Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba C55-A-1HL - Windows 8.1, błąd podczas procesu recovery, zablokowany dysk

10 Kwi 2014 13:10 2718 11
  • Poziom 5  
    Witam!
    Posiadam notebooka Toshiba Satellite C55-A-1HL z zainstalowanym systemem Windows 8.1, postanowiłem, że zrobię porządek a więc uruchomiłem narzędzie Recovery Media Creator, który utworzył 3 płyty DVD, po czym zabrałem się za reinstalację, jednak instalator wywala błąd przy pierwszej płycie że dane na DVD są uszkodzone, włóż inny dysk. Do systemu nie mam już dostępu. Jest napisane że aby kontynuować muszę odblokować dysk bo jest zablokowany.
    Jakie mam wyjście?

Wysłałem maila do Microsoftu z opisem problemu i zapytaniem jak mam się dostać do systemu, bądź skąd mam wziąć inne ISO systemu. Poniżej odpowiedź.

"W odpowiedzi na Pana zapytanie przesyłam następujące informacje. Problem, który Pan opisuje, tj. uszkodzena partycja (pliki DVD) przywracania systemu jest obsługiwany w sposób całkowity poprzez oprogramowanie od producenta komputera. Dlatego też w niniejszej sytuacji proszę się zgłosić ze swoim problemem do producenta Pana laptopa lub do sprzedawcy. My niestety nie będziemy w stanie Panu pomóc w niniejszej sprawie"

Tak też uczyniłem, napisałem do Toshiby EU odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem.
    Próbowałem też pobrać ISO poprzez Windows Box Setup ale wpisując mój klucz otrzymuje komunikat "NIE MOŻNA UŻYWAĆ TEGO KLUCZA PRODUKTU DO INSTALOWANIA DETALICZNEJ WERSJI SYSTEMU WIDNOWS 8.1" Totalny bezsens !
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rivia007 napisał:
    Do systemu nie mam już dostępu.
    Co zrobiłeś po utworzeniu płyt, że już nie działa?

Uruchom wiersz polecenia (Advanced options -> Command Prompt) i wrzuć fotkę po:
    diskpart [enter]
    DISKPART> list disk
    DISKPART> sel disk 0
    DISKPART> det disk
    DISKPART> list part
  • Poziom 5  
    Po wypaleniu płyt zrobiłem reboot, zmieniłem boot prority na dvd. Po uruchomieniu instalatora wybrałem opcję Toshiba Recovery Wizard > Recovery of factory default software. That's it. Crash płyty przy kopiowaniu plików i resztę już znacie.
    OK, dalej, teraz fotka po:
    DISKPART> exit
    dir H:\ && dir H:\Recovery
    dism /Get-WimInfo /WimFile:H:\Recovery\install.swm

Chcesz odzyskiwać z dysku (ważne pliki itp.)?
    OK.

format C: /fs:NTFS /v:TI31205500A /q
    dism /Apply-Image /ImageFile:H:\Recovery\install.swm /SWMFile:H:\Recovery\install*.swm /Index:1 /ApplyDir:C:\
    bcdboot C:\Windows /s G: /l pl-PL /f ALL
    wpeutil reboot
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Spróbuj tak:
    dism /Export-Image /SourceImageFile:H:\Recovery\install.swm /SWMFile:H:\Recovery\install*.swm /SourceIndex:1 /DestinationImageFile:H:\Recovery\install_exported.wim
    format C: /fs:NTFS /v:TI31205500A /q
    dism /Apply-Image /ImageFile:H:\Recovery\install_exported.wim /Index:1 /ApplyDir:C:\
    bcdboot C:\Windows /s G: /l pl-PL /f ALL
    wpeutil reboot
  • Poziom 5  
    Dostałem odpowiedź Toshiby UK

Thank you for your recent enquiry. We are sorry to hear that you are having issues with your Satellite C55.

From the description and images that you have provided it sounds like the recovery partition of the hard drive, that the Recovery Media Creator copies the image from is corrupt or missing. This would explain each of the issues that you have. To rectify this, you need to purchase alternative recovery media.

Recovery discs have not been shipped with our notebooks since 2007. In their place, our notebooks come with the Recovery Media Creator software pre-installed. This software allows you to create a set of recovery discs which can be used to re-install Windows if the hard drive recovery fails, or if the hard drive is replaced entirely. If discs have not been made, then a set can be purchased from www.backupmedia.toshiba.eu.

There is a fee applicable to order the discs, which covers the licensing, manufacture, and distribution. Once ordered, the discs would be created and posted to you with recovery instructions within 7 days.

If you require any further assistance please call us on the number below or simply reply to this email.

Regards,

Czyli umyli rączki, płytę recovery musiałbym zakupić.

poniżej fotki bo coś tam jest nie tak.
  • Poziom 15  
    Witam

Chciałem się zapytać jakiego dokładnie modelu C55 dotyczył problem ze płyty recowery nie spełniły swojej podstawowej funkcji i czy były wykonane po pierwszym uruchomieniu czy jakimś dłuższym użytkowaniu np. łączenie z internetem
    Czy ewentualna zakupiona płyta również pomogłai po jakim czasie użytkowania powstał problem z laptopem i jaki chipset zarządza płytą
  • Poziom 5  
    Toshiba C55-A-1HL, płyty Recovery były wypalone miesiąc po zakupie, a świeżego DVD od Toshiby nie zakupiłem.

EDIT:

Wróciłem do tematu, wpisałem jeszcze raz wszystkie komendy, nie zwracając już uwagi na pojawiające się błędy, reboot, włożyłem płytę i ku mojemu zdziwieniu ruszył proces recovery :) później już kolejne płyty i świeża kopia systemu stoi!
    Nie wiem co było przyczyną wywalania błędów, ale nie sądzę żeby była to płyta.
    W takim razie co mogło blokować?

Życzę wszystkim Wesołych Świąt!
    Pozdrawiam!
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    1) oryginalne oprogramowanie jako plik iso można pobrać ze strony producenta oto link

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/home

2) W Biosie opcja Secure Boot jest wyłączona( disable)
    3) gdy system jest zainstalowany ale sektor rozruchowy padł { lub podobne rzeczy} dzieje się tak, że mimo użycia oryginalnego Windowsa nie da się zainstalować Windowsa 8.1 gdyż dysk jest przed modyfikacją zablokowany.
    Problem wynika z tego że system plików choć NTFS to partycje dysku nie są jako MBR tylko jako GPT. Tak to właśnie mają NOWE sprzęty. Przede wszystkim co daje nam nawa tablica partycji GPT:
    • stary standard adresacji sektorów CHS (cylinder, głowica, sektor) na stosowany obecnie LBA
    • limit 32 bitów istniejący w partycjach MBR zmieniono na 64 bity LBA (limit wielkości partycji >2TB)
    • zniesiono ograniczenie do 4 partycji MBR
    • 8 bitów typu partycji MBR zastąpiono 128 bitami GUID
    • Można zakładać różne ATRYBUTY na każdej partycji
    UWAGA przy konwertowaniu tracimy wszystkie dane na dysku, jeśli mamy na nim coś ważnego należy to najpierw przegrać ... np.: na inny dysk.
    Jak najszybciej przekonwertować:
    Odpal instalator Windows następnie wciskamy kombinację klawiszy Shift + F10 odpali CMD czyli wiersz poleceń, tam wpisz po kolei te polecenia:
    diskpart
    list disk
    select disk n - twój wylistowany
    clean
    convert mbr
    exit
    Teraz bez problemu możesz zainstalować Windows lub inny system operacyjny :idea: :D . Pozdrowienia dla wszystkich, jeśli komuś pomogłem proszę o naciśnięcie + oznaczający „Pomocny post?”