Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PFL 1200 łamią się mieszacze bębna

bićkun 10 Kwi 2014 12:43 2859 12
  • #1 10 Kwi 2014 12:43
    bićkun
    Poziom 6  

Witam!
    Mam problem z pralką Polar PFL 1200 a mianowicie w środku w bębnie wyłamują się przewały i nie wiem co może być tego przyczyną.Nadmienię, że serwis już raz wymienił kiedyś wszystkie przewały bo stare powypadały ale te wymienione nie wytrzymały długo też powypadały.Pralka jakiś czas postała i miała iść na złom.Chciałem ją reanimować i też wymieniłem te przewały na nowe.Wytrzymały trzy prania, po czwartym praniu dwa odpadły mając wyłamane ząbki (zatrzaski) mocujące.Proszę o pomoc co może być przyczyną?

0 12
  • #2 10 Kwi 2014 12:51
    viiking
    Poziom 25  

Zobacz bęben w miejscu mocowania może jest pokrzywiony i wyłamuje zaczepy w momencie mocowania.

0
  • #3 10 Kwi 2014 13:19
    bićkun
    Poziom 6  

Sprawdzałem jak montowałem.Zresztą wyczułbym pod ręką, że coś wyłamałem i przewał byłby wtedy luźny.Może jest tam za ostra blacha w te miejsce gdzie wsuwam przewał i w momencie wsuwania podcinam nieświadomie zatrzaski, które później po kilku praniach pękają?

0
  • #4 10 Kwi 2014 17:45
    viiking
    Poziom 25  

Możliwe obejrzyj dokładnie bęben i przewały, coś musi je uszkadzać w momencie montażu.

1
  • Pomocny post
    #5 10 Kwi 2014 21:44
    eeban
    Specjalista AGD

Sprawdz czy nie masz monet pomiedzy koszem pioracym a zbiornikem, sprawdz mocowanie grzalki.

0
  • #6 11 Kwi 2014 10:13
    bićkun
    Poziom 6  

Dzięki za podpowiedzi.Jeszcze raz dokładnie jej się przyjrzę.Nie sprawdzałem czy są tam monety a jeżeli chodzi o grzałkę to pewnie byłoby słychać, że coś wpiera ale dla spokojności to też sprawdzę.

1
  • Pomocny post
    #7 11 Kwi 2014 11:54
    peter falk
    Specjalista AGD

Zrób zdjęcie mieszaczy lub napisz skąd pochodzą nowe ;) Była seria fatalne wykonanych i z magazynów poszła do handlu.

0
  • #8 11 Kwi 2014 16:13
    bićkun
    Poziom 6  

Wieczorem zrobię fotkę i wrzucę a co do producenta to sprzedający nie pomógł mi w tej kwestii.

0
  • #10 12 Kwi 2014 11:15
    peter falk
    Specjalista AGD

Rzemieślnicze gie bez numerów :( . Wprawdzie oryginalne też potrafią gubić ząbki, ale nie aż tak.
    tu powinien być wytłoczony numer części
    ==
    A tak wygląda używany oryginał:

0
  • #11 12 Kwi 2014 13:43
    peter falk
    Specjalista AGD

Żeby zakończyć nierówną walkę, mam komplet dobrych i oryginalnych używanych mieszaczy dla założyciela tematu. Jak chce, to niech "wali" do mnie śmiało na PW :).

0
  • #12 21 Maj 2014 23:25
    bićkun
    Poziom 6  

Witam.Przepraszam dopiero teraz miałem dostęp do pralki i chcę się podzielić tym co nastąpiło.A mianowicie zakupiłem oryginalne używane przewały i wstawiłem je.Po wstawieniu zauważyłem, że jeden przewał jest sztywno osadzony, natomiast dwa pozostałe są luźne.Pralki nie uruchamiałem bo jestem pewien, że je ponownie wyłamie.Bęben oglądnąłem dokładnie, nie było żadnych wykrzywień.Wydaje mi się, że wadliwie są skonstruowane wycięcia mocujące przewały.Skoro serwis stwierdził,że pralka nadaje się na złom to może jest coś na rzeczy.Kolega eeban miał rację by sprawdzić czy nie ma monet.Monet nie było, natomiast wyciągnąłem trzy druty ze stanika.I wszystko by grało gdyby nie te luźne przewały.Może jakieś podpowiedzi?Chyba ostatnim wyjściem jest demontaż obudowy i przykręcenie przewałów śrubami co wiąże się z kosztami łożysk.Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za pomoc.

0
  • #13 21 Cze 2014 10:39
    bićkun
    Poziom 6  

Przewały zamocowane na śruby.Temat zamykam.

0