Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mały nadajnik i odbiornik

10 Kwi 2005 13:11 1653 8
 • Poziom 12  
  witam. chciałbym zbudować jak najmniejszy nadajnik/odbiornik. często ze znajomymi jeździmy na wycieczki rowerowe (w czasie jazdy zawsze prowadzona jest jakaś rozmowa a wiadomo, że warunki do niej nie sprzyjają) i zastanawiam się czy nie dałoby się zbudować urządzonka, przez które mogłoby się porozumiewać kilka osób naraz (ew. tylko dwie). według mnie musiałoby jednocześnie nadawać i odbierać bez konieczności obsługi (czyli odpadają krótkofalówki), powinno być jak najmniejsze (wiadomo ciężar) i zasilane jak najmniejszym napięciem (znowu ciężar). jako osprzęt słuchawkowo-mikrofonowy możnaby było zastosować coś ala zestawy słuchawkowe do telefonów (pałąk z mikrofonem zakładany na ucho z słuchawką). odległość nie powinna przekroczyć 50-70m (maksimum). może takie urzadzenia są gotowe w sprzedaży? - tyle że jeszcze nie spotkałem. nie bawiłem się nigdy nadajnikami ale mam troche doświadczenia w elektronice i prosiłbym o jakieś pomysły, naprowadzenia, może gotowe schematy i ogólnie rady.
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 17  
  Kup sobie krótkofalówki z funkcją VOX.
 • Poziom 10  
 • Poziom 12  
  dzieki ale nie ma tam za dużo o odległościach na jakie te nadajniki i odbiorniki działają (ale z tego co wyczytałem to dla 2 osób trzeba będzie prawdopodobnie zrobić po 2 nadajniki i odbiorniki). a co to są konkretnie te krótkofalówki VOX.
 • Poziom 17  
  VOX to jest funkcja któwa automatycznie przełącza z odbioru do nadawania w momencie jak zaczyna się mówić.
 • Poziom 24  
  Witam .Potrzebowałbym także prostego odbiornika i nadajnika (zdalnego sterowania) radiowego,bez modulacji coś w rodzaju Roger bep . Sygnał z portu drukarki komputera musiałby podać jakiś określony sygnał do nadajnika radiowego,który to wyśle na odległość około 2 kilonetrów do odbiornika z przekaznikiem . konkretnie to chodzi o resetowanie przekaznika na wieży kościelnej. Z góry dziękuje za jaką kolwiek pomoc
  Pol032
 • Poziom 17  
  Coś takiego jest na elektrodzie. Proponuje przycisk "szukaj" a wszystko będzie jasne.
 • Poziom 24  
  szukałem ,czytałem, propozycją jako restarter wyłącznik czasowy . Nie moę wyłączyć jednoczesnie pięciu przekazników o określonej porze np. 3-4 razy dziennie, przekaznik musi być zresetowany tylko w razie jego zawieszenia co powinien zrobić serwer.
 • Poziom 12  
  a miałby ktoś schemat takiej krótkofalówki z VOX bo kupić to raczej nie zamierzam (sztuka za 200zł), a takie odległości jak tam mają (5km) nie są mi potrzebne. (na razie mało kożystam z "szukaj" bo mam problemy z netem i nawet tu ciężko mi się czasem dostać ale jutro wieczorem robie format i jeśli jest na elektrodzie to znajde, ale może ktoś ma taki troche słabszy schemacik?)