Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komunikacja PC->uP/VC++ - Komunikacja USB/bluetooth z STM/atmega

damian_hey 09 Kwi 2014 22:40 1524 2
 • #1 09 Kwi 2014 22:40
  damian_hey
  Poziom 9  

  Witam.
  Mam problem i nie wiem jak to ugryźć.
  Chcę komunikować się między komputerem a procesorem STM32 lub Atmega, w zasadzie to obojętne. Komputer ma jedno źródło komunikacji USB (lub bluetooth do jego podłączony). Mikro kontroler odbiera dane poprzez moduł bluetootha BTM-222 który realizuje wysyłanie jak po UART. I moje pytanie brzmi:
  Jak realizować komunikację w stronę do mikro kontrolera poprzez moduł bluetootha podłączony do komputera PC w USB(środowisko VC++E2010)? Czy realizuje się to jako wysyłanie po USB czy jako po UART ?
  Moduł podłączany do komputera to jeden z dwóch posiadanych: Asus USB-BT211 Mini Bluetooth 2.1 LUB Digitus Mini adapter Bluetooth V4.0 + EDR Class 2
  Wcześniej korzystałem z Laptopa z wbudowanym bluetoothem i normalnie wysyłałem dane poprzez BTM-222 na lapka a na lapku konfigurowałem połączenie jak z COM poprzez gotowy program ściągnięty z internetu i również mogłem te dane odsyłać. Jednak nie wiem jak autor programu realizował komunikację.

  Teraz siedzę w VC++Expres2010 i chce aby mój program wysyłał dane do uP. Ale jak zrobić aby wysyłał on dane poprzez dołączony do USB moduł Bluetooth? Oczywiście to nie jest prośba o napisanego gotowca. Proszę o sugestię, ukierunkowanie bo nawet nie wiem jak to ugryźć.
  O ile po RS232 na starszych sprzętach nie było problemów to w tym przedstawionym połączeniu nie mam pojęcia jak to robić.

  0 2
 • #2 09 Kwi 2014 23:01
  mi14chal
  Poziom 28  

  Bluetooth ma przypisany jakiś port COM w VC++ otwierasz sobie ten port COM i wysyłasz i odbierasz dane.

  0
 • #3 10 Kwi 2014 09:59
  damian_hey
  Poziom 9  

  Czyli to, że będzie on podłączony przez USB (ten bluetooth) to i tak z VC++ wysyłam jak po bluetooth po przypisanym porcie COM. Tak to rozumiem.
  Zobaczę czy mi się uda coś z tym zrobić. Dzisiaj może popróbuje jak mi przyjdą moje moduły bluta.

  0
  Szukaj w 5mln produktów