Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Candy CPCA 249 x1-16 nie wyłącza się

10 Kwi 2014 18:51 2499 2
  • Poziom 2  
    Witam,
    Kupiliśmy wczoraj w komisie używaną lodówkę Candy, która się nie wyłącza. Czy tak długi okres pracy bez przerwy wynika z ponownego uruchomienia czy jest to wada stała i najlepiej byłoby pozbyć się sprzętu. Na reklamację mamy tydzień, więc bardzo proszę o wskazówki. Strasznie denerwujące jest to buczenie non stop. Nawet nasza stara "radziecka" lodówka nie była taka głośna.

Zapomniałam dodać, że pokrętło jest ustawione między 3-4. I o dziwo kiedy przestawiłam na 2 to lodówka się wyłączyła. Ciekawe na jak długo...
  • Poziom 25  
    Maże mieć problem z osiągnięciem temperatury.
  • Poziom 17  
    Witam,
    Podepnę się pod temat. Posiadam również lodówkę Candy, przez 15 lat działała super, aż do tegorocznych upałów. Objaw taki jak z pierwszego postu: agregat pracuje non stop. Zmiana pokrętła termostatu nic nie daje, czy ustawie 1 czy 5 zawsze w chłodziarce jest +12 stopni a w zamrażarce -30. Czyli chłodzi zdecydowanie za mocno. Rozmroziłem ją, wyczyściłem, przeczyściłem wężyk z tyłu - nic. Jak podłoży się ucho pod lewą stronę urządzenia to da sie słyszeć dźwięk jakby się woda gotowała. Dodam jeszcze, że lewa strona metalowego "rusztowania" z tyłu jest gorąca a prawa chłodna. Acha pod tym "rusztowaniem", znalazłem niewielką dziurkę, z ktorej wylała się jakaś substancja, przeźroczysta, lepka - czy to czynnik chłodzący? Jak nie to co to może być? Czy lodówkę da się jeszcze naprawić czy kupić nową? Co mogę sam sprawdzić?
    Dziękuję za porady!