Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon Pixma iP3500 - Po naciśnięciu RESUME/CANCEL potem POWER - nie włącza się

1kaczucha 10 Kwi 2014 16:17 2220 10
  • #1 10 Kwi 2014 16:17
    1kaczucha
    Poziom 14  

Witam.
    Wpadła mi w ręce drukarka Canon Pixma iP3500 w "nieznanym" stanie. Po podłączeniu zasilania nastąpiło czyszczenie głowicy, czyli - myślę sobie - prawidłowo.
    Zerknąłem sobie pobieżnie w instrukcję, żeby wydrukować test dysz z poziomu drukarki. Nacisnąłem więc RESUME/CANCEL do mrugnięcia POWER'a, potem jeszcze POWER - drukarka się wyłączyła i.... już właczyć się nie chce....
    Potem dokładniej wczytałem sie w instrukcję i okazało sie, że nie trza było tego POWER'a naciskać, tylko puścić poprzedni przycisk jak najszybciej(ech, mój angielski...)
    Może mi ktoś podpowiedziec, co za manewr wykonałem i jak przywrócić drukarkę do stanu używalnosci?
    Z wyciągniętą głowicą, czy z zainstalowaną tak samo, zero reakcji. Przy podłączaniu kabla zasilającego(z prądem) do zasilacza słychać charakterystyczny trzask prądu. Na wyjsciach zasilacza "na sucho" są jakies dziwne napięcia typu 7,4V , 9,4V , 2,4V itp, nic z rozpiski na zasilaczu (24V czy 32V), ale jest tam 5 pinów i nie mam pojęcia gdzie mierzyć....

0 10
  • #2 10 Kwi 2014 19:33
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 10 Kwi 2014 20:17
    1kaczucha
    Poziom 14  

Sługa WSI napisał:
    od samego wciśnięcia "power" nic nie powinno się stać

Nie chodzi mi o samo POWER, a o kombinację klawiszy, którą wykonałem. Wcześniej, gdy przytrzymałem wciśnięty RESUME/CANCEL i po mrugnięciu nacisnąłem go jescze 1 raz to drukarka rozpoczęła dokładne czyszczenie, czyli chodzi bardziej o skróty klawiszowe funkcji drukarki. Ma ktos moze liste takowych??
    Sługa WSI napisał:
    jeśli były jakieś siłowe metody wyłączania

Dawno takich rzeczy sie oduczyłem...
    Sługa WSI napisał:
    Inna możliwość, to zwarcie w głowicy przy próbie wydruku testu dysz - i efekt w postaci "wyłączenia się" drukarki.

Z wyciągniętą głowicą, czy z zainstalowaną tak samo, zero reakcji. Chyba, że zwarcie poszło dalej na płytę....

0
  • #4 10 Kwi 2014 21:15
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 10 Kwi 2014 21:44
    1kaczucha
    Poziom 14  

Swobodnie dało się poruszać. Stąd też opis, że bez głowicy też nie działa. Przy okazji głowica poszła do prania ;-)

0
  • #6 11 Kwi 2014 08:01
    vector-serwis
    Poziom 12  

Do prania, chyba do udrożnienia, ale nie o tym mowa, to nie głowica. Jak masz możliwość to podmień zasilacz, może to on, uruchamiaj bez głowicy, to one najczęściej uszkadzają płyty główne. Po sprawdzeniu zasilacza pozostaje płyta.

0
  • #7 11 Kwi 2014 10:11
    1kaczucha
    Poziom 14  

Po przełożeniu zasilacza z iP3500 do iP3300 - mrugają na przemian żółta i zielona 10 razy, przerwa 10 razy - i tak w kółko.

0
  • #8 11 Kwi 2014 10:36
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 11 Kwi 2014 11:29
    1kaczucha
    Poziom 14  

Sługa WSI napisał:
    Możesz jeszcze sprawdzić, czy iP3500 startuje bez głowicy, ale z zasilaczem od iP3300

Nie wiemy co spowodowało usterkę, wiec niechciałbym "ugotować" kolejnego zasilacza.
    Sługa WSI napisał:
    SM od MP510 (QY8-13AZ-000, 2172240 Bajtów)

"10 times
    VH monitor error
    [B200] The internal temperature exceeded the specified value.
    Solution:
    - Print head (QY6-0070)
    - Carriage unit (QM2-3753)
    - Logic board (QM2-3827)"
    a tu: http://www.canon.pl/Support/Consumer_Products/product_ranges/printers/pixma/error_codes/
    "B200 — pomarańczowa i zielona kontrolka migają 10 razy

Opis:

Wystąpił błąd systemowy.
    Rozwiązanie:
    Wyłącz drukarkę.
    Odłącz przewód zasilający.
    Otwórz pokrywę drukarki.
    Sprawdź, czy w urządzeniu nie została pomarańczowa taśma ochronna lub biały polistyren, i w razie potrzeby usuń te elementy.
    Sprawdź, czy w drukarce nie ma ciał obcych (np. spinaczy), i w razie potrzeby usuń je.
    Zamknij pokrywę.
    Podłącz i włącz urządzenie."

iP3300 jest sprawna, podczas testu zasilacza była tam zamontowana głowica sprawna. Po zakończeniu testu zamontowałem spowrotem sprawny zasilacz, drukarka iP3300 dalej działa jak należy. więc wyświetlany błąd pochodził od zasilacza, lecz tego nie opisuje żadna instrukcja.
    W uszkodzonej iP3500 nic nie mruga ani sie nie świeci.
    Wieczorkiem rozkręcę zasilacz, oraz pomierzę styki głowicy (akurat z "kąpieli wyjdzie" i zdąży wyschnąć ;-) )

0
  • #10 11 Kwi 2014 16:38
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 12 Kwi 2014 10:08
    1kaczucha
    Poziom 14  

Sługa WSI napisał:
    Z tej drukarki już raczej nic nie będzie

Eeee.... Zostaje jeszcze niekompletna, porysowana obudowa i nieoryginalne kartridże ;-)
    A Twoja diagnoza - niestety - trafna; pomiędzy pinami 8-32≈95kΩ, 8-39≈10kΩ.
    W zasilaczu walnięty bezpiecznik F3 - czyli jeśli tylko on, to zasilacz do uratowania.
    Czy na płycie głównej też są jakieś bezpieczniki? (choć, jak poszło aż do zasilacza, to śmiem wątpić, jednak nadzieja pozostaje...)

I jeszcze pojawia mnie się pytanie; co mogło być przyczyną takiego uszkodzenia? np. głowica zabrudzona tuszem? bo nie ukrywam, że tę musiałem wyjmować w rękawiczkach, coby z rąk nie zrobić pisanek ;-)

0