę dla dwóch odpowiadających osób.
    Naprawa skrzyni biegów i automatu zmiany biegów w tym silniku (M53) wymaga niestety rozpołowienia silnika. Istnieje jeszcze szansa że pęknięciu uległa dźwignia łącząca automat z dźwignią zmiany biegów, to wówczas wystarczy tylko odkręcić pokrywę sprzęgła.
    byrt_s50
    Level 8  
    Jeden napisał prościej i od razu zaczaiłem :D Dzięki bardzo , ale to jest całkowicie zblokowane. Jak złożyłem kartery to normalnie biegi były, dokręciłem wszystko, próbuję wybić z biegu i zoonk. Dźwignia od zmiany biegów się okręca a tam w środku nic nawet nie drgnie :D :cry:
    byrt_s50
    Level 8  
    Rozpołowiłem wczoraj silnik i jak na moje oko to jest wszystko dobrze, ale nie jestem pewien. Później dodam zdj albo filmik jak to tam chodzi wszystko :) I sami ocenicie co jest zrąbane :)
    tonsilfan
    Level 9  
    Przepraszam że nie na temat ale czy w Simsonie s50 B2 jest w ogóle regulacja biegów? Ponieważ szukam dobre dwa dni i o regulacji biegów w silniku m53 nie ma nic konkretnego, na wyłączonym silniku mam niby wszystkie biegi a jeśli zapalę i chcę jechać to mam tylko jedynkę (która wchodzi bez problemu) a jeśli chcę zmienić na inny bieg to jest albo luz albo po kilku próbach i kilku zgrzytnięciach wskakuje chyba trójka. Proszę o pomoc!
    tonsilfan
    Level 9  
    W takim razie dla czego jedynka wchodzi bez zgrzytów? a jeszcze propo regulacji czym i jak reguluję się biegi w silniku M53?
    tonsilfan
    Level 9  
    Czyli poza tymi śrubami innej regulacji nie ma?