Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Passat 1.8 kombi, podłączenie centralnego zamka

aras_1 10 Kwi 2005 12:22 2007 4
  • Passat 1.8 kombi, podłączenie centralnego zamka

Poziom 2  

witam czy mozecie mi powiedziec czy w passacie 1,8 kombi rocznik 1990 jest mozliwe podlaczenie centralnego zamka do pilota i jak to zrobic i ile to mniej wiecej kosztuje?Pozdrawiam i dziekuje

0 4
    Poziom 12  

Oczywiście, że jest możliwe podłączenie centralnego aby sterować go pilotem. Ja zrobiłem to przez centralkę alarmu i dodatkowy moduł sterujący centralnym (w passacie masz centralny pneumatyczny i czas sterowania trzeba wydłużyć do 3 sekund).

Centralka alarmu musi mieć sterowanie centralnym zamkiem. Podłączasz ją według schematu. Dwa przewody sterujące zamkiem podłączasz do dodatkowego modułu, a moduł ten do przewodów wychodzących z przednich lewych drzwi (jest ich 7 lub 9-jak masz głośnik w drzwiach; wykorzystujesz tylko 3): czerwony - sygnał sterujący (+), czerwony/żółty - zamykanie, czarn/biały - otwieranie.

Jest jeszcze jedna możliwość - niektóre centralki mają wbudowane przekażniki na wyjściach sterujących centralnym zamkiem oraz możliwość wydłużenia czasu otwierania i zamykania co w passacie jest niezbędne. Jeśli dokonasz zakupu takiej centralki nie jest konieczny dodatkowy moduł.

Koszt: kompletny atestowany alarm (centralka, syrena, dodatkowe czujniki) około 300zł, dodatkowy moduł około 35 zł i trochę pracy.

Powodzenia!!!

0
    Poziom 2  

Dzieki to mnie pocieszylo sprawdze jak i gdzie to zrobic jak tylko do Polski wroce
    Ale jeszcze jedno pytanko:ja mam w tym Passacie zalozony autoalarm BOSCH'a i teraz nie wiem czy to bedzie dzialalo na tego pilota od alarmu czy jak?wszystko razem czy alarm tez trzeba przerobic?

0
    Poziom 12  

Nie wiem jaki to jest konkretnie alarm. Jesli masz możliwość dostania się do centralki to spisz z niej model alarmu i poszukaj schematu. Jeśli alarm ma wyjście sterujące centralnym zamkiem to juz połowa sukcesu (najprawdopodobniej nie będzie go trzeba zmieniać). Druga połowa sukcesu to problem wydłużenia czasu otwierania i zamykania. Aby nie wnikać czy na wyjściach sterujących są przekaźniki czy ich nie ma, trzeba dokupić moduł dodatkowy i po problemie. Podłączyć wszystko według schematu i gotowe. W razie jakichkolwiek problemów postaram się pomóc.

0
    Poziom 18  

witam
    mam podobny problem założyłem pilota do centralnego chodzi bez zarzutu ale chciał bym podłączyć sygnalizacje wł/wył sterownik daje mi sygnał , chciałbym go podłączyć pod kierunkowskazy tylko nie wiem gdzie się wpiąć
    może ktoś wie lub ma kawałek schematu instalacji to by mi pomogło

0