Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Ikea - zbyt niska temperatura.

09 Kwi 2014 21:36 1482 1
  • Poziom 1  
    Witam,
    w zakupionej niedawno lodówce (Ikea) przy najmniejszym ustawieniu termostatu temperatura mierzona termometrem zaokiennym wynosi 3-4 st. celcjusza, w zależności od tego, na której półce się mierzy. Na tylnej ścianie chłodziarki zamarzają krople wody. Po ustawieniu termostatu na max. temperatura po kilku godzinach spadła do -1 i w tym momencie przerwałam eksperyment, bo nie chciałam sobie zamrozić żywności. W serwisie uznano, ze należy wymienić termostat, jednak po jego wymianie sposób pracy chłodziarki nie uległ zmianie. Wezwałam serwis ponownie. Temperatura zmierzona przez pracownika w ciągu doby, rejestratorem położonym na zewnętrznym skraju środkowej półki wyniosła 4,9 st i tym razem pracownik stwierdził, ze jest ona prawidłowa. Problem w tym, że żywność jest strasznie zmarznięta, niektóre produkty jak ogórki czy cebula po prostu nie smaczne, a ja nie mam możliwości regulacji bo już teraz termostat jest ustawiony na minimalne chłodzenie. Czy pracownik serwisu ma rację i wszystko jest prawidłowo, czy powinnam dalej walczyć z reklamacją?

3.1.15. Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
  • Poziom 25  
    Jeżeli temp jest na poziomie 4 st., to jest OK. Tylna ścianka zawsze zamarza, bo tam jest wymiennik ciepła (parownik). Być może termostat przed wymianą był taki jak należy. Nie wiem jaki Ci zamontował.

Poprawiłem pisownię.
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    mod.serwisant73