Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G580 - Zalany G580 wymiana płyty - ciągły restart biosu

sq8kmo 10 Apr 2014 11:50 3297 6
    sq8kmo
    Level 8  
    Witam kolegów,
    tak jak w temacie niestety mój nowy Lenovo G580 zyskał chłodzenie wodne (kakao - od ukochanej córeczki).

Zalana została płyta główna oraz Touchpad (na RAM, HDD, CPU - nie było śladów zalania).

Niestety laptop wyłączył się samoczynnie, mimo rozebrania na czynniki pierwsze i kąpieli w spirytusie, wysuszeniu, poskładaniu i podłączeniu zasilania nie włączał się, nie świeciła nawet dioda od ładowania. Pierwsza myśl płyta jest nie do naprawienia.
    Zakupiłem więc nową (używaną) płytę główną po, założeniu procesora (i7 oraz drugi i3) płyta odpala wczytuje bios i następuje restart i tak w kółko, jeżeli zaś wejdę do bios laptop może tak stać nawet godzinę i nie restartuje się. Co dziwniejsze płyta główna między złączami USB oraz DVI robi się strasznie gorąca (procesor i grafika są posmarowane dobrą pastą termo przewodzącą).

Ram zakładałem kość 1 potem 2, pożyczoną od żony DDR3 na każdej to samo.
    Nie resetowałem biosu.

Czyżby płyta którą kupiłem okazała się uszkodzona?

Pozdrawiam
    lapam_pl
    Level 2  
    Witam, sprawdź dysk na innym komputerze.
    Czy przy restarcie laptop wyrzuca niebieski ekran?
    sq8kmo
    Level 8  
    Już uzupełniam post:
    Do sprawdzenia płyty głównej początkowo nie podłączałem dysku, jednak nawet po podłączeni efekt był ten sam. Dysk działa gdyż podłączałem go do innego komputera aby przekopiować najważniejsze dane.
    Nie, nie pokazuje się żaden ekran błędu.
    lapam_pl
    Level 2  
    W którym dokładnie miejscu płyta się grzeje?

Dodano po 23 [sekundy]:

Proszę również podać model płyty.
    bartosz789
    Level 30  
    Zrestartuj BIOS, jak nie pomoże wgraj nowy.
    sq8kmo
    Level 8  
    IBM Lenovo IDEAPAD G480 G580 z NVIDIA N13M-GE-B-A2

QIWG5_G6_G9 LA-7981P - QIWG6

Restart biosu nie pomógł, przy próbie wgrania nowego wyskakuje komunikat iż bateria (pełna) ma mniej niż 10% stanu i nie można kontynuować.

Czyli chyba jednak zwrot?