Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers Cerapur Smart 14-3C - Czy konieczny opinia kominiarza do odbioru?

mareknoda 09 Apr 2014 23:32 2565 3
 • #1
  mareknoda
  Level 9  
  Witam,

  Remontuje dom, ze względu na zmiany w konstrukcji, kupiłem indywidualny projekt budowlany, w inwentaryzacji mam że istnieje piec gazowy z zamknięta komorą spalania ... jestem właśnie przed kupnem pieca i czy do odbioru zerowego po montażu, serwisant Junkersa będzie chciał opinie kominiarską?, czy powiedzieć mu że to wymiana pieca na nowy.
 • #2
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Dla serwisanta odbiór kominiarski jest niepotrzebny. Serwis podczas uruchomienia będzie wykonywał analizę spalin i pomiar szczelności przewodu spalinowego poprzez pomiar zawartości co² w spalinach.
 • #3
  mirrzo

  Moderator on vacation ...
  Jeżeli jest to faktycznie wymiana, a miałeś już projekt i odbiór przez kominiarza, to oczywiście nie.
  Poza tym kominiarz nie ma uprawnień do "wsadzania nocha" do układów powietrzno-spalinowych w kotłach z zamkniętą komorą spalania. On może tylko popatrzeć na to, a opinię wystawić na wentylację.
 • #4
  ancus22
  Level 2  
  Oczywiście, że opinia powykonawcza jest wymagana gdyż projekt służy jako instrukcja według, której należy postępować. A kontrole powykonawczą i zgodność z projektem a także ocene działania wentylacji, zgodności miejsca podłączenia, wysokości pomieszczenia i kubatury winny ci sprawdzić i wystawić dokument ze zgodą na eksploatacje Mistrz Kominiarstwa. Pozdrawiam.