Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lutowanie bezołowiowe Porady? Sugestie?

10 Kwi 2014 21:40 1617 5
  • Poziom 12  
    Witam zakładam ten temat będąc w szoku, Ponieważ nagle się okazało ze lutowanie mnie przerosło gdzie z tym nigdy nie miałem problemu i punkty lutownicze były estetyczne. Problem tkwi w spoiwie bezołowiowym, zazwyczaj drobne sprawy typu gniazda w laptopach, telefonach itp dawałem rade wymienić bez problemu, a jak nie dawałem rady stacją lutowniczą to używałem hot-aira i po sprawie. Sprawa uległa zmianie po spotkaniu z PS3 FAT i wymianie gniazda hdmi. Wylutowanie gniazda przyprawiło mi wiele problemów z uszkodzonej płyty, przy używaniu hot aira bo odsysacz i stacja w ogóle nie zdała egzaminu, i raczej nie będę ryzykować uszkodzeniem sprawniej płyty głównej.

Moja prośba jest następujaca. Potrzebuje jakichkolwiek porad jak zabrac sie za efektywne wylutowywanie no i lutowanie. Oraz jakiego topnika uzywać? (obecnie jest to roztwór kalafonii i alkoholu)
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 12  
    Tez własnie zauwazyłem ze tak jest troszke prościej, Do końca miesiąca zaopatrze sie w inny topnik (Warton Metals) myślę ze to powinno pomóc bardzo. Kalafonia puki jest na punkcie lutowniczym to jeszcze jakos to idzie ale ta niestety szybko znika, wiec cała tajemnica moze sie okazac w dobrym fluxie.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    Jeszcze kwestia odpowiedniej temperatury dla stacji lutowniczej i hot aira. Standardowo 300C na stacji 350-370C na hocie wystarczało, i nie szkodziło płytom głównym. Jakimi temperaturami Panowie operujecie?
  • Użytkownik usunął konto