Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers Cerapur Smart 14-3C - Czy konieczny opinia kominiarza do odbioru?

09 Kwi 2014 23:32 2157 3
 • Poziom 9  
  Witam,

  Remontuje dom, ze względu na zmiany w konstrukcji, kupiłem indywidualny projekt budowlany, w inwentaryzacji mam że istnieje piec gazowy z zamknięta komorą spalania ... jestem właśnie przed kupnem pieca i czy do odbioru zerowego po montażu, serwisant Junkersa będzie chciał opinie kominiarską?, czy powiedzieć mu że to wymiana pieca na nowy.
 • Texa PolandTexa Poland
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Dla serwisanta odbiór kominiarski jest niepotrzebny. Serwis podczas uruchomienia będzie wykonywał analizę spalin i pomiar szczelności przewodu spalinowego poprzez pomiar zawartości co² w spalinach.
 • Texa PolandTexa Poland

 • Moderator na urlopie...
  Jeżeli jest to faktycznie wymiana, a miałeś już projekt i odbiór przez kominiarza, to oczywiście nie.
  Poza tym kominiarz nie ma uprawnień do "wsadzania nocha" do układów powietrzno-spalinowych w kotłach z zamkniętą komorą spalania. On może tylko popatrzeć na to, a opinię wystawić na wentylację.
 • Poziom 2  
  Oczywiście, że opinia powykonawcza jest wymagana gdyż projekt służy jako instrukcja według, której należy postępować. A kontrole powykonawczą i zgodność z projektem a także ocene działania wentylacji, zgodności miejsca podłączenia, wysokości pomieszczenia i kubatury winny ci sprawdzić i wystawić dokument ze zgodą na eksploatacje Mistrz Kominiarstwa. Pozdrawiam.