Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda fabia 2 1.2 TSI - kapiący olej

10 Kwi 2014 09:21 4038 6
  • Poziom 13  
    Mam pytanie dla użytkowników skody fabii 2 z silnikiem 1.2 TSI. Czy mieli podobny problem. Przyczyną wycieku jest najprawdopodobniej odolejacz (zwany także odmą). Jest on umieszczony powyżej miski olejowej od strony kierowcy. Wyciek oleju nie jest malutki. Olej zbiera się na misce olejowej, by po jakimś czasie się skapnąć na posadzkę. Z tą usterką byłem już trzy razy w serwisie skody w Rybniku. Za pierwszym razem mieli wymienić ten odolejacz, nie minął miesiąc i znowu kropki oleju pod autem. Za drugim razem uszczelniali ten odolejacz to akurat było widać bo silikon wychodził z niego z każdej strony. Po miesiącu znowu kropki. Za trzecim razem gościu wmówił mi że to wyciek z korka miski olejowej. Myślę sobie, że jak nie odolejacz to może korek. No, ale i z znowu kropki. Moje pytanie brzmi czy to jakaś wada fabryczna, niekompetencje serwisu. Sam już nie wiem co mam robić. Czy ktoś miał może problemy z takim wyciekiem .
  • Poziom 29  
    Pytanie Margo czy Gazda ?
    Jak Margo to sobie odpuść i napisz na nich do centrali, uprzednio zmieniając serwis na inny.
  • Poziom 13  
    Ten pierwszy. Czas zmienić serwis, tylko czy ten drugi będzie lepszy?
  • Poziom 29  
    Spróbuj, jest szansa że tak.
    Sam miałem przeboje z tym pierwszym jak jeździłem fabią.
  • Poziom 26  
    U mnie serwis rozwiązał problem wymieniając separator oleju na nowy.
    Koszt niestety 490 zł.
  • Poziom 26  
    To jest 1.2 TSI 105KM.

O jakiej blaszce mówisz?