Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston Hot Point chłodziarko zamrażarka zaszrania się

dawid215 10 Apr 2014 19:14 3294 20
    dawid215
    Level 9  
    Mam problem z Ariston Hot Point chłodziarko zamrażarka zaszrania się Ariston Hot Point chłodziarko zamrażarka model Bmbl 1812 f/ha
    lodówka po około 3 tygodniach od odmrożenia zaczyna się zaszraniać, agregat pracuje cały czas, ale nie chłodzi do wymaganej temp.
    Zdjęcia zamrażarki w zał
  • Helpful post
    viiking
    Level 26  
    Nie może Ci chłodzić dobrze bo zamarzają kanały, sprawdź grzałkę i zabezpieczenie termiczne
    User removed account
    User removed account  
    dawid215
    Level 9  
    Nie sprawdzałem jak bardzo był gorący, ale przy takim zaszronieniu parownika słychać że cały czas chodzi...
    teraz już ją rozmroziłem i lodówka pracuję normalnie i będzie tak aż do momentu kiedy parownik się ponownie zaszroni.
    Co może być tego przyczyną?

Dodano po 2 [minuty]:

ok, viiking zobaczę, mam tylko pytanie grzałka jakim napięciem jest zasilana?
    viiking
    Level 26  
    Grzałka jest zasilana z 220V w szereg z nią jest podpięte zab. termiczne. A sprężarka będzie Ci chodzić bo chłodziarka nie osiąga temperatury.
    dawid215
    Level 9  
    zgadza się :) dzięki za info sprawdzę jak będę miał chwilę
    dawid215
    Level 9  
    Udało mi się zdemontować zabezpieczanie termiczne i pewnie czujnik zaszronienia.
    przez obydwa podzespoły przez żółte przewody jak i niebieskie przechodzi napięcie.
    Pytanie przez czujnik zaszronienia powinno przechodzić napięcie przy teście na sucho? Ariston Hot Point chłodziarko zamrażarka zaszrania się
    viiking
    Level 26  
    Jeśli zab. termiczne jest ok to sprawdź grzałkę (rzadko padają ale może u Ciebie padła) jeśli jest Ok to zostaje sonda parownika.
    dawid215
    Level 9  
    grzałka działa, rozumiem że tej kostce jest termik + czujnik oblodzenia?
    tylko jak on działa przepuszcza napięcie w momencie oblodzenia, czy może odcina napięcie w momencie oblodzenia?
    viiking
    Level 26  
    Czujnik oblodzenia jest osobno, przypomina zatyczkę od flamastra z przewodem. Możesz go sprawdzić od strony modułu sterującego.
    dawid215
    Level 9  
    ok, w takim razie znajduję sie na dnie zamrażarki. Jak najprościej go sprawdzić?
    viiking
    Level 26  
    Już napisałem od strony modułu który jest na samej górze za listwą na której masz sterowanie.
    dawid215
    Level 9  
    to wiem :) tylko jak sprawdzić działanie tego czujnika
    dawid215
    Level 9  
    pomierzyłem rezystancje wszystkich czujników (3szt) i otrzymałem następujące wyniki:
    64
    21
    165
  • Helpful post
    viiking
    Level 26  
    Mierzyłeś w temperaturze pokojowej? Ich rezystancja zmienia się w zależności od temperatury.
    Opisz jeszcze która wartość do którego czujnika.
    dawid215
    Level 9  
    mierzyłem w podczas pracy lodówki i otrzymałem pomiary:
    63 czujnik w zamrażarce znajduje się na dnie
    23 czujnik w lodówce
    0,9 czujnik w zamrażarce znajduje się na parowniku
    poprzednie pomiary były podane w takiej samej kolejności tylko że ten 3 pomiar jest znacznie inny...???
    mierzyłem także po rozmrożeniu i opór czujników w zamrażarce spadł do około 20 (rozmrażałem przy użyciu suszarki)
    może mi ktoś przybliżyć kiedy układ odmrażania powinien się załączyć?
  • Helpful post
    viiking
    Level 26  
    Układem rozmrażania steruje ten czujnik na parowniku,(zależy jak często otwierasz i jak szybko lód i szron się pojawi). Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać to czujnik na parowniku masz do wymiany nawet jeśli pokazuje jakaś rezystancję( jest niestabilny w niskich temperaturach) ewentualnie rozebrać wysuszyć i dobrze zabezpieczyć przed dostaniem się wilgoci która powstaje w wyniku rozmrażania.
    dawid215
    Level 9  
    a gdzie taki czujnik mogę kupić... szukałem i jakoś ciężko mi znaleźć?
    to jest tak sam jak na dnie lodówki? Załącza on układ w przypadku przekroczenie pewniej temperatury? opcję wadliwego układu sterowania można wykluczyć?

3.1.13. Kolega notorycznie zapomina zaczynać zdanie z dużej litery, proszę się poprawić.
    Mod. machefi.
    viiking
    Level 26  
    Nie wiem czy po za serwisem gdzieś kupisz, rezystancja sond w temp pokojowej(25 st.) powinna być w granicach 10Kohm. Załącza układ po przekroczeniu i utrzymaniu się temperatury dlatego jak wartość ma niestabilna to nie załącza układu. Podaj dokładny model i numery seryjne oraz PNC może znajdziemy inne rozwiązanie problemu.