Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF 3 1.4 94r falowanie obrotów i gasnie NIE POSIADAM INSTALACJI LPG

Tata_Kazika 10 Kwi 2014 21:58 2148 10
  • #1 10 Kwi 2014 21:58
    Tata_Kazika
    Poziom 5  

Witam wiem ze jest tego pełno na forach ale to nie rozwiązuje mojego problemu.
    Mam golfa 1.4 94r i ostatnio zabrakło mi paliwa w nocy kolega mi przywiózł ale nie zwróciłem uwagi kanister był brudny jechałem i mi zgasł okazało sie ze pompa paliwa sie zapchała przeczyściłem pod spodem sitko szczoteczką do zębów i wymieniłem filtr paliwa ale, samochód ma czasami ma problemy z odpaleniem a jak juz odpali to falują mu obroty (900-1100) ale nie zawsze czasami jest tak ze ładnie pracuje silnik no trochę szarpie i ma delikatne falują obroty ale on tak czasami miał. Chce ruszyć nim przejadę kilka metrów samochód gaśnie nie chce chce odpalić czasami bez kręcenia silnikiem kilka razy włączam mu zapłon żeby pompa zaciągnęła paliwa ale to czasami pomaga czasami wystarczy odczekać kilka min i samochód odnowa odpala. Proszę o pomoc bo samochód mi jest bardzo potrzebny i z góry bardzo dziękuje za każdą pomoc :D dodaje ze przewody i świece zostały miesiąc temu wymienione morze to w czymś pomorze. A i samochód NIE POSIADA instalacji LPG

• #2 10 Kwi 2014 22:11
    kowal5
    Poziom 11  

monowtrysk czy wielopunkt?

• #3 10 Kwi 2014 22:12
    grze21
    Poziom 13  

Witam. Dość często zdarza ci się jeździć na oparach? Bo być może twoja pompka kończy żywot.

• #4 10 Kwi 2014 22:31
    Tata_Kazika
    Poziom 5  

monowtrysk tak zdarza mi sie na oparach :D

• Pomocny post
    #5 11 Kwi 2014 06:20
    kowal5
    Poziom 11  

sprawdź na innej pompce

• Pomocny post
    #6 11 Kwi 2014 11:23
    grze21
    Poziom 13  

Podmień inna pompkę i pojeździj , wtedy będziesz widział czy jest poprawa. Radzę nie jeździć na resztkach bo czy prędzej czy później to i tak pompkę załatwisz :D . Może być też tak jak wcześniej pisałeś że raz odpala a nieraz nie , być może tak się dziać że jak masz resztkę paliwa w baku a auto jest ustawione pochyło to pompka może nie zaciągać , trzymaj w baku zawsze trochę więcej paliwa i staraj się nie schodzić poniżej rezerwy.

• #7 11 Kwi 2014 13:34
    Tata_Kazika
    Poziom 5  

Znalazłem przyczynne !
    Rozebrałem pompę i w środku jest jeszcze jedno sitko nie wiedziałem o nim i było też brudne przeczyściłem i teraz już działa. Zaraz jadę w dłuższą trasę i zobaczymy czy zda egzamin. chłopaki postawił bym wam piwo za pomoc :D a paliwa teraz juz kiałem prawie pół zbiornika na pewno ponad 10 litrów dziękuje wam za pomoc :D

Dodano po 8 [minuty]:

Falowanie silnika zniknęło zostało wszystko po staremu jak wcześniej delikatnie widać jak wskazówka się chwieje. mam jeszcze jedno pytanie GOLF 3 1.4 94r falowanie obrotów i gasnie NIE POSIADAM INSTALACJI LPG mam taki silnik tam są 2 czujniki jakieś nie wiem do czego one są i tam gdzie jest strzałka to kabelek jest przerwany znaczy gumowa osłona ale jest połączony co to są za czujniki ?

• Pomocny post
    #8 11 Kwi 2014 14:04
    andrzej20001
    Poziom 42  

Czujniki ciśnienia oleju.Wysoki i niski poziom.

• #9 12 Kwi 2014 16:56
    Tata_Kazika
    Poziom 5  

Teraz Inny się problem się stał trochę zaczął więcej palić czym to morze być spowodowane??

• #11 14 Kwi 2014 19:43
    grze21
    Poziom 13  

Wcześniej twój silnik miał niedostatek paliwa poprzez zatkane sitka, a teraz bierze tyle ile mu potrzeba .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME